Ухвала від 10.02.2012 по справі 1510/884/12

Справа № 1510/884/12

Провадження № 4-с/1510/35/12

УХВАЛА

іменем України

"10" лютого 2012 р.

суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Бурнусус О.О., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, про визнання незаконними дії та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на дії відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області та просить визнати неправомірною бездіяльність в частині виконання вимог виконавчого листа за № 2а-5835/11 від 29.08.2011 року виданого Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за результатами розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Ізмаїльського міського Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ізмаїльської міської ради про стягнення недоотриманої грошової допомоги інвалідам війни. Крім цього, ОСОБА_1 просить скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 28542759 від 18.11.2011 року та зобов'язати відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області поновити виконавче провадження та виконати вимоги виконавчого листа за № 2а-5835/11 від 29.08.2011 року.

Згідно до п. 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року N 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», відповідно до ч.1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Тому суди при визначенні юрисдикції повинні виходити з того, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених ч.2 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження.

На підставі викладеного, приймаючи до уваги, що виконавчий лист за № 2а-5835/11 від 29.08.2011 року виданий Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за результатами розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Ізмаїльського міського Управління праці та соціального захисту населення виконкому Ізмаїльської міської ради про стягнення недоотриманої грошової допомоги інвалідам війни то і скарга ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, про визнання незаконними дії та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження повинна розглядатися в порядку передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

В свою чергу, відповідно до вимог ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

- адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

- усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

- усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно до вимог ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Крім цього, відповідно до п. 9 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року N 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» із ч. 2 ст. 18 КАС України випливає, що справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, їх посадова чи службова особа, підсудні окружним адміністративним судам. Тому судам слід ураховувати, що позовні заяви стосовно рішень, дій або бездіяльності державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, міських (міст обласного значення), районних у містах відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції підсудні окружним адміністративним судам, оскільки відповідачем у таких справах є відповідний орган державної виконавчої служби, незалежно від того, чи оскаржуються рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби. У зв'язку з цим правила ч.3 ст. 18 КАС України для визначення предметної підсудності зазначеної категорії справ не підлягають застосуванню.

Таким чином, вимоги ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області підсудні Одеському окружному адміністративному суду.

Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

В зв'язку з тим, що позовні вимоги позивача підсудні Одеському окружному адміністративному суду, суддя приходить до висновку, що скаргу ОСОБА_1 підлягає поверненню позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 108, 160,165 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області, про визнання незаконними дії та скасування постанови про закінчення виконавчого - повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що даний спір підсудний Одеському окружному адміністративному суду.

Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 разом зі скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: О. О. Бурнусус