Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
21 липня 2011 р. Справа № 2а-5467/11/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Желєзний І. В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1, (АДРЕСА_1, 54000)
доВідділу ДВС Миколаївського районного управління юстиції Миколаївської області, (вул. Очаківська, 142, м. Миколаїв, 54000)
провизнання недійсним, таким, що протирічить закону та скасування протокол опису та арешту майна,
ОСОБА_1 звернувся до суду до Відділу ДВС Миколаївського районного управління юстиції Миколаївської області з позовом про визнання недійсним, таким, що протирічить закону та скасування протоколу опису та арешту майна.
Вказаний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства країни справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною першою статті 181 цього Кодексу передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно зі ст.383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу порушено їх права чи свободи.
Аналіз вказаних нормативних актів вказує на те, що рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, за загальним правилом, оскаржуються до суду, який видав виконавчий документ.
Із тексту позовної заяви вбачається, що предметом позову є правовідносини, що склалися в процесі виконання судового рішення, яке постановлено в порядку цивільного судочинства (заочне рішення суду).
З огляду на викладене, провадження по зазначеній позовній заяві не є адміністративною справою і не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства, що відповідно до ст. 109 ч.1 КАС України є підставою для відмови відкритті провадження.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою ті усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І. В. Желєзний