Категорія №9
Іменем України
13 жовтня 2011 року Справа № 2а-8143/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Качуріної Л.С.,
за участю секретаря судового засідання - Горобець В.О.
в присутності сторін:
прокурор: Трофименко П.В., посвідчення № 103 від 06.04.2011
від позивача: ОСОБА_1, довіреність від 04.01.2011 № 1-П/11
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства “Промінь” про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000,00 грн.,
14 вересня 2011 року прокурор м. Луганська звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства “Промінь” з вимогою про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначав, що ВАТ “Промінь” в порушення вимог ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року не надало річну інформацію за 2010 рік до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін, передбачений Положенням, не подано.
У зв'язку з чим, 30.06.2011 ЛТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача була винесена постанова № 142-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн., яку необхідно було сплатити протягом 15 днів з дня отримання постанови та копії платіжних документів направити позивачу.
Добровільно відповідачем штрафна санкція не сплачена, тому прокурор просив суд стягнути з відповідача штрафну санкцію у розмірі 17 000,00 грн. в дохід Державного бюджету України.
В судове засідання прибув прокурор та представник позивача, які надали пояснення аналогічні викладеним в позові та просили задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі, про дату слухання справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.
Згідно з ч.2 ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави -наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272 (далі - Правила) Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявлені фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
Судом встановлено, що відповідач в порушення вимог статті 40 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”(далі - Положення), затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364, не надав річну інформацію за 2010 рік до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ч.4 ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін, передбачений Положенням, не подано.
Згідно п.1, п. 3 розділу ІV Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року, розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.
Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Судом встановлено, що за результатами виявлених порушень на ринку цінних паперів позивачем складено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 08 червня 2011 року (а. с. 4) та акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 142-ЛУ від 17 червня 2011 року (а. с. 6).
На підставі ст.ст. 8, 9, 11, 12 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” 19.07.2010 позивачем винесено постанову № 171-ЛУ про накладення санкцій на відповідача за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн. та 30.06.2011 позивачем винесено постанову № 142-ЛУ про накладення санкцій на відповідача за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн., яку 01.07.2011 направлено відповідачу (а. с. 9-11).
Суд зазначає, що постанову про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем у встановленому законодавством порядку не оскаржено, копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови до позивача не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Державний бюджет.
Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, відповідають діючому законодавству, суд вважає за необхідне стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Промінь” суму штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн. в дохід Державного бюджету України.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, ст. ст. 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
Позовні вимоги прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства “Промінь” про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 17 000,00 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Промінь” (94800, Луганська область, м. Свердловськ, код ЄДРПОУ 00414575) суму штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України -р/р 31116106700072 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048566, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 18 жовтня 2011 року.
СуддяЛ.С. Качуріна