Справа № 2-а/1970/1843/11
"27" липня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Стасюк А.В.
за участю:
прокурора Ковальчук О.Р.
представника позивача Туцького Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій на суму 680 грн., суд -
Прокурор міста Тернополя в інтересах держави в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2, надалі відповідач, про стягнення фінансових санкцій на суму 680 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що при проведенні перевірки в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів на транспорті виявлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Зокрема інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області 15.02.2011 р. складено акт № 006495 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено порушення чинного законодавства, а саме встановлено відсутність у водія щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку. Внаслідок чого територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 14.04.2011р. винесено постанову №124903 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 680,00 грн. за порушення, передбачене абз.10 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, зазначених у позові, просили позов задоволити .
Відповідач в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності не надходило, заперечень проти позову не надав, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялися належним чином шляхом направлення судових повісток за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Заслухавши в судовому засіданні думку прокурора та пояснення представника позивача, оцінивши наявні у справі докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція). Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» N2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що автомобільний перевізник -це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.
Як видно з матеріалів справи, 15.02.2011 р. інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення пасажирів на таксі, за відсутності щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку. В день складення акту водій з ним ознайомився, пояснень чи заперечень до акту не вказав.
Складений акт № 006495 від 15.02.2011р. про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом свідчить про порушення водієм режиму роботи та відпочинку.
Поштове повідомлення від 28.02.2011р. свідчить, що відповідачем було отримано повідомлення про розгляд матеріалів акту № 006495 від 15.02.2011р. для прийняття відповідного рішення в наслідок перевірки.
Статтею 60 Закону України № 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 14.04.2011р винесено постанову №124903 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 680,00 грн. за порушення, передбачені абз.10 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
У відповідності до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Повідомленням Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області від 14.04.2011р. відповідача повідомлено про винесену постанову про застосування фінансових санкцій та запропоновано добровільно сплатити вказану фінансову санкцію в 15 -денний термін.
У відповідності до п. 7а та 76 ст. 12 Додатку до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів від 27.02.2004, ратифікованої Законом України «Про приєднання України до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР)»№ 2819-ІУ від 07.09.2005р., зі змінами згідно поправки 6 до Європейської Угоди про роботу екіпажів транспортних засобів, що набула чинності 20.09.2010р., якщо водій керує транспортним засобом, оснащеним контрольним пристроєм, то він повинен бути в змозі пред'явити всякий раз, коли цього вимагатиме інспектуюча посадова особа: реєстраційні листки за поточний тиждень та листки, використані водієм протягом попередніх 15 календарних днів; картку водія, якщо вона у нього є, будь-які записи, зроблені вручну, і роздруківки, зроблені протягом поточного тижня і попередніх 15 календарних днів, як це вимагається згідно з цією Угодою.
Починаючи з дати застосування, встановленої у статті 13 цієї Угоди, періоди часу, у вище згаданих пунктах, повинні охоплювати поточний день та попередні 28 календарних днів. Згідно ст. 13-біс (Перехідні положення) -Положення, згадані в кінці пунктів 7 а) та 7 б) статті 12 додатку до цієї Угоди, повинні застосовуватися через три місяці після набуття чинності цією поправкою чинності (а саме - з 20.12.2010р.).
Отже, відповідач при здійсненні міжнародних вантажних автомобільних перевезень з Голландії до України повинен мати 28 щоденних реєстраційних листків + 1 за поточний день (а саме з 18.01.2011р. по 15.02.2011р. включно). Всупереч даним нормам встановлено, що у відповідача на момент перевірки відсутні щоденні реєстраційні листки з 18.01.2011р. по 06.02.2011р., та з 07.02.2011р. по 11.02.2011р., що в сумі складає 24 щоденних реєстраційних листка режиму праці та відпочинку водія, чим порушено вимоги абз. 10. ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідачем постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась до вищестоящого органу або в судовому порядку.
На день розгляду справи відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6,86,158,163,186 КАС України, суд, -
Позов задовольнити. Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) 680 грн. (шістсот вісімдесят грн.) фінансових санкцій в користь Державного бюджету України на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області №31118106700002, МФО: 838012, код платежу: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів: 23588119.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Головуючий суддя Данилевич Н.А.