Постанова від 19.06.2008 по справі 2-а-7258/08

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2008 р. Справа № 2-а-7258/08

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Загороднюка Андрія Григоровича,

При секретарі судового засідання: Подолян Наталії Вікторівні

За участю представників сторін:

позивача : Янковського П.М., Порхун Л.М.

відповідача : не з'явився

розглянувши матеріали справи

за позовом: контрольно - ревізійного управління у Вінницькій області

до: Бершадської районної ради

про: стягнення коштів, витрачених в порушення вимог чинного законодавства, в сумі 2500 грн.

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось контрольно-ревізійне управління у Вінницькій області до Бершадської районної ради Вінницької області про стягнення у дохід місцевого бюджету коштів в сумі 2500 гривень, витрачених у порушення вимог чинного законодавства.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що контрольно-ревізійним управлінням у Вінницькій області проведеною ревізію стану збереження майна та використання бюджетних коштів, виділених апарату Бершадської районної ради за період з 01.07.2005 р. по 31.12.2007 р. та встановлено незаконне витрачання фінансових ресурсів на суму 2500 гривень, що знайшло своє відображення в акті ревізії № 09/01-23/3 від 09.02.2008 року. У зв'язку з цим позивач звернувся до суду з позовом про відшкодування коштів в сумі 2500 гривень.

У судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив суд їх задовольнити.

Представник Бершадської районної ради в судове засідання не з'явився, проте через канцелярію суду за вх. 4007 від 30.05.2008 р. надав письмову заяву про розгляд справи в їх відсутність та визнання позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд встановив наступне.

Відповідно до п. 7 ст. 8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства (далі - бухгалтер) забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності; організує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій; бере участь в оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства; забезпечує перевірку стану бухгалтерського обліку у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства.

Згідно з п. 2.14, 2.15 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку відповідальність за своєчасне і якісне складання документів, передачу їх у встановлені графіком документообороту терміни для відображення у бухгалтерському обліку, за достовірність даних, наведених у документах, несуть особи, які склали і підписали ці документи. Первинні документи підлягають обов'язковій перевірці працівниками, які ведуть бухгалтерський облік, за формою і змістом, тобто перевіряється наявність у документі обов'язкових реквізитів та відповідність господарської операції діючому законодавству, логічна ув'язка окремих показників.

Як вбачається з матеріалів справи, в тому числі із акту ревізії стану збереження майна та використання бюджетних коштів, виділених апарату Бершадської районної ради за період з 01.07.2005 р. по 31.12.2007 р. № 09/01-23/3 від 09.02.2008 р., відповідачем у справі порушено вимоги п. 7 ст. 8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”та п. 2.14, 2.15 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 р., а саме, головним бухгалтером райради Козловським С.М. сплачено кошти за електроенергію, спожиту сторонніми установами (архівним відділом та відділом архітектури та містобудування Бершадської районної державної адміністрації) на загальну суму 2500 грн.

Контрольно - ревізійним управлінням у Вінницькій області вживалися заходи щодо стягнення суми заборгованості, зокрема, направлялася вимога від 12.03.2008 р. про вжиття заходів для відшкодування незаконно перерахованих коштів, що передбачено п. 7 ст. 10 Закону України “Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993 р.

Вимоги контрольно -ревізійного управління у Вінницькій області розглянуто Бершадською районною радою та надано відповідь за вих. № 01-31-65 від 26.02.2008 р. про усунення виявлених порушень. Однак, районною радою не забезпечено в повній мірі усунення встановлених ревізією порушень, а саме: відшкодування незаконних видатків, завданих оплатою за електроенергію, спожиту сторонніми особами в загальній сумі 2500 грн.

Відповідно до п. 8 ст. 10 вищевказаного Закону до прав державної контрольно-ревізійної служби належить у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Таким чином, суд вважає, що бюджетні кошти в сумі 2500 грн., Бершадською районною радою перераховані у порушення вимог Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність”.

Відповідач позов визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву. Статтями 112, 136 КАС України зазначено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, переконавшись у наявності законних підстав визнання відповідачем позову, що не суперечить закону, правам та інтересам осіб, суд приходить до висновку позов задовольнити повністю.

Керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 79, 86, 94, 112, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ :

Позов контрольно - ревізійного управління у Вінницькій області до Бершадської районної ради про стягнення коштів, витрачених в порушення вимог чинного законодавства, в сумі 2500 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Бершадської районної ради (24400, Вінницька область, м. Бершадь, вул. Радянська, 23, р/р 35419001002019 УДК в Бершадському районі, МФО 802015, код ЄДРПОУ 21731280) до місцевого бюджету Бершадського району (на рахунок 31118115700041 в ГУДК у Вінницькій області, МФО 802015, код доходу 24060300) одержувач: загальний фонд Бершадського районного бюджету, кошти, витрачені в порушення вимог чинного законодавства, в сумі 2500 грн.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено 23.06.2008 р.

Суддя (підпис) Загороднюк Андрій Григорович

З оригіналом згідно

Суддя Секретар