Постанова від 07.11.2011 по справі 2-а-2337/11

Каланчацький районний суд Херсонської області

Справа № 2-а-2337/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.11.2011 р. Каланчацький районний суд Херсонської області Каланчацький районний суд Херсонської області

в складі головуючого судді Максимович Ігор Вікторович

при секретарі Максимової О.Г.

за участю прокурора Сальник Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Каланчак адміністративну справу за позовом Прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Херсонській області до Олександрівської сільської ради Каланчацького району Херсонської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень до вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач Прокурор Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Херсонській області звернувся до суду із позовом до Олександрівської сільської ради Каланчацького району Херсонської області, в якому просить визнати неправомірною бездіяльність Олександрівської сільської ради щодо не оформлення документів на будівництво та експлуатацію полігону твердих побутових відходів згідно вимог чинного законодавства; зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області затвердити програму поводження з відходами на 2011 рік; зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області отримати державний акт та проектну документацію на будівництво полігону; зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області отримати спеціальний паспорт на місце видалення твердих побутових відходів; зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створений, відповідно до вимог чинного законодавства, полігон для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання компонентів цих відходів; зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області отримати дозвіл на розміщення та ліміти на утворення відходів та розміщення відходів на 2011 рік; зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області впровадити ведення первинного обліку відходів за встановленою формою 1-ВТ; згідно ст. 87 КАС України стягнути з відповідача судові витрати.

Обгрунтовуючи позов, позивач вказує, що Прокуратурою Каланчацького району Херсонської області в ході проведення перевірки дотримання вимог законодавства України у сфері поводження з відходами на території Олександрівської сільської ради Каланчацького району Херсонської області встановлено, що Олександрівська сільська рада Каланчацького району Херсонської області здійснює діяльність на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, видане Каланчацькою районною державною адміністрацією. Вид діяльності за КВЕД -управління на рівні сіл та селищ. Олександрівською сільською радою Каланчацького району Херсонської області державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під розміщення полігону твердих побутових відходів не отримано. Земельна ділянка для розташування полігону твердих побутових відходів не відведена. Проектна документація на будівництво полігону ТПВ відсутня. Тверді побутові відходи вивозяться на вищевказану земельну ділянку, під'їздні шляхи до якої асфальтовані, але частково засмічені, шлагбаум, дезбар'єр та охорона відсутня, територія полігону не огороджена, обвалування відсутнє. Відходи розміщуються безсистемно, без дотримання технологічного процесу захоронення відходів. Дозвіл та ліміти на утворення і розміщення відходів на 2010, 2011 роки не оформлявся, паспорт місця видалення відходів не розроблено.

Представник відповідача ОСОБА_1 в судове засідання не з»явилась, але надала суду заяву в якій зазначила що позовні вимоги позивача визнає в повному об»ємі та просить справу розглянути без її участі.

Судом встановлено, що згідно перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, відповідно до п. «б»ст. 20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Олександрівська сільська рада Каланчацького району Херсонської області здійснює діяльність на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи виданого Каланчацькою районною державною адміністрацією. Вид діяльності за КВЕД -управління на рівні сіл та селищ. Олександрівською сільською радою Каланчацького району Херсонської області не отримано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під розміщення полігону твердих побутових відходів. Земельна ділянка для розташування полігону твердих побутових відходів не відведена. Проектна документація на будівництво полігону ТПВ відсутня. Тверді побутові відходи вивозяться на вищевказану земельну ділянку, під'їздні шляхи до якої асфальтовані, але частково засмічені, шлагбаум, дезбар'єр та охорона відсутня, територія полігону не огороджена, обвалування відсутнє. Відходи розміщуються безсистемно, без дотримання технологічного процесу захоронення відходів. Дозвіл та ліміти на утворення і розміщення відходів на 2010, 2011 роки не оформлявся, паспорт місця видалення відходів не розроблено, що є порушенням Закону України «Про відходи»та постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р. № 1216.

Згідно ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджується КМ України.

Відповідно до ст. 21 Закону України “Про відходи” органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: виконання вимог законодавства про відходи; розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами; вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами; координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції; здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території; ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів; сприяння роз'ясненню законодавства про відходи серед населення, створення необхідних умов для стимулювання залучення населення до збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини; здійснення інших повноважень відповідно до законів України; надання згоди на розміщення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю; надання дозволів на будівництво або реконструкцію об'єкта поводження з відходами на відповідній території селища або міста у порядку, визначеному законом; надання дозволів на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами на відповідній території селища або міста у порядку, визначеному законом; здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи. Всупереч положення цієї статті відповідачем не розроблено та не затверджено місцеву програму поводження з відходами на 2011 рік.

Згідно зі ст. 33 Закону України “Про відходи” зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення). На кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів. Однак відповідачем ненадана проектна документація на будівництво полігону, з причин її неготовності.

Згідно п.1ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи викладене, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 21, 33 Закону України “Про відходи”, ст. 126 ЗК України ст. ст. 11,159-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Херсонській області до Олександрівської сільської ради Каланчацького району Херсонської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень до вчинення певних дій задовольнити.

Визнати неправомірною бездіяльність Олександрівської сільської ради Каланчацького району Херсонської області щодо не оформлення документів на будівництво та експлуатацію полігону твердих побутових відходів згідно вимог чинного законодавства.

Зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області затвердити місцеву програму поводження з відходами на 2011 рік.

Зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області отримати державний акт та проектну документацію на будівництво полігону.

Зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області отримати спеціальний паспорт на місце видалення твердих побутових відходів.

Зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створений, відповідно до вимог чинного законодавства, полігон для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання компонентів цих відходів.

Зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області отримати дозвіл на розміщення та ліміти на утворення відходів та розміщення відходів на 2011 рік.

Зобов'язати Олександрівську сільську раду Каланчацького району Херсонської області впровадити ведення первинного обліку відходів за встановленою формою 1-ВТ.

Стягнути з Олександрівської сільської ради Каланчацького району Херсонської області (місцевий бюджет) на користь держави судовий збір в сумі 28,23 грн..

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Каланчацький районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_2