Постанова від 30.11.2011 по справі 2а/0570/20877/2011

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2011 р. справа № 2а/0570/20877/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 09.45

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.

при секретарі Аврамченко С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 794,94 грн.

за участю представника позивача ОСОБА_2

відповідача не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Волноваському районі Донецької області звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 794,94 грн.

Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що згідно поданої заяви від 14.12.2009р. відповідач є платником єдиного податку. У передбачений Указом Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» строк не сплатив суму податку, яка складає з урахуванням переплати 782,92 грн. Також, за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати єдиного податку був складений акт №2257/1730/НОМЕР_1 від 13.04.2010 року, яким зафіксовані порушення ст. 4 Указу Президента України від 03.07.1998р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємства». На підставі цього акту, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» було прийняті податкові повідомлення-рішення №0006031730/0, № 0006041730 від 13.04.2010р., якими застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2,02 грн. та 10,00 грн. відповідно. Дані рішення отримані відповідачем, про що мається відповідна відмітка на їх корінцях, не оскаржені, суми не сплачені. Загальна сума заборгованості склала 794,94 грн.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав викладених у позові.

Відповідач в судове засідання повторно не прибув. Належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Заяви про відкладення судового засідання або про розгляд справи без його участі не надходило.

За таких обставин суд визнав можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши представника позивача та дослідивши матеріали справи суд встановив:

ОСОБА_1 14.07.2008р. був зареєстрований Волноваською райдержадміністрацією Донецької області у встановленому законом порядку в якості фізичної особи-підприємця, ідентифікаційний номер НОМЕР_1. Відповідача було взято на податковий облік в ДПІ у Волноваському районі Донецької області.

Відповідачем 14.12.2009р. до ДПІ у Волноваському районі Донецької області була надана заява про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. На підставі наданої заяви та відповідно до Указу Президента України від 03.07.1998р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємства», відповідача було переведено на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2010р. Основний вид діяльності СГД - «ремонт взуття».

Згідно з п. 2 Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 року суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Крім того, ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Ставка єдиного податку для виду діяльності, який здійснює фізична особа - підприємець ОСОБА_1 складає 100,00 грн. на місяць.

Відповідно до п. 2 Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 року суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідач мав сплатити до бюджету єдиний податок в розмірі 800 грн., який утворився за період квітень-листопад 2010 року. Вказана заборгованість, з урахуванням переплати склала 782,92 грн. та у добровільному порядку боржником не сплачена.

Також, за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати єдиного податку був складений акт №2257/1730/НОМЕР_1 від 13.04.2010 року, яким зафіксовані порушення ст. 4 Указу Президента України від 03.07.1998р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємства».

Такі порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у розмірі 10%, 20%, 50% від сплаченої суми.

На підставі цього акту, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» були прийняті податкові повідомлення-рішення №0006031730/0, № 0006041730 від 13.04.2010р., якими застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2,02 грн. та 10,00 грн. відповідно.

Дані рішення отримані відповідачем, про що мається відповідна відмітка на їх корінцях, не оскаржені.

П. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків у встановлені законом строки, визначається сумою податкового боргу.

Таким чином, загальна сума заборгованості склала 794,94 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

У відповідності до пункту 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

З урахуванням викладених обставин, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню. Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Волноваському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 794,94 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість з єдиного податку в розмірі 794,94 грн. (сімсот дев'яносто чотири гривні дев'яносто чотири копійки) до місцевого бюджету на п/р-34211379700180, код платежу 18050200, отримувач - Волноваська міська рада, код -34686799, банк УДК м. Донецьк, МФО -834016.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 30 листопада 2011р. Постанова виготовлена у повному обсязі 02 грудня 2011р.

Суддя Бєломєстнов О. Ю.

Попередній документ
20688113
Наступний документ
20688115
Інформація про рішення:
№ рішення: 20688114
№ справи: 2а/0570/20877/2011
Дата рішення: 30.11.2011
Дата публікації: 11.01.2012
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: