Постанова від 16.12.2011 по справі 8/60пд/2011

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

14.12.2011 р. справа №8/60пд/2011

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді:

Суддів:Склярук О.І.

Богатиря К.В., Дучал Н.М.

за участю представників:

від позивача1:не з'явилися

від позивача2:не з'явилися

від відповідача:не з'явилися

від третьої особине з'явилися

розглянувши у відкритому

судовому засіданні апеляційну скаргуВиконавчого комітету Луганської міської ради, м.Луганськ; Луганської міської ради, м. Луганськ

на рішення

господарського суду Луганської області

від23.05.2011р. (повний текст підписаний 25.05.2011р.)

по справі№8/60пд/2011 (суддя Середа А.П. )

за позовомВиконавчого комітету Луганської міської ради, м.Луганськ; Луганської міської ради, м. Луганськ

доМалого приватного підприємства "ЮВАТ", м. Луганськ

за участю третьої особи,

яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачівУправління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області, м. Луганськ

провнесення змін до договору

ВСТАНОВИВ:

Виконавчий комітет Луганської міської ради, м.Луганськ та Луганська міська рада, м. Луганськ звернулися до господарського суду Луганської області з позовною заявою до Малого приватного підприємства "ЮВАТ", м. Луганськ про внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) від 11.05.1998, реєстрація від 11.05.1998 №2436, який укладений між Виконавчим комітетом Луганської міської ради (орендодавець, далі -виконком) та Малим приватним підприємством "ЮВАТ" (орендар, далі -МПП "Юват") відносно земельної ділянки площею 0,3849га за адресою: м. Луганськ, вул. Дзержинського, 52, а саме:

- викласти п. 2.1 розділу 2 "Плата за землю" Договору у новій редакції: "2.1. Годовая арендная плата устанавливается в размере 3 процентов от нормативной денежной оценки земельного участка, который передан в аренду, в гривнах";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.2 наступного змісту: "2.2. Арендная плата за землю платится равными частями за налоговый период, который равен календарному месяцу, ежемесячно на протяжении 30 календарных дней, следующих за последним календарным днем налогового (отчетного) месяца";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.3 наступного змісту: "2.3. В случае изменения нормативной денежной оценки земель г. Луганска на протяжении срока действия договора, пропорционально изменяется и размер арендной платы без внесения соответствующих изменений в договор. Об изменении нормативной денежной оценки земель Арендодатель письменно сообщает арендатору или публикует об этом объявление в местных средствах массовой информации";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.4 наступного змісту: "2.4. В случае невнесения арендной платы в сроки, предусмотренные договором, с арендатора справляется пеня в размере пени, предусмотренной действующим законодательством, за несвоевременную оплату земельного налога от неоплаченной суммы за каждый день просрочки";

- виключити з пп а) пункту 3.1. розділу 3 "Права та обов'язки сторін" слова "и ставки земельного налога" та з пп б) п. 3.2 розділу 3 "Права та обов'язки сторін" слова, цифри та знаки "за несвоевременное внесение платы за землю взыскивается пеня в размере 0,3 процента от суммы недоимки за каждый день просрочки".

Ухвалою господарського суду Луганської області до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів було залучено Управління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області, м. Луганськ.

Рішенням по справі №8/60пд/2011 від 23.05.2011 року, повний текст якого підписаний 25.05.2011р. (суддя Середа А.П.) в задоволені позову було відмовлено.

Рішення обґрунтовано тим, що проект договору про внесення змін до основного договору запропоновано укласти юридичною особою- Луганською міською радою,- яка не є його стороною, - що суперечить правилам частин 2 статтей 181 та 188 Господарського кодексу України.

Не погодившись з прийнятим рішенням Виконавчий комітет Луганської міської ради, м.Луганськ та Луганська міська рада, м. Луганськ звернулися до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просили рішення по справі скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.

Апеляційну скаргу обґрунтовує неправильним застосуванням норм матеріального права.

Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 13.07.2011р. розгляд справи було відкладено у зв'язку з неявкою в судове засідання представників позивачів та необхідністю у витребуванні додаткових документів.

На адресу суду від Управління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області надійшло клопотання, в якому просять справу розглянути без участі його представника.

