ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
06 грудня 2011 р. Справа № 5010/1488/2011-18/64
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняк Б. П. , при секретарі судового засідання Михайлюк А. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Тисменицької районної державної адміністрації про відстрочку виконання рішення у справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Донспецпром", вул. Калініна, 51, м. Донецьк, 83087
до відповідача -1: Тисменицької районної державної адміністрації, вул. Галицька,17, м.Тисмениця, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77400
до відповідача - 2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Дора-Транс", вул. Молодих Шахтарів, 86 "А", корп.5, м. Донецьк, 83056
про: стягнення заборгованості в сумі 116 448,57 грн., з яких: 80 722,00 грн. - основний борг, 6 238,82 грн. - пеня , 5 852,35 грн. - 3% річних , 23 635,40 грн. - інфляційні втрати
за участю представників сторін:
від Тисменицької районної державної адміністрації: ОСОБА_1, (довіреність № 366/01-035/109 від 23.08.11)-представник
від Товариства з обмеженою відповідальністю "Донспецпром": ОСОБА_2, (довіреність б/н від 28.09.11р. )- представник ( паспорт серія ВВ №НОМЕР_1 від 24.11.97 )
від Товариства з обмеженою відповідальністю "Дора-Транс" представники не з'явилися.
ВСТАНОВИВ: Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 23.08.11 позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Донспецпром" до Тисменицької районної державної адміністрації та Товариства з обмеженою відповідальністю "Дора-Транс" про стягнення заборгованості в сумі 116 448,57 грн., з яких: 80 722,00 грн. - основний борг, 6 238,82 грн. - пеня , 5 852,35 грн. - 3% річних , 23 635,40 грн. - інфляційні втрати- задоволено частково.
До господарського суду Івано-Франківської області Тисменицькою районною державної адміністрацією ( відповідачем -1) подано заяву про відстрочку виконання рішення (вх. №9405/2011-с вх від 09.11.11).
В обгрунтування зазначеної заяви Тисменицька районна державна адміністрація зазначила, що своєчасне виконання рішення суду на даний час неможливе, оскільки потрібні кошти у бюджеті Тисменицької районної державної адміністрації на 2011 рік не передбачені. Ця обставина пояснюється тим, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.20111 р. №689 " Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенції з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської , Тернопільської та Чернівецької областей міському бюджету м. Чернівці для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року" районна державна адміністрація за договором підряду від 03.09.2011 року №62 виступала платником тільки тих коштів, які були виділені їй обласною державною адміністрацією як субвенція з державного бюджету.
Представник заявника в судовому засіданні зазначив, що листом від 11.08.2011 року №349/01-039/009 Тисменицька районна державна адміністрація зверталася до Івано-Франківської обласної державної адміністрації з проханням виділити районній державній адміністрації кошти усумі 197021,62 грн. на погашення основної заборгованості перед ТзОВ " Донспецпром" за договорами №61 та №62 від 03.09.2008 року, а також пені, 3 % річних та інфляційних витрат.
Листом від 07.11.2011р. Тисменицька районна державна адміністрація повторно зверталася до Івано-Франківської обласної державної адміністрації та управління з питань надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації з проханням виділити районній державній адміністрації кошти в сумі 138340,77 грн. на погашення заборгованості перед ТзОВ " Донспецпром" за догововорами №61, №62 від 03.09.2008 р., державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення. Однак кошти на даний час не виділені.
В уточненні до заяви про відстрочку виконання рішення від 05.12.2011р. Тисменицька районна державна адміністрація зазначила , що у разі ненадходження коштів з державного чи обласного бюджету питання щодо погашення заборгованості з районного бюджету буде розглянуто на сесії Тимсменицької районної ради до початку ІІ кварталу 2012 року.
З огляду на викладене, вказуючи на те, що накладення арешту на кошти районної державної адміністрації унеможливить належне належне виконання її основних завдань, Тисменицька районна державна адміністрація просить відстрочити виконання рішення від 23.08.2011 р. у справі №5010/1488/2011 до 31 березня 2012 р..
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Донспецпром" ( позивач) в судовому засіданні вказану заяву визнав безпідставною та необґрунтованою та заперечив проти відстрочення виконання судового рішення.
Розглянувши заяву про відстрочку виконання рішення, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про відмову Тисменицькій районній державній адміністрації у задоволенні заяви про відстрочку виконання рішення від 23.08.2011р. по справі №5010/1488/2011-18/64, у зв'язку з її безпідставністю та необгрунтованістю.
При цьому суд виходить з наступного:
Згідно ч. 1 ст. 121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Як зазначається у абз. 1 п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України „Про практику розгляд судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження” № 14 від 26.12.2003р., при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст. 121 Господарського процесуального кодексу України їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Майновий стан боржника, відсутність у нього на цей час коштів, не може розглядатись тією винятковою обставиною, що надає право на відстрочку виконання грошового зобов'язання.
Відповідно до приписів пунктів 1.1.-1.3. роз'яснень Вищого арбітражного суду України „Про деякі питання практики застосування статті 121 Господарського процесуального кодексу України” № 02-5/333 від 12.09.1996р. застосовуючи заходи, передбачені статтею 121 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди повинні мати на увазі таке: відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом.
Підставою для відстрочки можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом.
Вирішуючи питання про відстрочку виконання рішення господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, які б свідчили про можливість надання відповідачу відстрочки виконання судового рішення. Відстрочка виконання рішення допускається у виняткових випадках і залежно від обставин справи.
Заява про відстрочку виконання рішення повинна бути обгрунтованою, документально підтвердженою, причому належними та допустимими доказами.
Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору (ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно ч. 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Заявником не доведено суду наявності підстав для відстрочки виконання вищевказаного судового рішення.
Суд , розцінює дану заяву як спосіб заявника уникнути відповідальності за зобов"язаннями на стадії виконання судового наказу.
Керуючись ст. 86 , 121 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. В задоволенні заяви Тисменицької районної державної адміністрації про відстрочку виконання рішення господарського суду Івано-Франківської області 23.08.2011р. у справі № 5010/1488/2011-18/64 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Донспецпром" до відповідача -1: Тисменицької районної державної адміністрації та відповідача - 2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Дора-Транс" про стягнення заборгованості в сумі 116 448,57 грн., з яких: 80 722,00 грн. - основний борг, 6 238,82 грн. - пеня , 5 852,35 грн. - 3% річних , 23 635,40 грн. - інфляційні втрати- відмовити.
2. Копію ухвали надіслати учасникам провадження.
Суддя Гриняк Б. П.
Виготовлено в КП "Документообіг госп. судів"
________________ Михайлюк А. С. 06.12.11