Постанова від 24.10.2011 по справі 2а-8773/11/1270

Категорія №5.8.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 жовтня 2011 року Справа № 2а-8773/11/1270

< Текст >

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Я.В.А." про стягнення штрафу в сумі 2040,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

30 вересня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Я.В.А." про стягнення штрафу в сумі 2040,00 грн.

В обґрунтування позову прокурор зазначив, що 31 березня 2011 року відповідачу видано припис № 02/23-06-139 ПР про зобов'язання виконати заходи з усунення виявлених порушень щодо організації експлуатації електроустановок, стану технічного обслуговування, ремонту та модернізації електрообладнання й стану технічної документації у кількості восьми пунктів.

20 квітня 2011 року було проведено перевірку щодо виконання відповідачем виданого припису. Актом перевірки № 02/23-06-181 від 20 квітня 2011 року зафіксовано не виконання відповідачем п. 8 припису.

На підставі зазначеного акту перевірки 27 липня 2011 року Інспекцією прийнято постанову № 02/23-06-181 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства на суму 2040,00 грн., яку отримано особисто відповідачем 04 травня 2011 року.

До теперішнього часу відповідачем штрафна санкція в сумі 2040,00 грн. в добровільному порядку не сплачена, тому прокурор просить стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Я.В.А." штрафну санкцію в сумі 2040,00 грн.

Ухвалою суду від 03 жовтня 2011 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.

Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Я.В.А." направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, яку отримано відповідачем 07.10.2011, про що свідчить особистий підпис його уповноваженого представника на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідачу запропоновано у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову.

Заперечень проти позову або письмової заяви про визнання позову у встановлений строк відповідачем не надано. Тому, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши повідомлені прокурором обставини, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що за результатами проведеної перевірки відповідача щодо дотримання вимог законодавства про електроенергетику, посадовими особами інспекції Держенергонагляду в Луганській області винесено припис № 02/23-06-139 ПР від 31.03.2011, яким зобов'язано відповідача вжити заходів щодо усунення порушень чинного законодавства до 18.04.2011 (а.с. 10).

У період з 19 квітня 2011 року по 20 квітня 2011 року інспектором Державної інспекції проведено перевірку щодо виконання відповідачем вимог припису № 02/23-06-139 ПР, якою встановлено, що відповідачем не виконано вимоги п. 8 припису № 02/23-06-139 ПР від 31.03.2011, що є порушенням ст. 26 Закону України «Про електроенергетику». За результатами перевірки складено акт № 02/23-06-181 від 20 квітня 2011 року.

27 квітня 2011 року на підставі вказаного акту перевірки, позивачем винесено постанову № 02/23-06-181 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 2040,00 грн., яку отримано відповідачем 04.05.2011, про що свідчить особистий підпис його представника на копії повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідачем до теперішнього часу штрафна санкція в сумі 2040,00 грн. не сплачена, постанова інспекції Держенергонагляду в Луганській області не оскаржена.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор може здійснювати представництво у будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.

Центральним органом державної виконавчої влади, на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу відповідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 № 1573/99, є Міністерство палива та енергетики України. Державне підприємство «Національна енергетична компанія» «Укрененрго» підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державні інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та його структурних підрозділів.

Головною метою діяльності державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України (пункт 2.2.16 пункту 2.2 Статуту).

Згідно Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області, яке затверджено Держенергонаглядом у Донбаському регіоні, структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про електроенергетику» державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, як, зокрема, створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно ч.1 ст.9 зазначеного Закону, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України, а ч. 5 цієї статті передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно статті 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Я.В.А." про стягнення штрафу в сумі 2040,00 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.03.1993 та при наданні позовної заяви не сплачував судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 71, 94, 158 - 163,167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області Відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні” до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Я.В.А." про стягнення штрафу в сумі 2040,00 грн. задовольнити.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Я.В.А." (93412, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, ш. Будівельників, 21; п/р № 2600730132666 в ПАТ ПІБ м. Сєвєродонецьк, МФО 304535) до Державного бюджету України (п/р № 31119106700080, одержувач - Держбюджет м. Сєвєродонецьк Луганської області, банк одержувача - ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, і.к. 24046627, код бюджетної класифікації - 210811000) штраф у сумі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок гривень 00 копійок).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

< Текст >

СуддяН.В. Кравцова