Ухвала від 07.09.2011 по справі 2а-9810/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

07 вересня 2011 р.р. 2а-9810/11/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації України та Державної податкової адміністрації України у Львівській області про стягнення шкоди внаслідок ушкодження здоров'я, -

ВСТАНОВИВ:

6 вересня 2011 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації України та Державної податкової адміністрації України у Львівській області про стягнення 77972,76 грн. як відшкодування шкоди внаслідок ушкодження здоров'я.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить стягнути безпосередньо з Державної податкової адміністрації України в його користь 77972,76 грн. страхових сум як відшкодування шкоди внаслідок ушкодження здоров'я.

Вважаю, що у відкритті провадження слід відмовити з наступних підстав.

Згідно ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, їхніх посадових і службових осіб, при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.

Згідно ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади їхня посадова чи службова особа, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Згідно ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Справа не є публічно -правовим спором і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), яке наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України і юрисдикція адміністративних судів, встановлена ст. 17 Кодексу, на цей спір не поширюється, оскільки позивач заявляє вимогу про відшкодування шкоди внаслідок ушкодження здоров'я без вимоги вирішити публічно-правовий спір.

Згідно принципу диспозитивності, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до КАС України, і не може виходити за межі позовних вимог. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуді.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене та беручи до уваги те, що вимоги позивача стосуються відшкодування шкоди внаслідок ушкодження здоров'я, Суд дійшов висновку, що таку позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України слід відмовити у відкритті провадження у даній справі.

Суд також роз'яснює позивачу, що розгляд його позовної заяви віднесено до юрисдикції місцевого суду за місцем проживання позивача, а також, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.

Керуючись ст. ст. 2, 3, 4, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації України та Державної податкової адміністрації України у Львівській області про стягнення шкоди внаслідок ушкодження здоров'я -відмовити.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Суддя Качур Р.П.