Від представника позивачів надійшли письмові пояснення, в якому пояснили, що у зв'язку з тим, що земельна ділянка була надана відповідачу рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради, але на теперішній час вирішення відповідно до закону питань щодо регулювання земельних відносин являється виключною компетенцією міської ради, позивачами є Виконавчий комітет Луганської міської ради, м.Луганськ та Луганська міська рада. Апеляційну скаргу підтримують в повному обсязі та просять суд розглянути апеляційну скаргу без участі представника позивачів.

Ухвалою від 27.07.2011р. Донецького апеляційного господарського суду по справі № 8/60пд/2011 апеляційне провадження у справі № 8/60пд/2011 за клопотанням відповідача було зупинено до вирішення пов'язнаною з нею справою № 1/121н/2011.

29.11.2011р. представники виконавчого комітету Луганської міської ради та Луганської міської ради звернулися до Донецького апеляційного господарського суду з клопотанням про поновлення апеляційного провадження у зв'язку з усуненнями обставин, що зумовили зупинення провадження по справі.

Розпорядженням В.о. голови Донецького апеляційного господарського суду від 29.11.2011 р. у зв'язку з з обранням судді Величко Н.Л. суддею Вищого господарського суду України та зайністю судді Малашкевича С.А. у іншому судовому процесі змінено склад колегії суддів, у наступному складі: головуючого судді Склярук О.І., суддів: Богатир К.В., Дучал Н.М.

29.11.2011р. ухвалою Донецького апеляційного господарського суду поновлено провадження.

На адресу суду 14.12.2011р. від Малого приватного підприємства "ЮВАТ" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату у зв'язку з тим, що представник відповідача не має змоги з'явитися за станом здоров'я.

Судова колегія в задоволенні клопотання відповідача щодо відкладення розгляду справи відмовляє, оскільки до клопотання не надано доказів обставин, на які посилається відповідач.

Представники сторін в судове засідання (14.12.11р.) не з'явилися. Про наявність поважних причин неявки у судове засідання апеляційної інстанції уповноважених представників сторін суд не повідомили, своїми правами, передбаченими ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, не скористалися.

Відповідно до статті 98 Господарського процесуального кодексу України про час і місце судового засідання сторони було повідомлено належним чином.

Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 29.11.2011р., явка сторін не була визнана обов'язковою.

Апеляційна інстанція, відповідно до ст. 101 Господарського процесуального кодексу України, переглядає справу за наявними в ній доказами і не зв'язана доводами апеляційної скарги та перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Враховуючи викладене та приписи ст.101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія вважає можливим розглянути апеляційну скаргу за відсутністю представників сторін.

Розглянувши матеріали господарської справи, апеляційну скаргу, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія апеляційної інстанції встановила.

18.03.1998 року виконавчим комітетом Луганської міської ради було прийнято рішення №114/27 "Про надання у тимчасове довгострокове користування на умовах оренди терміном на 49 років земельної ділянки Малому приватному підприємству "ЮВАТ" по вул. Дзержинського, 52, -під проектування та будівництво охоронюваної автостоянки та гаражів", - згідно якому відповідачеві було надано в оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 0,3849 га, яка знаходиться у м. Луганську, вул. Дзержинського, 52 - під проектування та будівництво охоронюваної автостоянки та гаражів (а.с.14-15).

На підставі цього рішення між виконкомом Луганської міськради (орендодавець) та МПП "ЮВАТ" (орендар) у простій письмовій формі, російською мовою, був укладений договір №2436 на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди), відповідно до якого міськвиконком надає, а МПП "ЮВАТ" приймає у тимчасове користування земельну ділянку загальною площею 0,3849 га, відповідно до плану землекористування, що додається (п.1.1), терміном на 49 років для проектування та будівництва охоронюваної автостоянки та гаражів по вул. Дзержинського, 52 (п.1.2).

Плата за землю вноситься землекористувачем у вигляді орендної плати у розмірі земельного податку, щомісячно, рівними частками (п.2.1).

Пунктом 3.1 договору визначено перелік прав та обов'язків виконкому Луганської міської ради, у тому числі: змінювати орендну плату у разі зміни грошової оцінки земель та ставки земельного податку (підпункт а); визначати розмір орендної плати на наступний період в установленому порядку (підпункту а).

Пунктом 3.2 договору врегульовано права та обов'язки орендаря, у тому числі обов'язок - своєчасно вносити обумовлену договором плату за землю (підпункту б).

