Постанова від 20.03.2008 по справі 2-а-949/08

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2008 р. Справа № 2-а-18080/07

Н.н 2-а-949/08

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Федчук Віталій Володимирович,

При секретарі судового засідання: Педорук Л.С.

За участю представників сторін:

позивача :

відповідача :

розглянувши матеріали справи

за позовом: Жмеринського міжрайонного прокурора в особі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області

до: товариства з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”

про: стягнення коштів

ВСТАНОВИВ :

Жмеринський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”про стягнення коштів.

Позовні вимоги мотивовані тим, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що в ході перевірок державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області дотримання вимог природоохоронного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”виявлено понаднормативні викиди забруднюючої речовини в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.

В зв'язку з цим було визначено збиток за понаднормативний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря, який позивач просить стягнути з відповідача.

Представники позивача в судовому засіданні заявили клопотання про збільшення позовних вимог та просили суд стягнути з відповідача 3860,29 гривень.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. До суду повернувся конверт, що направлявся з судовою повісткою. Згідно штемпелю на конверті зазначено, що “за зазначеною адресою не проживає”.

За таких обставин відповідно до ст.128 КАС України суд вважає за необхідне справу слухати за відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають, крім інших об'єктів, зокрема атмосферне повітря.

Ст. 7 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”(далі - Закон) передбачено, що нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин та їх сукупності, які містяться у складі пилогазоповітряних сумішей, що відводяться від окремих типів обладнання, споруд і надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, встановлюються з метою забезпечення дотримання нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря з урахуванням економічної доцільності, рівня технологічних процесів, технічного стану обладнання, газоочисних установок.

Відповідно до ч.5 ст.11 Закону викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я.

Судом встановлено, що проведеними перевірками дотримання вимог природоохоронного законодавства державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Державної екологічної інспекції у Вінницькій області 30.07.2007 року та 31.10.2007 року, було встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”спеціалізується на обробці деревини та виготовленню виробів із дерева. Виробнича діяльність підприємства пов'язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря і здійснюється без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням ст.11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”. Про виявлені порушення були складені акти перевірки від 30.07.2007 року та 31.10.2007 року відповідно.

На підставі даних актів були складені протоколи про адміністративні правопорушення від 30.07.2007 року за №000895 та від 02.11.2007 року за №002135 відповідно, а 03.08.2007 року та 05.11.20078 року були прийняті постанови про накладення адміністративного стягнення за №06/078 та №06/175 відповідно, згідно з якими генерального директора ТОВ “Альба-Трікс”Шімана Івана Нуцовича визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.78 КУпАП, та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу по 136 гривень за кожне правопорушення.

Судом встановлено, що відповідачем здійснювалися понаднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в зв'язку з чим позивачем було розраховано розміри відшкодування збитків за наднормативний викид забруднюючої речовини в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (цех обробки деревини) в сумі 3860,29 гривень.

Таким чином, позивачем правомірно обраховано розмір збитків за понаднормативний викид забруднюючої речовини в атмосферу відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки від 18 травня 1995 року№38.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд, розглянувши матеріали справи, вважає доведеними факти понаднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря відповідачем та обґрунтованість позивачем розрахунку відшкодування збитків за наднормативний викид, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Альба-Трікс”до місцевого бюджету м. Жмеринка кошти в сумі 3860,29 гривень за заподіяні збитки з наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений 26.03.2008 року.

Суддя/підпис/ Федчук Віталій Володимирович

Постанова набрала законної сили 31.03.2008 року

Копія вірна:

Суддя:

Секретар: