ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 27/218
м. Київ
19 вересня 2011 року 09:03 Справа № 2а-10002/11/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у місті Полтаві
До Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів"
Простягнення заборгованості у розмірі 748,60 грн.,
Суддя Головань О.В.
Секретар Тітова Г.А.
Представники:
Від позивача не з'явився,
Від відповідачане з'явився.
Державна податкова інспекція у місті Полтаві звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" заборгованості з податку на прибуток у сумі 421,24 грн. та з комунального податку у сумі 327,36 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 липня 2011 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 22 серпня 2011 року.
В судовому засіданні 22 серпня 2011 року оголошувалась перерва до 19 вересня 2011 року.
До судового засідання 19 вересня 2011 року представник відповідача не з'явився; про причини неприбуття суд не повідомив. Поштова кореспонденція, скерована на адресу відповідача, була отримана уповноваженим представником відповідача 06 вересня 2011 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. Заяв про розгляд справи за відсутності відповідача до суду не надходило.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про дату час і місце проведення судового засідання.
В судовому засіданні 19 вересня 2011 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.
Розгляд справи здійснюється в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд, -
Закрите акціонерне товариство "Інфраструктура відкритих ключів" (надалі -відповідач) зареєстроване Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 23 лютого 2005 року (ідентифікаційний код 33406085), що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, наявними у матеріалах справи.
Відокремлений пункт Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" (без права юридичної особи) перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у місті Полтаві (надалі -позивач).
Як вбачається з матеріалів справи, станом на момент розгляду справи у суді заборгованість відповідача складає 748,60 грн., з яких податку на прибуток у сумі 421,24 грн. та з комунального податку у сумі 327,36 грн.
04.06.2010 р. ДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку Відокремленого пунтку Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої було складено акт перевірки № 5465/15-01/35393010 від 04.06.2010 р. В ході перевірки було встановлено, що відповідачем по терміну подання 11.05.2010 р. розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за І квартал 2010 р. було подано до Державної податкової інспекції у м. Полтаві 12.05.2010 р.
За неподання декларацій у строки, визначені законодавством, або її затримку відповідальність платника передбачена п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідач порушив п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п.16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
На підставі акту перевірки № 5465/15-01/35393010 від 04.06.2010 р. податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 24.06.2010 р. № 0005361501/0 на суму 170, 00 грн., яке було направлено відповідачу рекомендованим листом і повернулося з відміткою пошти "адресат вибув".
30.08.2010 р. ДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку Відокремленого пункту Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої було складено акт перевірки № 7903/15-01/35393010 від 30.08.2010 р. В ході перевірки було встановлено, що відповідачем по терміну подання 11.05.2010 р. розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за І півріччя 2010 р. було подано до Державної податкової інспекції у м. Полтаві 11.08.2010 р.
На підставі акту перевірки 7903/15-01/35393010 від 30.08.2010 р. податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 16.09.2010 р. № 0007901501/0 на суму 170, 00 грн., яке було направлено відповідачу рекомендованим листом і повернулося з відміткою пошти "адресат вибув".
30.11.2010 р. ДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку Відокремленого пункту Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої було складено акт перевірки № 11598/15-01/35393010 від 30.11.2010 р. В ході перевірки було встановлено, що відповідачем по терміну подання 09.11.2010 р. розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 9 місяців 2010 р. до Державної податкової інспекції у м. Полтаві станом на 30.11.2010 р. не було подано.
На підставі акту перевірки № 11598/15-01/35393010 від 30.11.2010 р. податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 30.12.2010 р. № 0015331501/0 на суму 170, 00 грн., яке було направлено відповідачу рекомендованим листом і повернулося з відміткою пошти "адресат вибув".
25.06.2010 р. ДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку Відокремленого пункту Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" з питання своєчасності подання податкового розрахунку комунального податку з І квартал 2010 р., за результатами якої було складено акт перевірки № 6110/1505-35393010 від 25.06.2010 р. В ході перевірки було встановлено, що відповідачем по терміну подання 11.05.2010 р. розрахунок комунального податку за І квартал 2010 р. до Державної податкової інспекції у м. Полтаві не було подано.
За неподання податкового розрахунку у строки, визначені законодавством, або її затримку відповідальність платника передбачена п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідач порушив п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п.16.4ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
На підставі акту перевірки № 6110/1505-35393010 від 25.06.2010 р. податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 25.06.2010 р. № 0004841505/0 на суму 170, 00 грн., яке було направлено відповідачу рекомендованим листом і повернулося з відміткою пошти "адресат вибув".
10.09.2010 р. ДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку Відокремленого пункту Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" з питання своєчасності подання податкового розрахунку комунального податку з 2 квартал 2010 р., за результатами якої було складено акт перевірки № 8050-1505-35393010 від 10.09.2010 р. В ході перевірки було встановлено, що відповідачем по терміну подання 09.08.2010 р. розрахунок комунального податку за 2 квартал 2010 р. до Державної податкової інспекції у м. Полтаві було подано 12.08.2010 р..
На підставі акту перевірки № 8050-1505-35393010 від 10.09.2010 р. податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 10.09.2010 р. № 0006391505/0 на суму 170, 00 грн., яке було направлено відповідачу рекомендованим листом і повернулося з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ДПІ у м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/1569 від 09.09.2010 р. та другу податкову вимогу № 2/1730 від 14.10.2010 р., які були направлені відповідачу рекомендованими листоми і повернуті з відмітками пошти "відсутнє за юридичною адресою".
09.09.10 р. та 18.10.10 р. відповідачем складено акти про повернення та розміщення на дошці податкових оголошень направлених податкових вимог рекомендованими листами з повідомленням про вручення №187 та 215.
Вищевказані вимоги відповідачем не оскаржувалась.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно п.п. 16.1.1 ст.16 наведеного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов'язання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості у розмірі 748,60 грн., з яких податку на прибуток у сумі 421,24 грн. та з комунального податку у сумі 327,36 грн.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону "Про систему оподаткування" платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У зв'язку з тим, що податковий борг виник до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.2011 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинного станом на час виникнення спірних правовідносин.
Керуючись ст.ст. 160-163, 186 КАС України, пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд, -
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Інфраструктура відкритих ключів" (04050, м. Київ, вул. Мельникова, 12; код 33406085) податковий борг у розмірі 748,60 грн.:
заборгованість з податку на прибуток в розмірі 421,24 грн. (на р/р № 31115009700002 до УДК у місті Полтаві, код 34698804 у банку ГУ УДК у Полтавській області, МФО 831019, код бюджетної класифікації платежу 11021000) до державного бюджету;
заборгованість з комунального податку в розмірі 327,36 грн. (на р/р № 33219828700002 до УДК у місті Полтаві, код 34698804 у банку ГУ УДК у Полтавській області, МФО 831019, код бюджетної класифікації платежу 16010200) до місцевого бюджету.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 19.09.11 р.