З метою приведення договору на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) від 11.05.1998, реєстрація від 11.05.1998 №2436 у відповідність згідно з вимогами діючого законодавства, Луганською міською радою було прийнято рішення від 16.03.2010р. №64/80 "Про пропозицію МПП "ЮВАТ" щодо внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) від 11.05.1998 №2436, реєстрація від 11.05.1998 №2436, який укладений з вказаним підприємством", відповідно до якого вирішила:

- запропонувати МПП "ЮВАТ" внести зміни до вищезгаданого основного договору -згідно проекту договору про внесення змін до вказаного договору, який додається до даного рішення та є його невід'ємною частиною (п.1);

- запропонувати МПП "ЮВАТ" у 20-денний термін з моменту отримання даного рішення, у разі згоди з пропозицією на внесення змін до основного договору, письмово повідомити Луганську міську раду про згоду з пропозицією або у той же термін письмово повідомити міськраду про її відхилення (п.2);

- доручити Управлінню нерухомим майном Луганської міської ради (Л.Сотнікова) (п.3):

довести дане рішення до відома МПП "ЮВАТ" (п.3.1);

- у разі ненадходження до міської ради у вищеназваний термін листа МПП "ЮВАТ" про згоду на внесення змін до договору або надходження від нього листа про відхилення цієї пропозиції -подати від імені Луганської міської ради та її виконавчого комітету позов до відповідного судового органу щодо внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (у т.ч. на умовах оренди) від 11.05.1998 року №2436, реєстрація від 11.05.1998 року №2436 (п.3.2) (а.с.16-17).

Мале приватне підприємство «Юват»звернулося до господарського суду Луганської області з позовом про визнання недійсним рішення Луганської міської ради від 16.03.2010 р. № 64/80 «Про пропозицію Малому приватному підприємству «Юват» щодо внесення змін до договору на право тимчасового користування землею ( в тому числі на умовах оренди) від 11.05.1998р. № 2436, реєстрація від11.05.1998р. № 2436, який уклкадений з вказаним підприємством.

Рішенням господарського суду Луганської області по справі № 1/121н/2011 від 19.09.2011 у задоволені позовних вимог було відмовлено. Зазначене рішення залишено без змін постановою Донецького апеляційного господарського суду від 15.11. 2011р.

На виконання рішення Луганської міської ради № 64/80 від 16.03.2010 р. Управлінням Луганської міської ради з питань земельних ресурсів, яке є правонаступником Управління нерухомим майном Луганської міської ради (п.1 Положення про Управління Держкомзему у м. Луганську Луганської області, затвердженого наказом Держкомзему України від 08.01.10 року №7 (а.с.45-48)), на адресу відповідача був спрямований один примірник проекту Договору про внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) ( т. 1, а.с.18-19).

Вказаним договором орендареві запропоновано внести до основного договору від 11.06.1998 року №2436 наступні зміни:

- викласти п. 2.1 розділу 2 "Плата за землю" Договору у новій редакції: "2.1. Годовая арендная плата устанавливается в размере 3 процентов от нормативной денежной оценки земельного участка, который передан в аренду, в гривнах";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.2 наступного змісту: "2.2. Арендная плата за землю платится равными частями за налоговый период, который равен календарному месяцу, ежемесячно на протяжении 30 календарных дней, следующих за последним календарным днем налогового (отчетного) месяца";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.3 наступного змісту: "2.3. В случае изменения нормативной денежной оценки земель г. Луганска на протяжении срока действия договора, пропорционально изменяется и размер арендной платы без внесения соответствующих изменений в договор. Об изменении нормативной денежной оценки земель Арендодатель письменно сообщает арендатору или публикует об этом объявление в местных средствах массовой информации";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.4 наступного змісту: "2.4. В случае невнесения арендной платы в сроки, предусмотренные договором, с арендатора справляется пеня в размере пени, предусмотренной действующим законодательством, за несвоевременную оплату земельного налога от неоплаченной суммы за каждый день просрочки";

- виключити з пп а) пункту 3.1. розділу 3 "Права та обов'язки сторін" слова "и ставки земельного налога" та з пп б) п. 3.2 розділу 3 "Права та обов'язки сторін" слова, цифри та знаки "за несвоевременное внесение платы за землю взыскивается пеня в размере 0,3 процента от суммы недоимки за каждый день просрочки".

