Постанова від 28.12.2011 по справі 2270/14490/11

Копія

Справа № 2270/14490/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2011 рокум. Хмельницький

12 год. 00 хв.

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області < 3-тя особа > до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 < 3-тя особа > про стягнення 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Хмельницький транспортний прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" стягнути з відповідача 1700 грн. фінансової санкції, застосованої згідно постанови №128839 від 29.06.2011 року про застосування фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки 30.05.2011 року.

На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви, які отримані ним 15.12.2011 року відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності суддя вважає, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.

30.05.2011 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, на підставі завдання на перевірку №074466 від 30.05.2011 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт від 30.05.2011 року, в якому зафіксовано, що відповідач надавав послуги по перевезенню пасажирів автомобілем марки FIAT Scudo, номерний знак НОМЕР_1, облаштованого як таксі № 700-100, без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме без оформленої ліцензійної картки.

29.06.2011 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №128839 про застосування фінансових санкцій згідно абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн..

Вказана постанова направлена відповідачу згідно реєстру вихідної кореспонденції.

У зв'язку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, Хмельницький транспортний прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі -Закон) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до пункту 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок).

Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Виходячи із наданого в матеріали справи завдання на перевірку від 30.05.2011 року, за наслідками якої складено акт, була проведена рейдова перевірка.

При цьому, пунктом 14 Порядку визначено, що рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом. Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи відповідно до завдання на перевірку (п.15,16 Порядку).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем дотримана процедура проведення перевірок, яка визначена зазначеним Порядком.

Статтею 39 Закону встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 Закону.

Так, згідно абз.3 ст.60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами проведеної 30.05.2011 року перевірки транспортного засобу марки FIAT Scudo, номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, було складено акт від 30.05.2011 року, в якому зафіксовано надання послуг по перевезенню пасажирів на таксі № 700-100, без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме без оформленої ліцензійної картки. При цьому від пояснень та підпису водій відмовився.

Пунктом 22 Порядку визначено, що у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис. Запис про відмову водія від дачі пояснень та підпису зроблено у акті перевірки від 30.05.2011 року та підтверджується відповідними підписами інспекторів, які здійснювали перевірку.

Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.

Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача згідно до абз.3 ст. 60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..

Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №128839 від 29.06.2011 року про застосування фінансових санкцій не оскаржені, доказів про сплату 1700 грн. фінансових санкцій відповідачем не подано.

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та належать до задоволення.

Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави та урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_2) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Соборна, 75) фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України.

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/< Суддя >

"Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк