Постанова від 18.10.2011 по справі 2а-8726/11/1270

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 жовтня 2011 року Справа № 2а-8726/11/1270

< Текст >

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Цицюри О.О.,

при секретарі судового засідання - Бойко В.В.,

за участю прокурора: Хорольської О.Ю., посвідчення №206 від 20.09.2011,

представників сторін:

від позивача - державний податковий інспектор юридичного відділу

ОСОБА_1, довіреність №9844/9/10 від 27.07.2011,

від відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Луганську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Артемівського району м.Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» про стягнення коштів за податковим боргом по земельному податку з юридичних осіб в сумі 16849,97 грн. та з орендної плати з юридичних осіб в сумі 411,90 грн., а всього 17261,87 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, -

ВСТАНОВИВ:

29 вересня 2011 року Прокурор Артемівського району м.Луганська звернувася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» про стягнення коштів за податковим боргом по земельному податку з юридичних осіб в сумі 16849,97 грн. та з орендної плати з юридичних осіб в сумі 411,90 грн., а всього у розмірі 17261,87 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в обґрунтування якого послався на наступне.

Луганське закрите акціонерне товариство «Дисана» (ідентифікаційний код юридичної особи код 01557578) зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 20.04.1994 року за реєстраційним номером №13821070005006904 та з 29.07.2008 внесено до ЄДРПОУ. Підприємство взято на податковий облік в ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську з 04.07.1994. Луганське ЗАТ «Дисана» 30.06.2011 подало до ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську податкову звітність за 2001 рік з земельного податку з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб, тобто з порушенням норм Податкового кодексу України. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у Луганського ЗАТ «Дисана» станом на 16.09.2011 утворився податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 17261,87 грн., та складається:

- з земельного податку з юридичних осіб у загальному розмірі 16849,97 грн. згідно поданої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за травень 2011 року №33525 від 30.06.2011 на суму 20941,65 грн., термін сплати - 30.06.2011.У зв'язку з тим, що у платника податків за минулі періоди була переплата в сумі 12468,34 грн., сума нарахованого зобов'язання була автоматично зменшена до суми 8473,31 грн.; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за червень 2011 року №33525 від 30.06.2011 на суму 4188,33 грн., термін сплати - 30.07.2011; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за липень 2011 року №33525 від 30.06.2011 на суму 4188,33 грн., термін сплати - 30.08.2011;

- з орендної плати з юридичних осіб у загальному розмірі 411,90 грн. згідно поданої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за травень 2011 року №33524 від 30.06.2011 на суму 713,65 грн., термін сплати - 30.06.2011. У зв'язку з тим, що у платника податків за минулі періоди була переплата в сумі 587,21 грн., сума нарахованого зобов'язання була автоматично зменшена до суми 126,44 грн.; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за червень 2011 року №33524 від 30.06.2011 на суму 142,73 грн., термін сплати - 30.07.2011; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за липень 2011 року №33524 від 30.06.2011 на суму 142,73 грн., термін сплати - 30.08.2011.

Через несплату у встановлені строки податкових зобов'язань Луганському ЗАТ «Дисана» направлялася податкова вимога №83 від 24.02.2011. Однак, до цього часу податковий борг перед бюджетом відповідачем не погашений. На підставі викладеного, прокурор просив стягнути з Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» кошти за податковим боргом по земельному податку з юридичних осіб в сумі 16849,97 грн. та з орендної плати з юридичних осіб в сумі 411,90 грн., а всього у розмірі 17261,87 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, дали суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.28,29). Правом надання заперечень проти позову у встановлений судом строк та доказів на підтвердження своїх доводів не скористався, заяви про визнання позовних вимог або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. На адресу Луганського окружного адміністративного суду 17.10.2011 повернулось поштове відправлення, направлене на адресу відповідача. Згідно довідки форми ф. 20 причиною повернення поштового відправлення зазначено «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до статті 6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Пунктом 31.1. статті 31 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 287.1. статті 287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Пунктом 287.3. статті 287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач - Луганське закрите акціонерне товариство «Дисана» (ідентифікаційний код юридичної особи код 01557578) зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 20.04.1994 року за реєстраційним номером №13821070005006904 (а.с.17), з 29.07.2008 внесено до ЄДРПОУ (а.с.18) та взято на податковий облік в ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську з 04.07.1994 за №01862 (а.с.19) та є суб'єктом плати за землю (платником).

