Ухвала від 09.09.2011 по справі 2а-9862/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

09 вересня 2011 р.р. 2а-9862/11/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Квартирно-експлуатаційного відділу Львівського гарнізону та Міністра оборони України за участю третьої особи Кабінету Міністрів України про зобов'язання виконати наказ та відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

7 вересня 2011 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Квартирно -експлуатаційного відділу Львівського гарнізону та Міністра оборони України за участю третьої особи Кабінету Міністрів України про зобов'язання виконати наказ та відшкодування шкоди.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить зобов'язати відповідачів виконати наказ № 094/99р. МОУ -придбати сім'ї позивача житло та зобов'язати відповідачів солідарно відшкодувати моральну шкоду, завдану невиконанням наказу № 094/99р. МОУ.

При прийнятті ухвали суд виходить з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 1 ЦК України, цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.

Згідно ч. 1 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Згідно ч. 2 ст. 21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Предмет даного спору, по суті, становлять цивільні правовідносини, пов'язані з правом позивача на отримання житла, відтак вказаний спір є житловим, що виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Вказана позиція суду повністю узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України викладеною в ухвалах від 31.03.2011 року за № К-32826/10 та від 07.04.2011 року за № К-32176/10.

Таким чином, позов ОСОБА_1 про зобов'язання виконати наказ № 094/99р. МОУ -придбати сім'ї позивача житло та зобов'язання солідарно відшкодувати моральну шкоду, завдану невиконанням наказу № 094/99р. МОУ не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України слід відмовити у відкритті провадження у даній справі.

Суд також роз'яснює позивачу, що розгляд його позовної заяви віднесено до юрисдикції місцевого суду за місцем проживання позивача, а також, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.

Керуючись ст. ст. 2, 3, 4, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Квартирно-експлуатаційного відділу Львівського гарнізону та Міністра оборони України за участю третьої особи Кабінету Міністрів України про зобов'язання виконати наказ та відшкодування шкоди -відмовити.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Суддя Качур Р.П.