ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
19 вересня 2011 року № 2а-7736/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Добрівської Н.А.,
за участю:
секретаря судового засідання -Шаповалової К.В.,
та представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1,
від відповідача -ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі міста Києва
доПриватного акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство
ДАК «Укрвидавполіграфія»
простягнення заборгованості у розмірі 39 566,52 грн., -
31 травня 2011 року УПФУ в Деснянському районі м. Києва звернулось до суду з позовом до Приватного акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»про стягнення заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в сумі 39 566,52 грн.
Враховуючи, що позивачем заявлено вимоги, передбачені пунктом 4 частини першої статті 183-2 КАС України, які не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб, ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито скорочене провадження у справі та встановлено відповідачу строк для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.
29 червня 2011 через загальний відділ документального обігу до суду надійшло клопотання від відповідача про розгляд справи за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України, за результатами розгляду яких суд прийшов до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
На підставі ч.4 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою від 04липня 2011 року призначив справу до розгляду за загальними правилами Кодексу.
19 липня 2011 року до суду від відповідача надішли письмові заперечення проти позову, в яких останній посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 24.10.2007р. № 1261 «Про затвердження Положення про Пенсійний фонд України, Закону України «про наукову і науково-технічну діяльність»та Постанову Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. № 1826 «Про затвердження Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» зазначив про відсутність у органів Пенсійного фонду України на звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів. Крім того, відповідач зазначив, що різниця у розмірі пенсій тим науковим працівникам, пенсія яким призначена в момент коли підприємство було бюджетним (фінансувалось за рахунок Державного бюджету), повинна виплачуватись за рахунок державного бюджету. До того ж, на думку відповідача, позивач помилково посилається на обґрунтування своїх вимог на положення Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004р. № 372.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав, наведених у позові.
Представник відповідача проти позову заперечив та просив відмовити у його задоволені.
Заслухавши пояснення осіб, які з'явились в судове засідання, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»зареєстроване Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією 10.06.1992 року.
На виконання Закону України «Про акціонерні товариства»від 17.09.2008 року №514-VІ та рішення загальних зборів акціонерів Відкритого акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія» від 22.09.2010 року назва Відкрите акціонерне товариство «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»змінена на Приватне акціонерне товариство «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія».
Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва та є платником внесків, передбачених чинним законодавством України.
Управлінням Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Києва 24.03.2011 року проведено перевірку правильності нарахування та відшкодування сум фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», за результатами якої позивачем складено Акт від 24.03.2011 року №2. Перевіркою встановлено, що сума для відшкодування згідно повідомлень за період з 01.01.2011 року до 31.03.2011 року та листів №397/04 від 20.01.2011р. та № 1202/04 від 17.02.2011р. становить 39 566,52 грн.
Згідно копій поштових повідомлень про вручення поштового відправлення, що містяться в матеріалах справи, лист №397/04 від 20.01.2011р. з повідомленням на 8 аркушах і лист № 1202/04 від 17.02.2011р. з повідомленням на 8 аркушах було отримано відповідачем 24.01.2011 року та 21.02.2011р. відповідно, проте дій щодо погашення заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів відповідачем не здійснено, зазначених сум, дій не було оскаржено у встановленому Законом порядку.
Відповідно до абз.2 п.13 Прикінцевих положень Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(надалі - Закон № 1058-IV) у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Статтею 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»встановлено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується, зокрема, для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації -за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Вказаною нормою також закріплено, що зазначені виплати є спеціальним платежем, встановленим для обмеженого кола суб'єктів та направленим на відшкодування витрат Пенсійного фонду України по виплаті різниці між виплаченою науковою пенсією та іншими пенсіями призначеними згідно з чинним законодавством, який не фінансується за рахунок збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно із визначенням, наведеним у статті 1 Закону 1058-ІV страхувальники -це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески -це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Абзацом 1 статті 14 Закону № 1058-ІV встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
В абзаці 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-ІV закріплено обов'язок страхувальника нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III -IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі -різниця у розмірі пенсії) визначено однойменним Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 (далі - Порядок).