Станом на 16.09.2011 за відповідачем рахується забргованість перед бюджетом у загальному розмірі 17261,87 грн., податкові зобов'язання самостійно визначені останнім на підставі поданих до ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську податкових деклараціях №33525 та №33524 від 30.06.2011 (а.с.7-9,10-12) та складаються:

- з земельного податку з юридичних осіб у загальному розмірі 16849,97 грн. згідно поданої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за травень 2011 року №33525 від 30.06.2011 на суму 20941,65 грн., термін сплати - 30.06.2011.У зв'язку з тим, що у платника податків за минулі періоди була переплата в сумі 12468,34 грн., сума нарахованого зобов'язання була автоматично зменшена до суми 8473,31 грн.; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за червень 2011 року №33525 від 30.06.2011 на суму 4188,33 грн., термін сплати - 30.07.2011; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за липень 2011 року №33525 від 30.06.2011 на суму 4188,33 грн., термін сплати - 30.08.2011;

- з орендної плати з юридичних осіб у загальному розмірі 411,90 грн. згідно поданої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за травень 2011 року №33524 від 30.06.2011 на суму 713,65 грн., термін сплати - 30.06.2011. У зв'язку з тим, що у платника податків за минулі періоди була переплата в сумі 587,21 грн., сума нарахованого зобов'язання була автоматично зменшена до суми 126,44 грн.; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за червень 2011 року №33524 від 30.06.2011 на суму 142,73 грн., термін сплати - 30.07.2011; податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комінальної власності) за липень 2011 року №33524 від 30.06.2011 на суму 142,73 грн., термін сплати - 30.08.2011.

Наявність у Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» податкового боргу перед бюджетом по земельному податку з юридичних осіб та орендної плати за землю з юридичних осіб у загальному розмірі 17261,87 грн. також підтверджується довідкою про суми податкового боргу станом на 16.09.2011 (а.с.13), розрахунком суми податкового боргу станом на 16.09.2011 (а.с.14).

Пунктом 59.1. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Пунктом 59.3. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Відповідачу відповідно до цієї статті ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську направлено податкову вимогу №83 від 24.02.2011 на суму 1522,03 грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 05.04.2011 (а.с.16). Вказана вимога у встановленому законом порядку не оскаржена і, відповідно, є чинною. Даних про її відкликання у суду на час розгляду справи не має.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно рахується податковий борг перед бюджетом по земельному податку з юридичних осіб та орендної плати за землю з юридичних осіб у загальному розмірі 17261,87 грн., про який він повідомлений, який ним не оспорено та до теперішнього часу не сплачено. А відтак, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» коштів у рахунок погашення цього податкового боргу з усіх наявних рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 18 жовтня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 24 жовтня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Артемівського району м.Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до Луганського закритого акціонерного товариства «Дисана» про стягнення коштів за податковим боргом по земельному податку з юридичних осіб в сумі 16849,97 грн. та з орендної плати з юридичних осіб в сумі 411,90 грн., а всього у розмірі 17261,87 грн., з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків задовольнити повністю.

Стягнути з Луганського закритого акціонерного товариства "Дисана" (ідентифікаційний код юридичної особи 01557578, місцезнаходження: 91021 м.Луганськ, вул.А.Ліньова,85а) кошти за податковим боргом по земельному податку з юридичних осіб в сумі 16849,97 грн.(шістнадцять тисяч вісімсот сорок дев'ять гривень 97 копійок) та з орендної плати з юридичних осіб в сумі 411,90 грн. (чотириста одинадцять гривень 90 копійок), а всього у розмірі 17261,87 грн. (сімнадцять тисяч двісті шістдесят одна гривня 87 копійок), з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків - Луганське закрите акціонерне товариство "Дисана".

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 24 жовтня 2011 року.

< Текст >

СуддяО.О. Цицюра