31 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0270/4850/11
< час винесення >
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Томчука Андрія Валерійовича,
при секретарі судового засідання: Медяній Наталі Анатоліївні
за участю представників сторін:
заявника : не з'явився;
відповідача : не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за поданням: Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції
до: підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля"
про: стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 661559,22 грн. та по податку на прибуток підприємства в сумі 29171,33 грн. до державного бюджету з рахунків платника податків в установах банків.
До суду надійшло подання Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції (далі - Жмеринська ОДПІ) про стягнення коштів за податковим боргом з підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля".
Позовні вимоги мотивовані тим, що посадовими особами Жмеринської ОДПІ проведено позапланову виїзну перевірку та документальну позапланову невиїзну перевірку, складено відповідні Акти №338/23/32069521 від 05.08.2011р. та №380/15-32060521 від 07.09.2011р. Що стало підставою для винесення податкових повідомлень - рішень №0000442301 від 19.08.2011р. на загальну суму 548983,00 грн. (податок на додану вартість) та №0000452301 від 19.08.2011р. на загальну суму 29186,00 грн. (податок на прибуток підприємств), №0000401600 від 08.09.2011р. на загальну суму 112596,22 грн. Названі податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено. Внаслідок не сплати узгодженої суми боргу Жмеринською ОДПІ винесено податкову вимогу форми "Ю" від 30.08.2011р. № 202. Оскільки станом на сьогоднішній день податковий борг не сплачено, Жмеринська змушена була звернутись до суду.
Сторони в судове засідання не з'явились, повноважних представників не направили, хоча про дату, час та місце судового засідання були повідомлені завчасно та належними чином, що підтверджується відповідними телефонограмами, які містяться в матеріалах справи.
Так, відповідно до частини 3 статті 33 КАС України судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до статті 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.
Відповідно до п.7 ч.4 ст.183-3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню. Розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Враховуючи неявку сторін, належним чином повідомлених про час та місце судового засідання, відсутність потреби у виклику свідків чи експерта, суд вважає за можливе розглянути подання за відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить що наявні підстави для задоволення позовних вимог в повному обсязі .
Підприємство "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, виконавчим комітетом Жмеринської міської ради Вінницької області від 18.10.2007р., згідно Свідоцтва Серії А01 №239002 (а.с.4) та перебуває на обліку у Жмеринській ОДПІ з 22.10.2002р. за №739, керівник - Сікіасян А.В. (а.с.7).
Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами Жмеринської ОДПІ проведено позапланову невиїзну перевірку відповідача за результатами якої складено Акт №338/23/32060521 від 05.08.2011р. Актом перевірки встановлено та зафіксовано порушення п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про податок на додану вартість" та п.п. 5.6.1 п. 5.6 ст.5 Закону України "про оподаткування прибутку підприємств".
На підставі вищевказаного акту прийнято податкові повідомлення-рішення №0000442301 від 19.08.2011р. на загальну суму 548983,00 грн. (податок на додану вартість) та №0000452301 від 19.08.2011р. на загальну суму 29186,00 грн. (податок на прибуток підприємств). Дані податкові повідомлення-рішення отримані керівником підприємства відповідача особисто, проте не оскаржені.
Крім того, посадовими особами Жмеринської ОДПІ проведено документальну позапланову невиїзну перевірку відповідача за результатами якої складено Акт №380/15-32060521 від 07.09.2011р. Актом перевірки встановлено та зафіксовано порушення пп.7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість".
На підставі Акту від 07.09.2011р. позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000401600 від На підставі Акту від 07.09.2011р. позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000401600 від 08.09.2011р. на загальну суму 112596,22 грн. (за основним платежем 90076,95 грн., за штрафними санкціями 22519,24 грн.). Дане податкове повідомлення-рішення отримане керівником підприємства відповідача особисто, та оскаржене.
08.09.2011р. на загальну суму 112596,22 грн. (за основним платежем 90076,95 грн., за штрафними санкціями 22519,24 грн.). Дане податкове повідомлення-рішення отримане керівником підприємства відповідача особисто, та оскаржене.
Згідно до п. 41.1.1.ст.41 ПК України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби
У відповідності до п.75.1 ст.75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки
Відповідно до п.п 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове повідомлення-рішення це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності .
Пунктом 58.1. статті 58 ПК України визначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 58.3. ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до п.57.3.ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як досліджено судом, доказів щодо оскарження вищезазначених податкових повідомлень рішень податковим органом та підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" не надано.
Вищезазначені обставини, стали підставою для винесення Жмеринською ОДПІ податкової вимоги форми "Ю" від 30.08.2011р. № 202.
Відповідно до п. 59.1 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Податку вимогу форми "Ю" від 30.08.2011р. № 202 отримано 30.08.2011р. особисто керівником під розписку (а.с.8).
Крім того, як вбачається з облікової картки платника (а.с.43-44), враховуючи те, що у відповідача була переплата по податку на додану вартість у сумі 20,00 грн., станом на 28.10.2011р. податковий борг по ПДВ складає 6611559,22 грн.; переплата по податку на прибуток підприємств у сумі 14,67 грн. станом на 28.10.2011р. податковий борг по податку на прибуток підприємств складає 29171,33 грн.
Враховуючи те, що зобов'язання зі сплати боргу на момент розгляду справи є узгодженими і непогашеними, на думку суду, воно підлягає стягненню із відповідача.
Згідно з положеннями підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Водночас, відповідно до частин 1, 7 статті 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом. Суд у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, приймає постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що подання Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції про стягнення коштів за податковим боргом з підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" є обґрунтованим, що підтверджується матеріалами справи та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 158, 167, 183-3, 255, 257 Кодексу адміністративного cудочинства України, суд -
Подання задовольнити повністю.
Стягнути з підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" податковий борг по податку на додану вартість в сумі 661559,22 грн. та по податку на прибуток підприємства в сумі 29171,33 грн. до державного бюджету України з рахунків платника податків в установах банків.
Постанова підлягає до негайного виконання
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Томчук Андрій Валерійович
31.10.2011