Відповідно до п.5, п.8 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ -ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках. У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду України стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Пунктом 4 цього ж Порядку встановлено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
В довідці № 11294 від 14.05.1997р., наданої Державним комітетом статистики України, форма власності Українського науково-дослідного інституту спеціальних видів друку визначено «загальнодержавна».
Згідно п.1.1 ст.1 Статуту Відкритого акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»редакції 2001 року, Відкрите акціонерне товариство «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»засноване відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.1998 р. № 1870 «Про забезпечення діяльності Державної акціонерної компанії «Українське видавничо-поліграфічне об'єднання»шляхом перетворення Українського науково-дослідного інституту спеціальних видів друку у відкрите акціонерне товариство в порядку, передбаченому Указом президента України від 15.06.1993 року № 210 «Про корпоратизацію підприємств»(із змінами та доповненнями), Законом України від 19.09.1991 року № 1576-ХІІ «Про господарську товариства»(із змінами та доповненнями).
Відповідно до п.3.3 ст.3 зазначеного Статуту 2001 року, товариство є правонаступником Українського науково-дослідного інституту спеціальних видів друку.
Згідно нової редакції Статуту 2010 р., а саме п.3 ст.2, Приватне акціонерне товариство «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»є правонаступником Українського науково-дослідного інституту спеціальних видів друку.
Відповідно до довідки №359 від 01.08.2006 року, наданої Державним комітетом статистики України, Приватне акціонерне товариство «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»є не бюджетною установою, то фінансування різниці пенсії із державного бюджету не здійснюється.
Аналіз наведеним обставинам здійснено в мотивувальній частині постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 листопада 2010 року у справі № 2а-10808/10/2670. Вказане рішення суду набрало законної сили, відтак, відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені вказаним судовим рішенням в адміністративній не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Крім того, слід зазначити, що згідно ч.4 ст.91 Цивільного Кодексу України, цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до ч.1-3 Цивільного Кодексу України, юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.
Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.
У випадках, встановлених законом, юридична особа може набувати цивільних прав та обов'язків і здійснювати їх через своїх учасників.
Орган або особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов'язана діяти в інтересах юридичної особи, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень.
Відповідно до ч.1 ст.96 Цивільного Кодексу України, юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями.
Згідно вимог ст.108 Цивільного кодексу України, перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми.
У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Отже, згідно установчих документів відповідача (статути від 2001 року та 2010 р.) до відповідача, як правонаступника Українського науково-дослідного інституту спеціальних видів друку, перетвореного у Відкрите акціонерне товариство «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»згідно вимог ст.108 Цивільного кодексу України, перейшли всі їх права та обов'язки, зокрема обов'язок по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»колишнім працівникам та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.
Щодо посилань відповідача на необхідність застосування до спірних правовідносин положень Постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1826 «Про затвердження Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»(далі по тексту - Постанова КМ № 1826), суд вважає за необхідне зазначити наступне.
На момент зміни власника ВАТ «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»у 2001, 2002 роках чинною була Постанова КМ № 1826, у п.3 якої визначено, що фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних небюджетних підприємств і організацій здійснюється за рахунок коштів цих підприємств і організацій, які сплачують Пенсійному фонду кошти на виплату зазначеної різниці.
Таким чином, і на час зміни власника, на що посилається відповідач, і на час виникнення спірних правовідносин чинним національним законодавством на відповідача покладався обов'язок щодо фінансування (відшкодування органам Пенсійного фонду, які проводять виплату пенсій) різниці у розмірі пенсій, а тому зміна власника не звільняє ВАТ «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»від сплати такої різниці чи погашення заборгованості у разі її наявності.
Постанова КМ № 1826, яка втратила чинність одночасно з набуттями чинності Постановою КМ № 372, не містила положень щодо стягнення заборгованості з відшкодування різниці у розмірі пенсій, на відміну від останньої, однак до спірних правовідносин слід застосовувати саме положення Постанови КМ № 372 щодо стягнення заборгованості (п.8), оскільки порядок фінансування різниці у розмірі пенсій не є тотожним наслідку невиконання цього обов'язку, зокрема, стягненню заборгованості.
