а
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua
10 липня 2008 р. Справа № 2-а-7323/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Федчука Віталія Володимировича,
При секретарі судового засідання: Педорук Олеся Сергіївна
За участю представників сторін:
позивача : Порхун Л.М.
відповідача : Павлюк В.М.
розглянувши матеріали справи
за позовом: Контрольно-ревізійного управління у Вінницькій області
до: Липовецької районної ради
про: стягнення коштів
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось контрольно-ревізійне управління у Вінницькій області до Липовецької районної ради Вінницької області про стягнення коштів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що контрольно-рівізійним управлінням у Вінницькій області проведено ревізію виконання кошторису доходів та видатків на утримання аппарату липовецької районної ради за період з 01.01.2004р. по 01.01.09.2007 р. В результаті перевірки з'ясовано, що головним бухгалтером, при відсутності рішення сесії, нараховано та виплачено заступнику голови Райради надбавку за виконання особливо важливої роботи на загальну суму 3700 гривень, відпускних на суму 400 гривень, матеріальну допомогу на оздоровлення та вирішення соціально-побутових потреб на суму 6000 гривень, що призвело до незаконної виплати заробітної плати на вищевказану суму, нарахування та сплати до фондів загальнообов'язкового державного страхування на загальну суму 400 гривень, в результаті чого, не донараховано, та не до виплачено працівникам Районної ради відпускних, на загальну суму 400 гривень та матеріальної допомоги, на оздоровлення та вирішення соціально-побутових потреб на суму 1500 гривень.
У судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, та просив суд їх задовольнити.
Представник Липовецької районної ради в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю та просив суд їх зменшити на суму 1800 гривень в зв'язку з проплатою платежу в липні місяці.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд задовільняє позов з наступних підстав.
Судом у справі встановлено, що відповідно до плану роботи контрольно-ревізійного управління у Вінницькій області на ІІІ квартал 2007р., з 1 січня 2004 по 01 вересня 2007 року позивачем проведено ревізію виконання кошторису доходів та видатків на утримання апарату Липовецької районної ради в ході якої виявлено фінансових порушень в сумі 12400 гривень.
За результатами ревізії позивачем було складено акт №08-23/31 від 12.10.2007р., який був підписаний головою Липовецької райради та начальником відділу фінансового та матеріально-технічного забезпечення, головного бухгалтера виконавчого апарату.
Відповідно до п. 7 ст. 8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність” головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства (далі - бухгалтер) забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності; організує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій; бере участь в оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства; забезпечує перевірку стану бухгалтерського обліку у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства.
Згідно з п. 2.14, 2.15 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку відповідальність за своєчасне і якісне складання документів, передачу їх у встановлені графіком документообороту терміни для відображення у бухгалтерському обліку, за достовірність даних, наведених у документах, несуть особи, які склали і підписали ці документи. Первинні документи підлягають обов'язковій перевірці працівниками, які ведуть бухгалтерський облік, за формою і змістом, тобто перевіряється наявність у документі обов'язкових реквізитів та відповідність господарської операції діючому законодавству, логічна ув'язка окремих показників.
Як вбачається з матеріалів справи відповідачем у справі порушено вимоги п. 7 ст. 8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”та п. 2.14, 2.15 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 р.
Вимоги контрольно -ревізійного управління у Вінницькій області розглянуто Липовецькою районною радою та надано відповідь за вих. № 01-23-528 від 19.11.2007 р. про усунення виявлених порушень. Однак, районною радою не забезпечено в повній мірі усунення встановлених ревізією порушень.
Відповідно до п. 8 ст. 10 вищевказаного Закону до прав державної контрольно-ревізійної служби належить у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
Враховуючи те, що відповідач в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, тому в ст. ст. 112, 136 КАС України зазначено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
Позов задовільнити.
Стягнути з Липовецької районної ради до загального фонду районного бюджету кошти в сумі 10 600,00 (Десять тисяч шістсот) гривень на р/р 31422000700273 в УДК у Липовецькому районі , МФО 802015, інд. код 02311566.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 12.07.08
Суддя Федчук Віталій Володимирович