Постанова від 25.10.2011 по справі 2а/0470/9377/11

25.10.2011 < копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/9377/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіКононенко О. В. < Текст >

при секретаріКухар В.В.

< за участю/без участі >

< найменування Пр. > < ПІБ Представників > < Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Центральна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Кривому Розі Дніпропетровської області звернулася до суду із адміністративним позовом до фізичної особи ОСОБА_3 з проханням стягнути з фізичної особи ОСОБА_3 суму податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 843 грн. 41 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами перерахунку згідно наданої декларації про отриманий протягом 2009 року інвестиційний прибуток від продажу акцій Центральною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі Дніпропетровської області було донараховано відповідачу суму податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 843 грн. 41 коп.

У судове засідання позивач не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, який встановлю перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Оскільки, правовідносини щодо наслідків несплати платником податків - відповідачем у даній адміністративній справі - податкового боргу виник до набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, суд вважає за необхідне застосувати норми раніше діючого законодавства в частині узгодження податкового боргу.

Згідно матеріалів справи, відповідач, ОСОБА_3, надала до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області декларацію про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2009 року або за інший період звітного року (вхідний № 2052 від 31.03.2010 року).

Відповідно до пункту 1.2. Розділу І Декларації про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2009 року або за інший період звітного року (вхідний № 2052 від 31.03.2010 року) доходи ОСОБА_3, одержані від продажу акцій становлять 5 622 грн. 75 коп.

У відповідності до пункту 1.2. статті 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» дохід - сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.

Згідно пункту 2.1. статті 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» платниками податку є: резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи; нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України.

В силу пункту 3.1. статті 3 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний оподатковуваний дохід; чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального річного оподатковуваного доходу на суму податкового кредиту такого звітного року; доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті; іноземні доходи.

Пункт 9.6. статті 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» визначає, що облік фінансових результатів операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу, з урахуванням норм підпункту 9.6.4 цього пункту.

До продажу інвестиційного активу прирівнюються також операції з: обміну інвестиційного активу на інший інвестиційний актив; зворотного викупу корпоративного права його емітентом, яке належало платнику податку; повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного фонду емітента корпоративних прав, внаслідок виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.

Придбанням інвестиційного активу вважаються також операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного фонду юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за нульовою вартістю.

До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного року.

Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.

Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, то його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.

Під терміном «інвестиційний актив» розуміється пакет цінних паперів чи корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах, випущені одним емітентом, а також банківські метали, придбані у банку, незалежно від місця їх подальшого продажу;

Під терміном «пакет цінних паперів» розуміється окремий цінний папір чи сукупність ідентичних цінних паперів;

Під терміном «ідентичний цінний папір» розуміються цінні папери, випущені одним емітентом за тотожними умовами емісії, виплати доходу, викупу чи погашення.

На підставі аналізу норм вищезазначеного законодавства випливає, що сума податку з доходу фізичної особи ОСОБА_3, що підлягає сплаті до бюджету з доходів, зазначених у пункті 1.2. Розділу І Декларації про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2009 року або за інший період звітного року (вхідний № 2052 від 31.03.2010 року) становить 843 грн. 41 коп.

Як встановлено судом, за результатами перерахунку Центральною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі Дніпропетровської області 18.05.2010 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003101742, яким визначено суму податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 843 грн. 41 коп.

Згідно пункту 6.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Судом встановлено, що у строк, встановлений абзацом третім підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження, відповідач не сплатив суму, визначену рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.

Таким чином, сума податкового зобов'язання у розмірі 843 грн. 41 коп., згідно зазначеного податкового повідомлення-рішення, набула статусу податкового боргу платника податків.

Позивачем відповідно до підпунктів 6.2.2, 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», була направлена перша податкова вимога № 1/3 від 16.08.2010 року на суму 843 грн. 41 коп. та друга податкова вимога № 2/5 від 23.09.2010 року на суму 843 грн. 41 коп.

Згідно акту № 4 від 28.09.2010 року та акту № 5 від 22.11.2010 року перша та друга податкові вимоги були розміщенні на дошці податкових оголошень, у зв'язку з неможливістю їх вручення відповідачу.

Зазначені податкові вимоги відповідач в адміністративному або судовому порядку не оскаржував.

Таким чином, заборгованість по сплаті податку є узгодженою, вона не скасована і не списана податковим органом.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1) до бюджету (р/р 33211800700021, код платежу - 11010100, одержувач УДК у м. Кривому Розі ГУДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24230992, МФО 805012) суму податкового боргу з податку доходів фізичних осіб у розмірі - 843 (вісімсот сорок три) грн. 41 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Кононенко

< Текст >