справа № 2-2332/2011
іменем України
(заочне)
10 лютого 2012 р. Балаклавський районний суд м. Севастополя
у складі головуючого по справі судді - Шкірай М.І.
за участю секретаря - Сазонова Ю.В.
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди, завданої внаслідок скоєння дорожньо-транспортної пригоди,
Встановив
07 жовтня 2011 року позивач звернулась до суду з позовом про відшкодування матеріальної шкоди, завданої в наслідок скоєння дорожньо-транспортної пригоди.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що 15.10.2008 р. на вулиці Вакуленчука в місті Севастополі ОСОБА_2, керуючи автомобілем «ВАЗ 21011», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, який на праві власності належить відповідачу, порушила правила дорожнього руху і допустила зіткнення зазначеного автомобіля з автомобілем «ВАЗ 2101», державний реєстраційний номер НОМЕР_2, що перебуває у власності позивача.
Вина ОСОБА_2 у вказаній дорожньо-транспортній пригоді, на думку позивача, підтверджується обставинами, встановленими в постанові по справі про адміністративне правопорушення від 21.10.2008 р., яка на момент розгляду позову вступила в законну силу.
Розмір майнової шкоди позивач обґрунтовує висновком про оцінку вартості матеріальної шкоди, завданої пошкодженням дорожньо-транспортного засобу.
В судове засідання позивач не з'явилась, надала заяву з проханням розглянути справу за її відсутністю, позов підтримала в повному обсязі, проти застосування заочного порядку розгляду справи не заперечує.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, повідомлена належним чином, заперечення на позов та заяви про розгляд справи за її відсутністю не надіслала, тому суд на підставі ст. 224 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу заочно.
При вказаних обставинах суд розглянув справу у відсутності сторін, на підставі наданих доказів, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки до судового засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що 15.10.2008 в світлий час доби, близько 09 годин 00 хвилин, на вулиці Вакуленчука в місті Севастополі ОСОБА_2, керуючи автомобілем «ВАЗ 21011», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, який на праві власності належить відповідачу, порушила правила дорожнього руху і допустила зіткнення зазначеного автомобіля з автомобілем «Ваз 2101», державний реєстраційний номер НОМЕР_3, що перебуває у власності позивача.
Зазначені обставини підтверджуються: постановою по справі про адміністративне правопорушення від 21.10.2008 р. (а.с. 11).
Згідно з ч. 2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Згідно висновку про оцінку вартості матеріальної шкоди, завданої пошкодженням дорожньо-транспортного засобу, розмір матеріальної шкоди склав 1816,99 грн., вартість проведення оцінки 80 грн., тобто загальний розмір матеріальної шкоди 1896,99 грн. (а.с. 12-15).
Відповідно до ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).
Згідно з цією нормою витрати на проведення товарознавчого дослідження, які були понесені позивачем, є реальними збитками та мають бути відшкодовані відповідачем у розмірі 1896,99 грн.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України сторони, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст. ст. 10-11; 28-29; 57-60; 158; 179; 185; 208-209; 212; 214-215; 224-228 ЦПК України, суд -
Вирішив
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди, завданої внаслідок скоєння дорожньо-транспортної пригоди - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 1896 грн. 99 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати 51 грн. та ІТЗ - 120 грн., а всього 171 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення, оскільки він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Севастополя через Балаклавський районний суд м. Севастополя.
Копію даного рішення негайно надіслати рекомендованим листом зі зворотнім повідомленням ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Суддя