Орендар (відповідач) відмовився підписувати вказаний вище проект договору та повернув до міської ради разом з листом від 25.05.10 року за вих. №б/н (міською радою отриманий 25.05.10року, вхід. №01/03-13/6435/0/1-10), - мотивуючи свою незгоду невідповідністю запропонованого проекту вимогам чинного законодавства та вкрай скрутним власним фінансово-економічним становищем (а.с.20).

Вищезазначені дії відповідача стали підставою для звернення позивачів з цим позовом до суду.

Як зазначалося вище, рішенням по справі №8/60пд/2011 від 23.05.2011 року, повний текст якого підписаний 25.05.2011р. (суддя Середа А.П.) в задоволені позову було відмовлено з посиланням на те, що проект договору про внесення змін до основного договору запропоновано укласти юридичною особою- Луганською міською радою,- яка не є його стороною, - що суперечить правилам частин 2 статтей 181 та 188 Господарського кодексу України.

Про те з такими висновками судова колегія не може погодитися з огляду на наступне.

Згідно приписів статті 4 Господарського кодексу України, він не регулює земельні правовідносини. Тому посилання на недодержання приписів ст.188 Господарського кодексу України є безпідставними.

Статтею 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

В силу статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.

Право оренди землі оформлюється договором, який реєструється відповідно до закону ( ст.123 Земельного кодексу України).

Згідно приписів ст.651 ЦК України зміна або розрівання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено законом або договором.

Договір може бути змінено або розрізано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках. Встановлених договором або законом.

Стаття 632 ЦК України закріплює, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю. Сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни ( тарифи, ставки, тощо) які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Як встановлено місцевим господарським судом, роботу по внесенню змін до договору оренди позивач розпочав у зв'язку з прийняттям Закону України від 03.06.2008 р. № 309-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Зазначеним законом, зокрема, було передбачено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, та не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки ( ст.21 Закону України «Про оренду землі»).

Судова колегія зазначає, що внесення змін до частин четвертої та п'ятої статті 21 Закону України «Про оренду землі» направлено саме на підвищення цін на оренду землі (мінімальна орендна плата була у розмірі однократного земельного податку, а стала не меншою трикратного розміру земельного податку; розмір максимальної орендної плати збільшився до 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки ).

З огляду на наведене, позивачі пропонували встановити орендну плату у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, яким аналогічно врегульовані обчислення та сплата орендної плати за землю:

- розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки ( ст.288);

- ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 % від їх нормативної грошової оціники ( ст.274).

Як зазначалося вище, Цивільний кодекс України у ч.ч.1, 2 ст.632 передбачає застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Спірним договором оренди землі сторони передбачили випадки, коли розмір орендної плати підлягає перегляду. Згідно з пунктом 3.1 договору визначено перелік прав та обов'язків виконкому Луганської міської ради, у тому числі: змінювати орендну плату у разі зміни грошової оцінки земель та ставки земельного податку (підпункт а); визначати розмір орендної плати на наступний період в установленому порядку (підпункту а).

Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна гранічного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Саме така позиція висловлена у постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. за № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин".

За таких обставин, висновок господарського суду Луганської області про відсутність правових підстав для внесення змін до договору оренди земельної ділянки щодо розміру орендної плати, оскільки положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо внесення змін до частин четвертої та п'ятої статті 21 Закону України " Про оренду землі" мають бути застосовані до орендних відносин, які виникають після набрання чинності цим законом, тобто до договорів, які укладаються після набрання чинності зазначеним законом, є необґрунтованим.

Крім того, як свідчать матераіли справи, Управління нерухомим майном Луганської міської ради було перейменовано в Управління Луганської міської ради з питань земельних ресурсів, відповідно до рішення Луганської міської ради від 11.11.2010р. за № 1/11, що і стало підставою для внесення позивачем змін до договору оренди земельної ділянки у п.п.29.1 п. 29 розділу "Інші права та обов'зяки сторін".

Судова колегія вважає, що вимоги позивача про доповнення розділу доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.3 наступного змісту: "2.3. В случае изменения нормативной денежной оценки земель г. Луганска на протяжении срока действия договора, пропорционально изменяется и размер арендной платы без внесения соответствующих изменений в договор. Об изменении нормативной денежной оценки земель Арендодатель письменно сообщает арендатору или публикует об этом объявление в местных средствах массовой информации" не підлягають задоволенню, оскільки вказаний пункт суперечить вимогам ст. 30 Закону України "Про оренду землі", яким одностороння зміна умов договору оренди землі не допускається.

