Постанова від 29.12.2011 по справі 2270/14474/11

Копія

Справа № 2270/14474/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2011 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області < 3-тя особа > до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 < 3-тя особа > про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Хмельницький транспортний прокурор звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.

Відповідачу надсилалася копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, однак на адресу суду повернувся конверт із вкладенням, причиною повернення листа відділення поштового зв'язку вказало: "за закінченням терміну зберігання". Так, відповідно до ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно постанови №139573 від 30.05.2011 року Територіальне управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області у відповідності з абзацом 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосувало до відповідача штрафну санкцію в сумі 510 грн. З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 експлуатувався легковий автомобіль, облаштований як таксі, без наявності ліцензійної картки чим було порушено вимоги ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”. У своїх поясненнях відповідач вказав, що ліцензійна картка відсутня.

Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

У зв'язку з несплатою фінансової санкції у встановлений термін за відповідачем утворилась заборгованість в сумі 510 гривень, вона є обґрунтованою, відповідає чинному законодавству і підлягає стягненню. Наявність зазначеної заборгованості підтверджується наданими позивачем копією акту проведення перевірки та копією постанови про застосування фінансових санкцій.

Керуючись ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, ст.ст. 70, 71, 86, 183-2 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. - НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансову санкцію у сумі 510 грн. (п'ятсот десять грн. 00 коп.) у дохід Державного бюджету України.

< виконуються негайно >

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >< Суддя >

"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк