Справа 2а/2218/4388/11
19 липня 2011 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд
В складі
головуючого судді Приступи Д.І.,
при секретарі Вараниці Н.В.,
розглянувши в м. Хмельницькому адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання нечинним пункту статті Регламенту Хмельницької міської ради,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Хмельницької міської ради та просить визнати нечинним п.1 статті 14 Регламенту Хмельницької міської ради VI скликання в частині встановлення чисельності членів фракції не менше п'яти осіб. В обгрунтування позовних вимог вказує на те, що даним пунктом статті 14 Регламенту встановлено кількісне обмеження щодо створення депутатських фракцій, а саме встановлено положення про чисельність фракції в складі не менше п'ятьох осіб. Таке обмеження на думку позивача перешкоджає трьом депутатам Хмельницької міської ради -членам Всеукраїнського об'єднання «Свобода»об'єднатися у депутатську фракцію на партійній основі. Вказує також, що даний спірний пункт статті Регламенту суперечить ст.27 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просить позов задоволити.
Повноважний представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила та вказує, що Хмельницька міська рада при прийнятті Регламенту та зокрема спірного пункту статті 14 діяла в межах своїх повновжень та спосіб передбачений діючим законодавством.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, про те, що у позові слід відмовити.
Як об'єктивно встановлено судом, 2 грудня 2010 року Хмельницька міська рада VI скликання прийняла рішення першої сесії №5 «Про затвердження Регламенту Хмельницької міської ради шостого скликання». Пунктом 1 статті 14 зазначеного регламенту передбачено, що депутатські фракції можуть створюватися на основі єдності поглядів або партійного членства з чисельністю її членів не менше п'яти осіб. До складу фракцій можуть входити також позапартійні депутати міської ради. Позивач, вважаючи, що стаття 14 Регламенту порушує його права як депутата міської ради та суперечить чинному законодавству звернувся із позовом до суду про визнання нечинним та скасування спірного пункту статті 14 Регламенту.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приймаючи Регламент, депутати міської ради вільно виявляли свою волю, а прийнятий регламент є рішенням колегіального органу. На момент розгляду позову, діючим законодавством не регулюється питання кількості депутатів, необхідної для утворення депутатських фракцій у місцевій раді. Відтак, до моменту законодавчого врегулювання питання мінімального складу депутатських фракцій у місцевих радах, відсутні підстави для висновку про порушення Хмельницькою міською радою VI скликання норм діючого законодавства при прийнятті спірного пункту статті 14 Регламенту. Натомість, суд приходить до висновку, що при прийнятті пункту 1 статті 14 Регламенту Хмельницької міської ради, Хмельницька міська рада VI скликання діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Керуючись ст. ст. 8,9,11,17, 162, 183-2 КАС України, суд
В позові відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено та роздруковано 22 липня 2011 року
Суддя Приступа Д.І.