Справа № 1713/204/12
28 лютого 2012 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючий суддя - Гуц Ф.Л.
секретар - Самолюк А.В.
розглянувши заяву управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Острозького районного суду від 03.03.2011 року по справі № 2-а/1713/447/11 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі про зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни",-
встановив:
06 лютого 2012 року в Острозький районний суд з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Острозького районного суду від 03.03.2011 року по справі № 2-а/1713/447/11 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі про зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" звернулося управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі.
Заяву обґрунтовує тим, що Законом України "Про соціальний захист дітей війни" визначено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, а розміри підвищень встановлювались постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих громадян".
Крім того вказує, що Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік” визначено, що у 2011 році норми і положення ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” застосовуються у порядку та розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік і на виконання зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", а рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України пункту 4 розділу VІІ “Прикінцеві положення ”Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік ” вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України.
Вказуючи на те, що Рішенням Конституційного суду України від 25.01.2012 року №3-пр/2012 офіційно розтлумачено положення ст.1 ч. 1, 2, 3 ст. 95, ч. 2 ст. 96, п. 2, 3, 6 ст. 116 ,ч. 2 ст.124 , ч.1 ст.129 Конституції України, п.5 ч.1 ст. 4 Бюджетного кодексу України, п. 2 ч.1 ст.9 КАС України і за цим рішенням Конституційний суд визначив, що розміри соціальних виплат визначаються в тому числі нормативно-правовими актами Кабінету міністрів України, вважає, що при вирішенні судом справ щодо дітей війни, необхідно було застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеним категоріям громадян, а не положення ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".
Зазначає, що з прийняттям Конституційним Судом України вищевказаних рішень виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі управлінню Пенсійного фонду України в Острозькому районі на час розгляду справи і тому просить скасувати постанову від 03.03.2011 року, винесену за результатом розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі про зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".
В судове засідання представник заявника не з'явився, подав заяву в якій просить розглядати заяву без їх участі.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, хоча була повідомлена належним чином про день та час розгляду справи в суді.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 245 КАС України постанова, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
З матеріалів справи вбачається, що 03 березня 2011 року постановою Острозького районного суду позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі задоволено, зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 25 серпня 2010 року по 25 лютого 2011 року.
05 грудня 2011 року Житомирський апеляційний адміністративний суд постановив ухвалу, якою апеляційну скаргу управління Пенсійного фронду України в Острозькому районі залишив без задоволення, а постанову Острозького районного суду від 03 березня 2011 року без змін.
З 19 червня 2011 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік”, згідно якого встановлено, що норми і положення ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” застосовуються у порядку та розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
Рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України.
Рішенням Конституційного суду України від 25.01.2012 року №3-пр/2011 визначено, що розміри соціальних виплат визначаються в тому числі нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.
Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік” та рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011, № 3-пр/2012 на які посилається управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі, не поширюються на відносини, які існували на момент постановлення рішення по справі за позовом ОСОБА_1. Відповідно до ч. 2 ст. 245 КАС України передбачено вичерпний перелік підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами.
Суд вважає, що оскільки на час розгляду справи заявнику були відомі як Закони України "Про соціальний захист дітей війни", “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік” так і постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих громадян", від 06.07.2011 року № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" та інші, то ці обставини не можуть бути нововиявленими.
За таких обставин, у зв'язку з безпідставністю заяви про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами, заяву слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 245, 253 КАС України, суд, -
ухвалив:
Заяву управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Острозького районного суду від 03.03.2011 року по справі № 2-а/1713/447/11 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі про зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Острозький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Острозького районного судуГуц Ф.Л.