Копія
Справа № 2270/5194/11
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
18 квітня 2011 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І., розглянувши матеріали справи за позовом Державного виконавця Другого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції Цикорідзе І.Г. до ОСОБА_2 про встановлення обмеження у праві виїзду за межі України, -
Державний виконавець Другого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції Цикорідзе І.Г. звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом про встановлення обмеження у праві виїзду за межі України для про встановлення обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2. Свої вимоги мотивує тим, що 07.04.2011 року на підставі виконавчого листа № 2-12251 від 30.11.2010 року відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 заборгованість в розмірі 77890 грн. В установлені строки боржник добровільно рішення не виконав. Згідно ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань. Тому, державний виконавець просить встановити обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2
Розглянувши подані матеріали, суддею з'ясовано, що адміністративний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Із змісту матеріалів вбачається, що державний виконавець державної виконавчої служби просить суд встановити обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 керуючись вимогами Закону України “Про виконавче провадження” та ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України"
Згідно ч. 4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду, та чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачено розділом 5 Кодексу адміністративного судочинства. Питання щодо проникнення до житла як спосіб для виконання рішення суду нормами КАС України не передбачено.
Відповідно до ч. 1 ст. Стаття 3771 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Зазначеною нормою встановлений інший порядок судового розгляду подань органів державної виконавчої служби ніж передбачено КАС України, а тому у відкритті провадження у справі слід відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України. Вказане подання має розглядатися місцевим загальним судом у порядку, встановленому ЦПК України, що виключає можливість вирішення такого спору у порядку адміністративного судочинства за нормами КАС України.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 105, 107, 109 КАС України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Державного виконавця Другого міського відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції Цикорідзе І.Г. до ОСОБА_2 про встановлення обмеження у праві виїзду за межі України.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя/підпис/І.І. Тарновецький
"Згідно з оригіналом" СуддяІ.І. Тарновецький