Посилання відповідача на те, що спрямування коштів на виплату різниці у розмірі пенсій є нецільовим використанням коштів є безпідставними і не беруться судом до уваги, оскільки таке фінансування (відшкодування) прямо передбачено чинним законодавством - абз.2 п.13 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV, ст.24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», положеннями Постанов КМ № 1826 та № 372.
Не приймаються судом і посилання відповідача на те, що порядок планування науково-дослідних робіт за кошти Державного бюджету України не передбачає планування прибутку і відрахування на виплату різниці у розмірі пенсій, оскільки названий порядок не відносить до пенсійного забезпечення наукових працівників та не є складовою механізму його фінансування. Також чинним законодавством України порядок фінансування (відшкодування) державними не бюджетними підприємствами, організаціями та установами різниці у розмірах пенсій не ставиться в залежність від наявності/відсутності прибутку таких підприємств, організацій, установ чи наявності рішення власника (керівника, акціонера) щодо розподілу прибутку, яке є внутрішнім управлінським актом.
Доводи відповідача про те, що різниця у розмірі пенсій має фінансуватися виключно за рахунок коштів Державного бюджету України не ґрунтується на законі та спростовується вищенаведеними положеннями чинного національного законодавства.
Розмір призначених пенсій, а також частка різниці у розмірі пенсії, що фінансується за рахунок відповідача не є предметом даного спору.
Щодо твердження відповідача про відсутність у органів Пенсійного фонду України права на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, суд зазначає зокрема наступне.
Згідно ст.1 Указу Президента України «Про Положення про Пенсійний фонд України»від 01.03.2001 р. № 121/2001 (із змінами та доповненнями), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Відповідно до ст.4 зазначеного Указу, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань, організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо:
- забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення;
- повного та своєчасного обліку платників страхових внесків;
- забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства;
- стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум страхових внесків;
- призначення і виплати пенсій;
- забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України;
- проведення перевірок правильності сплати страхових внесків, призначення та виплати пенсій, інших виплат, що фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду України;
- обліку коштів Пенсійного фонду України, ведення статистичної та бухгалтерської звітності.
У частині 2 ст.17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
В пункті 8 Порядку, затвердженого Постановою КМ № 372, передбачено, що у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством, а відповідно до ст.23 Закону № 1058-IV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку. При цьому суд зауважує, що Постанова КМ № 372 прийнята у зв'язку із прямою вказівкою про це у ч.9 ст.24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», тобто у випадку, встановленому законом, і свою чинність не втратила.
Таким чином, враховуючи, що стягнення органами Пенсійного фонду витрат на відшкодування різниці у розмірі пенсій передбачено рішенням уряду України, яке прийнято в межах, у спосіб та в порядку, встановленому законом, зважаючи на положення ст.23 Закону № 1058-IV, а також, беручи до уваги, що спірні правовідносини пов'язані із здійсненням органом Пенсійного фонду своїх управлінських функцій, суд доходить висновку, що можливість звернення органу Пенсійного фонду до суду про стягнення такої заборгованості в судовому порядку підтверджено, а тому дана справа відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
З огляду на встановлені судом обставини та норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що Управлінням Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва було правомірно розраховано різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»колишнім працівникам Приватного акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, та враховуючи невиконання відповідачем свого обов'язку по перерахуванню вказаної суми до бюджету визнає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.69-71, 94, ст.ст.158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі міста Києва задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку»корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»(код ЄДРПОУ 02426463, адреса: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 25) на користь Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва (02225, м. Київ, вул. Каштанова, 6, код ЗКПО 26063541) заборгованість по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в розмірі 39 566 (тридцять дев'ять тисяч п'ятсот шістдесят шість) гривень 52 коп.
Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяН.А. Добрівська