Постанова від 02.11.2011 по справі 2а/0470/12639/11

02.11.2011 < копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/12639/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко О.В.

при секретарі судового засідання Кваші Н.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позов прокурора Довгинцівського району м. Кривого Рогу в інтересах держави

в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Антея»

про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 06 жовтня 2011 року надійшов позов Прокурора Довгинцівського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі, в якій позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Антея»(50093, м. Кривий Ріг, вул. Незалежності України, 19/48, ЄДРПОУ 35747752, р/р 26001183649900 (українська гривня), АТ «Укрсиббанк, МФО 351005) до бюджету (код платежу 3014010100, р/р 31113029700021, одержувач УДКУ у Дніпропетровській області, код 24230992, МФО 805012) загальну суму податкового боргу податку на додану вартість у розмірі 34034 грн. 00 коп.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що ТОВ «Антея»зареєстроване як платник податків, проте не виконує свої зобов'язання згідно з законодавством України та станом на 08.09.2011 має податковий борг з податку на додану вартість на загальну суму 34034 грн. 00 коп., який виник внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань, визначених податковою декларацією з податку на додану вартість від 21.02.2011 № 6335.

Відповідач про дату, час та місце судового засідання був повідомлений згідно з умовами процесуального законодавства, що підтверджується матеріалами справи.

Суд, при вивченні матеріалів адміністративного позову встановив, що податковим органом до позовної заяви додано довідку, яка свідчить про те, що ТОВ «Антея»не включено до реєстру платників ПДВ. В довідці також відсутній номер свідоцтва та дата реєстрації відповідача як платника ПДВ.

З метою з'ясування зазначених обставин судом було визнано обов'язковою участь представника позивача при розгляді справи та зобов'язано позивача надати до суду довідку про взяття відповідача на облік як платника податку на додану вартість.

Проте 31 жовтня 2011 року представником Центральної МДПІ у м. Кривому Розі Курочкіною І.С. було подано клопотання про розгляд справи без участі представника податкового органу на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Антея»зареєстроване Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 15 квітня 2008 року (ідентифікаційний код -35747752).

Відповідач взятий на облік як платник податків 16 квітня 2008 року за № 13680. Проте відповідно до довідки Центральної МДПІ, яка міститься в матеріалах справи, не ТОВ «Антея»є платником податку на додану вартість.

Як зазначає позивач Центральною МДПІ було здійснено аналіз податкового боргу суб'єктів підприємницької діяльності -платників податків, в результаті якого встановлено, що у Товариства з обмеженою відповідальністю «Антея»станом на 08.09.2011 наявний борг у сумі 34034 грн. 00 коп., який виник внаслідок несплати податкових зобов'язань, визначених податковою декларацією з податку на додану вартість від 21.02.2011 № 6335. Центральною МДПІ 10.03.2011 сформовано податкову вимогу № 134, яку 11 березня 2011 року вручено головному бухгалтеру підприємства Юрченко-Ледян Т.С. Проте станом на 06 жовтня 2011 року податковий борг відповідачем добровільно не погашено.

Надаючи оцінку письмовим доказам, які додані до позовної заяви, суд зазначає наступне.

Згідно з пп. 14.1.178 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу.

Платниками податку на додану вартість відповідно до п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України є:

1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу;

2) будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку;

3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, а також:

особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, встановлених митним законодавством;

особа, яка використовує, у тому числі при ввезенні товарів на митну територію України, податкову пільгу не за цільовим призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із цим Кодексом, а також будь-які інші особи, що використовують податкову пільгу, яку для них не призначено.

Норми цього пункту не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України фізичними особами (громадянами) чи суб'єктами підприємницької діяльності, які не є платниками податку, культурних цінностей, зазначених у пункті 197.7 статті 197 цього Кодексу;

4) особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи;

5) особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном.

6) особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 172 Митного кодексу України) , незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством;

7) особа, що уповноважена вносити податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 181 Податкового кодексу України встановлено, що особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), крім особи, яка є платником єдиного податку. Якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку.

Добровільна реєстрація платників податку на додану вартість відповідно до статті 182 Податкового кодексу України відбувається, якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 цього Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку. Така реєстрація здійснюється за її заявою.

Згідно з п. 183.1 статті 183 Податкового кодексу України будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку, подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву.

Заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи - платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до органу державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем проживання) особи. У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку (п. 183.7 статті 183 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку орган державної податкової служби зобов'язаний видати заявнику або відправити поштою (з повідомленням про вручення) свідоцтво про реєстрацію такої особи як платника податку не пізніше наступного робочого дня після бажаного (запланованого) дня реєстрації платника податку, зазначеного у його заяві, або протягом 10 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено чи такий день настає раніше дати, що припадає на останній день строку, встановленого для реєстрації платника податку органом державної податкової служби. Якщо бажаний (запланований) день реєстрації, зазначений у заяві особи, настає після завершення 10 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви, орган державної податкової служби зобов'язаний видати заявнику або відправити поштою (з повідомленням про вручення) свідоцтво про реєстрацію такої особи як платника податку не пізніше бажаного (запланованого) дня реєстрації платника податку, зазначеного у його заяві.

Позивачем не було доведено факту взяття Товариства з обмеженою відповідальністю «Антея»на облік як платника податку на додану вартість, що ставить під сумнів наявність у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 34034 грн. 00 коп.

Частиною 1 статті 71 Кодекс адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Сукупність викладених обставин дає змогу суду дійти висновку про необґрунтованість та недоведеність позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 160, 162, 163 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову прокурора Довгинцівського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Антея» про стягнення податкового боргу відмовити повністю.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції з одночасним її направленням до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складений 02 листопада 2011 року.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Головко

< Текст >