12 вересня 2011 р. Справа № 0670/8857/11
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю. , розглянувши адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області < в особі > до Андрушівської центральної районної лікарні, приватного підприємства "Інстал-Інвест" про визнання дій протиправними та стягнення 302131,16 грн.,
Контрольно-ревізійне управління в Житомирській області звернулося до суду з позовом, в якому просить визнати дії Андрушівської центральної районної лікарні протиправними та стягнути з приватного підприємства "Інстал-Інвест" на користь Андрушівської центральної районної лікарні, як розпорядника бюджетних коштів, незаконно отримані бюджетні кошти в загальній сумі 302131, 16 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 статті 4 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Предметом адміністративного судочинства є відносини, які виникають у зв'язку з порушенням публічно - індивідуального права суб'єкта.
Як вбачається із позовної заяви позивач просить стягнути з приватного підприємства "Інстал-Інвест" на користь Андрушівської центральної районної лікарні, як розпорядника бюджетних коштів, незаконно отримані бюджетні кошти в загальній сумі 302131, 16 грн., які були виплачені приватному підприємству "Інстал-Інвест" за умовами договору підряду укладеного між Андрушівською центральною районною лікарнею та приватним підприємством "Інстал-Інвест".
Таким чином, позивач фактично оспорює умови договору підряду.
Відтак, предметом даного позову є господарсько - майнові відносини, а тому, хоч і позивач є суб'єктом владних повноважень, він не містить ознак публічно-правового спору, а є господарським спором, який підлягає розгляду в порядку господарського судочинства, а не адміністративного.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 2, 3, 4, 109, 186, 254 КАС України, суддя
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області < в особі > до Андрушівської центральної районної лікарні, приватного підприємства "Інстал-Інвест" про визнання дій протиправними та стягнення 302131,16 грн..
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Суддя Є.Ю. Романченко