ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
м. Київ
16 вересня 2011 року № 2а-2514/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Четвертак Я.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Комунального підприємства "Виноградар"
до Комісії з припинення виконавчого органу Подільської районної у м. Києві ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Жилком Україна", Комунальне підприємство "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району"
про скасування рішення конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва
Комунальне підприємство "Виноградар" (далі - позивач, КП "Виноградар") звернулось з до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою до Київської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю "Жилком Україна" (далі ТОВ "Жилком Україна", третя особа-1"), в якій просить суд скасувати рішення конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва, оформленого протоколом засідання районної конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва від 04.10.2010 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.03.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.04.2011 р. замінено первинного відповідача Київську міську раду належним відповідачем Комісією з припинення виконавчого органу Подільської районної у м. Києві ради (далі - відповідач) та залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунальне підприємство "Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району" (далі - третя особа - 2).
Позовні вимоги обгрунтовано тим, що оскаржуване рішення відповідача прийнято всупереч вимогам чинного законодавства, що визначає процедуру та порядок проведення конкурсів з надання житлово-комунальних послуг.
В судових засіданнях представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити.
Відповідач подав суду письмові пояснення, в яких зазначив про визнання ним позову в повному обсязі.
Представник ТОВ "Жилком Україна" проти задоволення позову не заперечувала та підтвердила, викладені у ньому обставини.
Представник третьої особи-2, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи явку уповноваженого представника до суду не забезпечив, заяв чи клопотань про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Відповідно до вимог частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Рішенням конкурсної комісії, що оформлене протоколом засідання Районної конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва від 04.10.2010р., переможцями конкурсного відбору по утриманню житлових будинків і прибудинкових териорій Подільського району м. Києва за переліками № 1 та № 2 визначено ТОВ «ЖЕК ПМ»та Управлінську компанію «ЖилКом Україна»відповідно.
Вказане рішення винесено з порушенням норм чинного законодавства з наступних підстав.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, і в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України.
Так, відповідно до ст. 27 Закону України "Про житлово-комунальні послуги», укладання договорів на надання житлово-комунальних послуг згідно з установленим переліком для об'єктів державної або комунальної власності здійснюється за результатами конкурсу.
Організатором конкурсу є власник чи балансоутримувач або узгоджена ним особа. Організатор конкурсу зобов'язаний оприлюднити конкурсні умови.
Пунктом 7 статті 28 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що порядок підготовки та проведення конкурсів, типові договори на надання житлово-комунальних послуг, затверджує Кабінет Міністрів України.
Порядок проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №631 від 21.07.2005 р.
Положенням «Про порядок конкурсного відбору підприємств, організацій для утримання житлових будинків і прибудинкових територій», затвердженим розпорядженням Подільської районної у м. Києві ради №31 від 14.09.2010р., визначено перелік житлово-комунальних послуг у житловому фонді, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах.
До складу конкурсної комісії увійшли представники організатора конкурсу, представники органів виконавчої влади та за згодою генеральний директор ДП «Агенство розвитку житлово-комунального господарства».
Питання щодо включення до членів конкурсної комісії представників територіального органу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та споживачів за їх згодою не вирішувалося, що передбачено п.5 Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ №631 від 21.07.2005р.
Подільською районною у м. Києві радою у № 38 Київської міської щотижневої газети «Шулявка» від 17.09.2010р. та на офіційному сайті Подільської районної у м. Києві адміністрації оголошено проведення конкурсу та умови участі.
Проте, всупереч вимогам ст.27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою КМУ № 631 від 21.07.2010р., оголошення про проведення конкурсу не містили: перелік житлово-комунальних послуг, на надання яких оголошено конкурс; вимоги до обсягів надання житлово-комунальних послуг; вимоги до якості виконання з урахуванням діючих стандартів, нормативів, норм і правил; термін на який укладається договір та підстави його розірвання.
Судом встановлено, що після оголошення конкурсу, заявки та документи для прийняття участі у конкурсі до Управління житлово-комунального господарства Подільської районної у м. Києві державної адміністрації надали представники ТОВ «Жилком Україна», ТОВ «ЖЕК ПМ» та ТОВ «Авалон».
Також суд звертає увагу, що конкурс оголошено 17.09.2010р., а 04.10.2010р. проведено розкриття та розгляд пропозицій, за результатами якого, того ж дня, членами конкурсної комісії прийнято рішення та складено протокол. Тобто конкурс проведено, раніше ніж через 30 днів з дня оголошення офіційної інформації про нього, що суперечить вимогам п. 1 ст. 28 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.9 Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ № 631 від 21.07.2005р.
Згідно протоколу засідання Районної конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва від 04.10.2010р., переможцем визнано Управлінську компанію «ЖилКом Україна»та ТОВ «ЖЕК-ПМ», хоча, як встановлено судом, документи на участь у проведенні конкурсу були подані ТОВ «Жилком Україна».
Таким чином, переможцем конкурсу було оголошено Управлінську компанію «ЖилКом Україна», яка в ньому фактично участі не приймала.
Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що рішення конкурсної комісії, оформлене протоколом засідання Районної конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва від 04.10.2010р., не відповідає вимогам чинного законодавства.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими ст.ст. 112, 113 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом, приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
З урахуванням викладеного у сукупності, приймаючи до уваги те, позов відповідачем визнається повністю, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 112, 136, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Позов Комунального підприємства "Виноградар" задовольнити повністю.
2. Скасувати рішення конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва, оформленого протоколом засідання районної конкурсної комісії по визначенню виконавців житлово-комунальних послуг у житловому фонді Подільського району м. Києва від 04.10.2010 р.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.Т. Шрамко