За таких обставин, судова колегія вважає, що позовні вимоги позивачів стосовно внесення змін до договору оренди землі до п. 2.1, п. 2.2, п. 3.1 . є такими , що підлягають задоволенню.

В задоволені інших позовних вимог слід відмовити.

З огляду на наведене, рішення по справі №8/60пд/2011 від 23.05.2011року, повний текст якого підписаний 25.05.2011р. підлягає скасуванню, а позовні вимоги Виконавчого комітету Луганської міської ради, м.Луганськ; Луганської міської ради, м. Луганськ є такими, що підлягають задоволенню частково.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати за подання позову та витрати за подання апеляційної скарги у розмірі 42,50грн. покладаються на Малого приватного підприємства "ЮВАТ", м. Луганськ.

Результати розгляду апеляційної скарги оголошені в судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 49, 91, 99, 101, 102, 103, 104, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Луганської міської ради, м.Луганськ та Луганської міської ради, м. Луганськ на рішення господарського суду Луганської області від 23.05.2011року, повний текст якого підписаний 25.05.2011р. по справі №8/60пд/2011 -задовольнити частково.

Рішення господарського суду Луганської області від 23.05.2011року, повний текст якого підписаний 25.05.2011р. по справі №8/60пд/2011 - скасувати.

Прийняти нове рішення. Позовні вимоги Виконавчого комітету Луганської міської ради, м.Луганськ та Луганської міської ради, м. Луганськ задовольнити частково.

Внести зміни до договору на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) від 11.05.1998, реєстрація від 11.05.1998 №2436, який укладений між Виконавчим комітетом Луганської міської ради та Малим приватним підприємством "ЮВАТ" (91000, м.Луганськ, вул. А.Лінева,98а, код 21832302) відносно земельної ділянки площею 0,3849га за адресою: м. Луганськ, вул. Дзержинського, 52, а саме:

- викласти п. 2.1 розділу 2 "Плата за землю" Договору у новій редакції: "2.1. Годовая арендная плата устанавливается в размере 3 процентов от нормативной денежной оценки земельного участка, который передан в аренду, в гривнах";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.2 наступного змісту: "2.2. Арендная плата за землю платится равными частями за налоговый период, который равен календарному месяцу, ежемесячно на протяжении 30 календарных дней, следующих за последним календарным днем налогового (отчетного) месяца";

- доповнити розділ 2 "Орендна плата" новим пунктом 2.4 наступного змісту: "2.4. В случае невнесения арендной платы в сроки, предусмотренные договором, с арендатора справляется пеня в размере пени, предусмотренной действующим законодательством, за несвоевременную оплату земельного налога от неоплаченной суммы за каждый день просрочки";

- виключити з пп а) пункту 3.1. розділу 3 "Права та обов'язки сторін" слова "и ставки земельного налога" та з пп б) п. 3.2 розділу 3 "Права та обов'язки сторін" слова, цифри та знаки "за несвоевременное внесение платы за землю взыскивается пеня в размере 0,3 процента от суммы недоимки за каждый день просрочки".

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Малого приватного підприємства "ЮВАТ" (91000, м.Луганськ, вул. А.Лінева,98а, код 21832302) та перерахувати їх на р/р 35413001003410, МФО 804013, код 35079336 УДК у м.Луганськ ГУДКУ у Луганській області витрати по сплаті державного мита за подання позовної заяви в сумі 85грн. та витрати по сплаті за інформаційне-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236грн.

Стягнути з Малого приватного підприємства "ЮВАТ" (91000, м.Луганськ, вул. А.Лінева,98а, код 21832302) та перерахувати їх на р/р 35413001003410, МФО 804013, код 35079336 УДК у м.Луганськ ГУДКУ у Луганській області витрати по сплаті державного мита за подання апеляційної скарги в сумі 42грн.50коп.

Доручити господарському суду Донецької області видати відповідні накази.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів.

Головуючий суддя О.І. Склярук

Судді: К.В. Богатир

Н.М. Дучал

Надруковано 7 екз.:2-позивачу, 1-відповідачу, 1- третій особі, 1-у справу, 1-ДАГС, 1-ГСЛО