ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
05 листопада 2010 року м. Київ № 2а-13297/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А.,
при секретарі судового засідання Тимкович І.О.,
за участю представників: позивача - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_3 до Львівської митниці про скасування податкових повідомлень форми "Р" від 25 вересня 2009 року № 32, № 38,
У вересні 2010 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_3, у якій позивач просить скасувати податкові повідомлення-рішення Львівської митниці від 25 вересня 2009 року № 32, № 38.
Судом відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
На судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про залишення без роз-гляду позовної заяви ОСОБА_3 у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду. Клопотання мотивовано тим, що оскаржувані рішення отримані позивачем 28 вересня 2009 року, водночас позов поданий до суду з пропуском місячного строку, встановленого ч. 5 ст. 99 КАС.
Представник позивача заперечив проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що позивач не отримувала поштової кореспонденції.
Розглянувши заявлене клопотання, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про його задоволення та залишення без розгляду позовної заяви, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 КАС провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно із ч. 1 ст. 99 КАС адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною 5 цієї статті встановлено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Оскаржувані рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі яких ним (суб'єктом владних повноважень) може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, прийнято 25 вересня 2009 року.
Наявні у справі поштові повідомлення про вручення поштової кореспонденції підтверджують той факт, що 23 серпня 2009 року позивач (особисто) отримала Акт перевірки від 20 серпня 2009 року № к/023/9/209000000/3238308964, а 28 вересня 2009 року через свого чоловіка отримала податкові повідомлення-рішення Львівської митниці від 25 вересня 2009 року № 32, № 38.
З моменту ознайомлення із Актом перевірки і з дня отримання податкових повідомлень-рішень ОСОБА_3 повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів і не була позбавлена можливості своєчасного звернення до компетентного адміністративного суду із адміністративним позовом про скасування повідомлень-рішень.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позивачем пропущено місячний строк звернення до адміністративного суду. Заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивачем не подавалася.
Відповідно до ст. 100 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду і заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду не надходила, адміністративний позов слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 5, 6, 99, 100, 107, 160, 165 КАС, суд
Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_3 до Львівської митниці про скасування податкових повідомленнь форми "Р" від 25 вересня 2009 року № 32, № 38.
Повідомити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку, подавши клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом 5-ти днів з дня її проголошення.
Суддя Д.А. Костенко