Постанова від 07.09.2011 по справі 2а-8200/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

07 вересня 2011 року № 2а-8200/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в місті Києві

до Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР"

простягнення фінансових санкцій в розмірі 48 809,05 грн.

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 2516/10/32-434 від 21.07.2011)

представника відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в місті Києві звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" про стягнення фінансових санкцій в розмірі 48 809,05 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної перевірки було встановлено порушення статей 111 та 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у зв'язку з чим винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 262230/32-330/1410 від 29.12.2010 та № 262231/32-330/1411 штрафні санкції за якими відповідачем сплачені не були.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.09.2011 позовну заяву було залишено без руху. У встановлений судом строк позивачем було виправлено недоліки позовної заяви.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.06.2011 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 17.08.2011.

Судове засідання 17.08.2011 було відкладено у зв'язку з неявкою відповідача.

У судовому засіданні 07.09.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У судовому засіданні 07.09.2011 представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.

Відповідач у судове засіданні 07.09.2011 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

07.12.2010 Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в місті Києві відповідно до наказу № 969 від 06.12.2010 та направлення № 32-01/947 від 06.12.2010 на проведення позапланової перевірки з 06.12.2010 по 17.12.2010 було проведено позапланову виїзну перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами магазину, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Харківське Шосе, 179-А та належить суб'єкту господарювання Спільному українсько-німецькому товариству з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР".

Перевіркою встановлено продаж споживачеві однієї пачки сигарет "Pall Mall" виробництва ВАТ "Прилуки", дата виготовлення 20.10.2009, марка акцизного збору ТВ 09/4 25 ААЩФ 916256, за ціною 8,00 грн. за пачку, у той час, як максимальна роздрібна ціна зазначена на пачці сигарет "Pall Mall" виробництва ВАТ "Прилуки" складає 6,50 грн., тобто встановлено факт здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних на тютюнові вироби встановлені виробником таких тютюнових виробів, чим було порушено статтю 111 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", відповідно до якої встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Відповідно до частини п'ятнадцятої статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" № 18-92 від 26.12.1992 встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари здійснюється виробниками або імпортерами цих товарів шляхом декларування таких цін.

Частиною тринадцятою статті 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що за наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.

Абзацами десятим та дванадцятим пункту 13 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 218 від 24.07.2002 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 за № 679/6967, встановлено, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби повинна бути зазначена на пачці, коробці або сувенірній коробці тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. За наявності в місці торгівлі тютюнових виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких зазначені різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.

Перевіркою також було встановлено, що у магазині не розміщена наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знаку та тексту такого змісту "Куріння заборонено!", чим порушено статтю 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", відповідно до якої у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

За результатами перевірки складно акт № 0829/01/25196004 від 07.12.2010, яким встановлено порушення статтей 111 та 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Додатками до зазначеного акту є Акти зняття залишків тютюнових виробів, які знаходиться у Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" та фіскальний чек № 0058 від 07.12.2010.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Абзацами десятим та чотирнадцятим частини другої статті 17 зазначеного Закону встановлено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, - 3400 гривень та роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

29.12.2010 Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в місті Києві на підставі акту перевірки № 0829/01/25196004 від 07.12.2010 були винесені рішення про застосування фінансових санкцій № 262231/32-3301411, яким на підставі порушення статті 111 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та відповідно до абзацу 14 статті 17 зазначеного Закону застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 45 409,05 грн. та № 262231/32-3301410, яким на підставі порушення статті 152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та відповідно до абзацу 10 статті 17 зазначеного Закону застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3 400,00 грн. Зазначені рішення 29.12.2010 були надіслані відповідачу поштою з повідомленням про вручення та отримані ним 04.01.2011, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до листа про надання інформації № 6075/8/23-543 від 13.05.2011 Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва станом на 13.05.2011 відсутня інформація щодо сплати штрафних санкцій за рішеннями №262231/32-3301411 від 29.12.2010 та № 262231/32-3301410 від 29.12.2010.

Відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Відповідач у судові засідання не з'явилась, заперечень на адміністративний позов суду не надав.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в місті Києві до Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" про стягнення фінансових санкцій в розмірі 48 809,05 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" (01054, м. Київ, вул. О Гончара, 65, код ЄДРПОУ 25196004) фінансові санкції в сумі 48 809,05 грн. (сорок вісім тисяч вісімсот дев'ять грн. 05 коп.) до Державного бюджету: код платежу 21081100 Шевченківський район УДК у м. Києві, розрахунковий рахунок 31111106700211, МФО 820019, отримувач: УДК у Шевченківському районі м. Києва, код 26077968.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Огурцов

Постанову складено у повному обсязі 14.09.2011