Постанова від 29.08.2011 по справі 2а-2246/11/2770

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

29.08.11 місто Севастополь Справа №2а-2246/11/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.,

секретар судового засідання - Фімушкіна О.П.,

за участю:

прокурора -Веремеєнко Андрій Сергійович, посвідчення № 564,

представника позивача -ОСОБА_1, довіреність № 41/1-8-682 від 23.06.2011,

представника відповідача -ОСОБА_2, довіреність б/н від 25.01.2011,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора Гагарінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі до Приватного підприємства «Анклав»про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Гагарінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Анклав»про стягнення фінансових санкцій у розмірі 17000,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 21.07.2011 відкрито провадження у справі. Іншою ухвалою суду від 21.07.2011 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.08.2011 роз'єднані позовні вимоги прокурора Гагарінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі до Приватного підприємства «Анклав»про стягнення фінансових санкції у розмірі 17000,00 грн., що накладені постановами від 01.03.2011 №№ 113977, 113976 та постановами від 22.03.2011 №№ 044076, 044077, 044078, 044079, 044080, 044081, 044082, 044083 у самостійні провадження.

Справі за позовом прокурора Гагарінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі до Приватного підприємства «Анклав»про стягнення фінансових санкцій у розмірі 11900,00 грн., що накладені постановами від 22.03.2011 №№ 044076, 044077, 044078, 044079, 044080, 044082, 044083, присвоєно № 2а-2246/11/2770.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем були застосовані до відповідача штрафні санкції за порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", але відповідач, у порядку та в строки, встановлені Законом, суму штрафних санкцій до бюджету не сплатив.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що схема маршруту та розклад руху визначені у паспорті регулярного спеціального автобусного маршруту, а тому вважає, що притягнення Приватного підприємства “Анклав” до відповідальності за ненадання цих документів є безпідставним. Постанови про притягнення підприємства до відповідальності були оскаржені у судовому порядку, але у задоволенні позову відмовлено.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до статті 3 Закону України “Про автомобільний транспорт” цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту, згідно зі статтею 6 вказаного Закону, здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень. Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Відповідно до вказаної статті Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових і рейдових перевірок.

Згідно зі частиною другою статті 30 зазначеного Закону автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний: забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт; забезпечувати водіїв необхідною документацією.

Відповідно до статті 34 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів.

Статтею 39 вказаного Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для регулярних спеціальних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

За порушення законодавства про автомобільний транспорт відповідно до пункту 2 частини першої статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

24.02.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу позивача з державними номерами СН0779АА, СН0937АА, СН0849АА, на площі Нахімова у місті Севастополі, за результатами якої складені акти проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою встановлено, що позивачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме, без схеми маршруту, розкладу руху. Згідно запису в акті перевірки водій транспортного засобу від пояснень та підпису Акта перевірки відмовився.

На підставі актів перевірки від 24.02.2011 відповідачем стосовно позивача прийняті постанови від 22.03.2011 № 044080, № 044082, № 044083 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” у розмірі 1700,00 грн. за кожною.

02.03.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу позивача з державними номерами СН6656АС, СН0723АА зупинка 5-й км. Балаклавського шосе у місті Севастополі, за результатами якої складені акти проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою встановлено, що позивачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме, без схеми маршруту, розкладу руху, квітково-облікового листа.

На підставі актів перевірки від 02.03.2011 відповідачем стосовно позивача прийняті постанови від 22.03.2011 № 044078 та № 044079 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” у розмірі 1700,00 грн. за кожною.

14.03.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу позивача з державним номером ВА4559АН, на вул. Леніна, 1 у місті Севастополі, за результатами якої складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою встановлено, що позивачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме, без схеми маршруту, розкладу руху, квітково-облікового листа. Згідно запису в акті перевірки водій транспортного засобу від пояснень та підпису акту перевірки відмовився.

На підставі акту перевірки від 14.03.2011 відповідачем стосовно позивача прийнята постанова від 22.03.2011 № 044077 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” у розмірі 1700,00 грн.

11.03.2011 посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу позивача з державним номером СН0866АА, на вул. Леніна, 2 у місті Севастополі, за результатами якої складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Перевіркою встановлено, що позивачем здійснюється надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме, без схеми маршруту, розкладу руху, квітково-облікового листа. Акт перевірки підписаний водієм транспортного засобу без зауважень та заперечень.

На підставі акту перевірки від 14.03.2011 відповідачем стосовно позивача прийнята постанова від 22.03.2011 № 044076 про застосування фінансових санкцій відповідно до абзацу 1 частини першої статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” у розмірі 1700,00 грн.

Приватним підприємством “Анклав” були здійснені заходи щодо оскарження у судовому порядку вказаних постанов.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 26.05.2011 у адміністративній справі № 2а-1276/11/2770 за позовом Приватного підприємства “Анклав” до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України про визнання протиправними та скасування постанов про застосування фінансових санкцій від 22.03.2011 №№ 044076, 0444077, 044078, 044079, 044080, 044082, 044083 у задоволенні позовних вимог відмовлено. Постанова набрала законної сили.

Відповідно до частин першої та другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем у відповідності з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України надані суду належні та допустимі докази, які підтверджують правомірність та законність постанов про накладення штрафів, а також факт наявності боргу та його не сплату.

Крім того, частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

На час розгляду справи у суді заборгованість зі сплати фінансових санкцій відповідачем не погашена.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги прокурора щодо стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 11900,00 грн. (1700,00 х 7) з Приватного підприємства «Анклав»обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Анклав»(99012, місто Севастополь, вул. Паршина, 29, код ЄДРПОУ 31935003, інших відомостей у справі не має) в доход місцевого бюджету Нахімовського району міста Севастополя (р/р 31119106700006, МФО 824509, код ОКПО 24035606) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 11900,00 грн. (одинадцять тисяч дев'ятсот гривень 00 копійок).

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

СуддяО.В. Прохорчук

Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 05 вересня 2011 року.