копія
06 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/17768/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О. В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю "Мегатранс" про стягнення податкового боргу, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Мегатранс» про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач знаходиться на обліку в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська як платник податків. Станом на 01.12.2011р. відповідач має податковий борг з податку на прибуток у сумі 345,80грн. а також грошове зобов'язання по податку з реклами 421,81 грн. Вказана заборгованість до цього часу відповідачем не сплачена, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду про стягнення податкового боргу з відповідача.
06.02.2012р. позивач звернувся до суду з заявою про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав.
Відповідач у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце слухання справи.
У відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.
Розглянувши доводи позовної заяви, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Мегатранс» знаходиться на податковому обліку як платник податків в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м.Дніпропетровська.
27.12.2010р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська було проведено перевірку з питань не подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт №11068/15-1/324572207 в якому зафіксовано, що в порушення вимог п.п.4.1.4 п. 4.1 ст.4 Зону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями №2181-111 від 21.12.2000 (далі - Закон України №2181) підприємством не подано до податкової інспекції податкові декларації з податку на прибуток за 3 квартали 2010р. (граничний строк - 09.11.2010р.).
Порушення зафіксовані в акті №11068/15-1/324572207 від 27.12.2010р. стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення №0001541505/0 від 28.03.2011р. на суму 170,00 грн. відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-111. Податкове повідомлення-рішення №0001541505/0 від 28.03.2011р. на суму 170,00 грн. було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом 30.03.2011р., але повернуто поштою 11.04.2011р. про що складено акт №1244/15-1/32457207.
Також, підприємством не сплачено самостійно визначене податкове зобов'язання по податку на прибуток у зв'язку з самостійним виявленням помилок по уточнюючому розрахунку №3508 від 03.02.2011р. по строку сплати 03.02.2011р. у сумі 271,00 грн., проте за рахунок наявної переплати у підприємства в сумі 109,20 грн. сума боргу склала 161,80грн., а також сума штрафу-14,00 грн.
29.06.2011р. позивачем проведено перевірку з питань своєчасності сплати суми грошового зобов'язання по податку з реклами, за результатами якої складено акт №2665/15-3/324572207 в якому зафіксовано, що в порушення вимог п.п.16.1.4 п. 16.1 ст.16, п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України підприємством не своєчасно сплачено самостійно визначене грошове зобов'язання по податку з реклами по розрахунку №65563 від 13.08.2010р. На підставі акту прийняте податкове повідомлення-рішення №000301503 від 14.07.2011р. на суму 20,75 грн. та направлено на адресу відповідача рекомендованим листом 18.07.2011р., але повернуто поштою 04.08.2011р. про що складено акт №3094/15-8/32457207.
Крім того, підприємством не сплачено самостійно визначене податкове зобов'язання по податковому розрахунку по податку з реклами №99169 від 19.11.2010р., на суму 455,60 грн., але за рахунок наявної переплати у підприємства в сумі 54,59 грн., сума боргу склала 401,06 грн.
26.08.2010р. позивач направив рекомендованим листом на адресу відповідача податкову вимогу №1/837 , яку було повернуто поштою на адресу позивача 26.11.2010р.
Спеціальним законом (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) що визначав обов'язки платників податків щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно п.п. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4. пп. 5.2.1 п.5.2. пп. 5.3.1 п. 5.3 п.и. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5. п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010р. № 2755-VІ, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, порядок погашення податкового боргу, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п.п.36.1., п.п.36.2. ст..36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно п.п.46.1 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктами 54.1, 54.5, ст.54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Податкове повідомлення виставляється за кожним окремим податком, збором(обов'язковим платежем). Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення, вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п.п. 20.118, 20.1.28 п, 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.
Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Доказів щодо сплати суми заборгованості відповідачем суду не надано, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, внаслідок чого підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Мегатранс» про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю „Мегатранс" на користь бюджету на р/р згідно бюджетної класифікації в рахунок погашення частини податкового боргу по податку на прибуток в сумі 767,61 грн.
Адміністративний позов Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Мегатранс» про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю „Мегатранс" на користь бюджету на р/р згідно бюджетної класифікації в рахунок погашення частини податкового боргу по податку на прибуток в сумі 767,61 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги відповідно до ст. 186 України.
Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно.
Постанова не набрала законної сили 06.02.12
СуддяО.В. Врона
О.В.Врона