Постанова від 08.11.2011 по справі 2-а/1970/3228/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/3228/11

"08" листопада 2011 р. Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої Дерех Н.В.

секретаря Вальчук І.М.

за участю:

представника позивача Креховця В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до Катеринівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області про зобов'язання виконати вимогу,

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області ( надалі позивач, КРУ в Тернопільській області) звернулося до адміністративного суду з адміністративним позовом до Катеринівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області (надалі відповідач) про зобов'язання виконати п. 11 обов'язкових вимог від 15.06.2011 № 19-25-13-14/367, а саме: відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недоотриману орендну плату, на суму 4166,72 грн. та вжити заходів щодо отримання несплачених коштів за користування землею в сумі 4166,72 грн. та перерахувати кошти до відповідного бюджету.

Представник позивача Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити та пояснив, що Контрольно-ревізійним відділом в Кременецькому районі КРУ у Тернопільській області проведено ревізію Катеринівського сільського бюджету (Катеринівська сільська рада) за період з 01.01.2008 по 01.03.2011 та окремих питань за період з 01.01.2006- 01.04.2011, за наслідками проведення якої складено акт від 02.06.2011 №25-22/21. В ході проведення ревізії встановлено порушення вимог ст.125 Земельного Кодексу України, ст.2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 №2535 (чинного в ревізійному періоді) ст. ст. 6, 25 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 №161-14, фізичними та юридичними особами протягом ревізійного періоду здійснювалося використання земель Катеринівської сільської ради без укладених договорів оренди і без оплати.

Відповідач Катеринівська сільська рада Кременецького району Тернопільської області в судове засідання не прибув, подав до суду письмове клопотання в якому Катеринівська сільська рада Кременецького району Тернопільської області позовні вимоги КРУ в Тернопільській області визнає в повному обсязі та просить справу розглядати у відсутності уповноваженого представника.

Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, грунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Контрольно-ревізійним відділом в Кременецькому районі КРУ у Тернопільській області проведено ревізію Катеринівського сільського бюджету (Катеринівська сільська рада ) за період з 01.01.2008 по 01.03.2011 та окремих питань за період з 01.01.2006 - 01.04.2011, за наслідками проведення якої складено акт від 02.06.2011 №25-22/21.

В ході проведення ревізії, комісією в складі голови сільської ради Дрель В.К., землевпорядника сільської ради Марценюк Т.І., секретаря сільської ради Ярмолович О.М. було проведено обстеження земельних ділянок, які використовуються фізичними та юридичними особами без оформлення договірних відносин, в порушення ст.125 Земельного кодексу України.

Обстеженням встановлено, що три земельні ділянки використовуються суб'єктами господарювання без документів, що посвідчують право користування ними та без оплати за їх користування.

Судом встановлено, що в порушення вимог ст.125 Земельного Кодексу України, ст. 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 №2535 (чинного в ревізійному періоді) ст. ст. 6, 25 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998 №161-14, фізичними та юридичними особами протягом ревізійного періоду здійснювалося використання земель Катеринівської сільської ради без укладених договорів оренди і без оплати.

Для встановлення нормативно-грошової оцінки землі, яка використовується без договірних відносин, одержано інформацію від Управління Держкомзему в Кременецькому районі.

Розрахунок втрат доходів місцевим бюджетом за використання землі з розрахунку нормативно-грошової оцінки землі у відповідності до рішення сесії Катеринівської сільської ради від 07.04.2011 року № 57 "Про розмір орендної плати за землю" становить 4166,72 грн., в т.ч. міським бюджетом - 2500,03 грн., районним бюджетом - 1041,68 грн., обласним бюджетом - 625,01 грн. Внаслідок допущеного порушення місцевому бюджету завдано збитків на суму 4166,72 грн.

На підставі п.7 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" Відповідачу було пред'явлено вимоги від 15.06.2011 № 19-25-13-14/367, пунктом 11 яких Відповідача було зобов'язано відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недоотриману орендну плату, в тому числі по розрахунках з бюджетом, провести претензійно-позовну роботу з користувачами земельними ділянками для отримання несплачених коштів та перерахувати кошти в сумі 4166,72 грн. до відповідного бюджету. Термін виконання вимог було встановлено до 15.07.2011.

Згідно ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів та майна, станом та достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів.

Згідно ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно - ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до ст. 10 Закону України „Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні" органи ДКРС мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов Контрольно- ревізійного управління в Тернопільській області є підставним, ґрунтується на вимогах чинного законодавства, а тому позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення

керуючись, ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160 -163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Зобов'язати Катеринівську сільську раду Кременецького району Тернопільської області виконати п. 11 Вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Кременецькому районі Контрольно-ревізійного управління у Тернопільській області № 19-25-13-14/367 від 15.06.2011 року.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Копію постанови направити відповідачу Катеринівській сільській раді Кременецького району Тернопільської області.

Головуючий суддя Дерех Н.В.

копія вірна

Суддя Дерех Н.В.