справа № 0670/11869/11
категорія 3.7.2
07 лютого 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Попової О.Г.,
при секретарі - Маленівському А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області про скасування постанови,-
встановив:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області, у якому просить скасувати постанову №136858 від 14.09.2011 року про застосування до нього фінансових санкцій в розмірі 510 грн. за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без оформлення документів передбачених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: ліцензійної картки на транспортний засіб. В обґрунтування позову зазначає, що ним не порушено вимоги ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" та до нього застосовані фінансові санкції відповідно до абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" неправомірно, так як під час перевірки транспортного засобу ГАЗ-31105 НОМЕР_1, що належить позивачеві, ліцензійну картку на вказаний транспортний засіб пред'являв.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач з позовними вимогами не погодився та надав суду заперечення, в яких зазначив, що державними інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області за результатами перевірки транспортного засобу ГАЗ-31105 НОМЕР_1, що належить позивачеві, було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, яке полягало в експлуатації ним транспортного засобу облаштованого розпізнавальним ліхтарем "таксі", без наявності ліцензійної картки. Вважає, що постанова прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» та просив у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 16 серпня 2011 року о 14 годині 40 хв. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Житомирській області проведено перевірку автомобіля марки ГАЗ- 31105 НОМЕР_1, що належить згідно свідоцтва про реєстрацію ОСОБА_1, за результатами якої складений акт від 16.08.2011 року.
В акті перевірки зазначено, що позивач експлуатував легковий автомобіль, облаштований як таксі, без оформлення документів передбачених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме ліцензійної картки на транспортний засіб. З актом перевірки позивач ознайомився під особистий підпис, але надати письмові пояснення відмовився.
Відповідальність за дане порушення, а саме: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, передбачена абз.4 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
14 вересня 2011 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області винесено постанову №136858 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510 грн., копія якої отримана особисто позивачем цього ж дня.
В судовому засіданні представник відповідача пояснив, що під час перевірки водій пред"явив недійсну лицензійну картку.
Позивач в судовому засіданні пояснив, що від пред"являв інспекторам ліцензійну картку. У зв"язку із переобладнанням автомобіля він отримав інше свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, але до ліцензійної картки зміни щодо номеру свідоцтва про реєстрацію ТЗ не вніс.
Відповідно до статті 35 Закону України “Про автомобільний транспорт” послуги з перевезення на таксі надаються громадянам у порядку черги на стоянках таксі та на шляху прямування, а також на замовлення (звичайне, термінове, нічне) усне, письмове чи за телефоном. Згідно із статтею 39 даного Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Такими документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, зокрема, для водія таксі є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна карка, інші документи, передбаченні законодавством України.
Згідно статті 9 Закону України “Про автомобільний транспорт” ліцензування на автомобільному транспорті спрямоване на визначення початкових і поточних умов надання послуг з перевезень пасажирів і вантажів, а також найважливіших параметрів обслуговування споживачів.
Ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі.
Ліцензійна карта транспортного засобу, відповідно до статті 1 Закону України “Про автомобільний транспорт”, це документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Згідно п.1.3 "Положення про ліцензійну картку, що додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" затвердженого наказом міністерства транспорту та зв'язку від 22.07.2010 року № 514, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2010 року за №681/17976 ліцензійна картка - документ, який додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Ліцензійні картки додаються до ліцензії на кожен автомобільний транспортний.
Відповідно до п.1.5, п.1.9, 1.10 вказаного вище Положення ліцензійні картки оформлюються на власні автотранспортні засоби або автотранспортні засоби, що використовуються на інших законних підставах та якими будуть надаватися послуги з перевезення пасажирів і вантажів. Ліцензійна картка повинна бути в автотранспортному засобі під час його використання для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів. Строк дії ліцензійної картки відповідає строку дії ліцензії, до якої вона додається.
Підпунктом 3.3 "Положення про ліцензійну картку, що додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" ліцензійні картки є недійсними у разі в тому числі:
- змін у реєстраційних документах власних автотранспортних засобів або в інших засвідчених в установленому порядку документах, що підтверджують право користування чи розпорядження таким автотранспортним засобом, що використовується на інших законних підставах;
- пошкодження або втрати ліцензійної картки та інше.
Крім того, згідно із статтею 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензіат зобов'язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії. У разі виникнення таких змін ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати до органу ліцензування відповідне повідомлення в письмовій формі разом з документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.
У відповідності до частини 10 ст.16 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною.
Як свідчать матеріали справи та не заперечується позивачем, ним не подавались відповідачу відомості про зміну місяця його проживання та про переоформлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
Таким чином, перевіривши обставини справи та досліджені докази, в судовому засіданні не був спростовний факт вчинення позивачем порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: експлуатація легкового автомобіля облаштованого як «таксі» без ліцензійної картки.
Відповідачем правомірно у відповідності до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовані фінансові санкції у розмірі 510 грн., а тому суд не вбачає підстав для скасування постанови №136858 від 14.09.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
В позові ОСОБА_1 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області - відмовити за безпідставністю вимог.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.Г. Попова
Повний текст постанови виготовлено: 14 лютого 2012 р.