Постанова від 28.05.2008 по справі 2559-2008А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.05.2008

Справа №2-16/2559-2008А

За позовом - Приватне підприємство«Стройсервіс-2000» (95000 Україна, АРК, м. Сімферополь, вул. Данилова, 43, ОКПО 30450943)

До відповідача - Державна податкова інспекція у м. Сімферополі (95053, м. Сімферополь, вул. М. Залки, 1/9 )

Про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення

Суддя В.А.Омельченко

Секретар судового засідання Хлебнікова Н.С.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - не з'явився ( клопотання)

Від відповідача - Калінін О.П. - державний податковий інспектор, дов. № 59/100 від 14.04.2008 року

Суть спору - Позивач - ПП «Строй сервіс -2000» звернувся до господарського суду АРК з позовною заявою в порядку адміністративного судочинства до відповідача ДПІ в м. Сімферополі про визнання протиправним податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Сімферополі від 11 грудня 2007р. № 0019332301/0 та скасувати податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Сімферополі від 11 грудня 2007р. № 0019332301/0.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на думку позивача податкове повідомлення-рішення від 11 грудня 2007р. №0019332301/0 ДПІ у м. Сімферополі прийнято в порушення чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягає визнанню протиправним та скасуванню, тому що платником податків не була занижена сума податкових зобов'язань, також позивач вказує, що у ДПІ відсутні правові підстави для донарахування податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки комунальної власності у сумі 3866,12грн. та застосування штрафних санкцій у сумі 1933,06грн.

Відповідач проти задоволення позову заперечував та у задоволенні позову просив відмовити мотивуючи свої вимоги тим, що рішенням Сімферопольської міської ради від 24.05.2007г. № 264 «Про орендну плату за землю по м. Сімферополю» з 01.06.2007р. встановлені коефіцієнти до ставок земельного податку для розрахунку розмірів орендної плати за землю по м. Сімферополь.

Після вияснення усіх обставин справи, та перевірення доказів, суд перейшов до судових дебатів, які почалися в судовому засіданні, що відбулося 28.05.2008 року.

Після закінчення дебатів сторін, суд віддалявся для ухвалення рішення по даній справі до нарадчої кімнати.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши письмові докази, а також заслухавши представника відповідача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи 06.12.2007 року працівниками ДПІ в м. Сімферополі була проведена виїзна планова документальна перевірка дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ПП «Строй сервіс-2000» за період з 01.04.2006 року по 30.06.2007 року, за результатами вказаної перевірки був винесений акт від 06.12.2007г. № 7969/23-2/30450943, який був покладений в основу податкового повідомлення-рішення від 11 грудня 2007р. № 0019332301/0, згідно якому ПП «Стройсервіс-2000» за платежем орендна плата з юридичних осіб, повинно сплатити 5799,18грн., у тому числі 3866,12грн. основного платежу, 1933,06грн. штрафних санкцій у зв'язку з порушенням ст.ст. 14, 17, 19 Закону України «Про плату за землю».

Суд вважає, що податкове повідомлення - рішення від 11.12.2007 року № 0019332301/0 прийнято в порушення чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягає визнанню протиправним та скасуванню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи 21.02.2007р. між Сімферопольською міською радою та приватним підприємством «Стройсервіс-2000» був укладений договір оренди земельної ділянки площею 1,1984га, що знаходиться за адресою: м. Сімферополь, вул. Данилова, 43 для обслуговування та експлуатації виробнично-адміністративного комплексу та договір оренди земельної ділянки площею 0,0682га, що знаходиться за адресою: м. Сімферополь, вул. Данилова, 43 для обслуговування та експлуатації виробнично-адміністративного комплексу.

Також, 09.07.2004р. між Сімферопольською міською радою та приватним підприємством «Строй сервіс-2000» був укладений договір оренди земельної ділянки площею 0,0663га, що знаходиться за адресою: м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 37.

Згідно з п. 4.1. договорів оренди від 21.02.2007р. розмір орендної плати встановлений в сумі 3355грн.52коп. щомісячно та 190,96 грн. щомісячно.

Згідно п. 3.1. договору оренди від 09.07.2004р. розмір орендної плати встановлений в сумі 216,58грн. щомісячно.

Рішення Сімферопольської міської ради № 264 від 24.05.2007р. прийнято після укладення договору оренди та не може бути підставою для зміни розміру орендної плати в односторонньому порядку.

Згідно ст. 6 ЦК України сторони в договорі не можуть відступати від положень актів цивільного законодавства, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або суті відносин між сторонами.

Згідно ст. 654 ЦК України зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й сам договір, якщо інше не встановлено договором або Законом.

При зміні договорів, що підлягають обов'язковій державній реєстрації, відповідні дані щодо їх зміни повинні бути внесені до державного реєстру.

Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору може мати місця лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з п. 4.3. договору оренди від 21.02.2007р. розмір орендної плати може бути переглянутий за згодою сторін. Усі зміни, які вносяться в даний договір мають бути оформлені додатковою угодою. У випадку внесення змін у договір, він підлягає перереєстрації у встановленому законом порядку.

Згідно з п. 4.3. договору оренди від 21.02.2007р. розмір орендної плати може бути переглянутий за згодою сторін. Усі зміни, які вносяться в даний договір мають бути оформлені додатковою угодою. У випадку внесення змін у договір, він підлягає перереєстрації у встановленому законом порядку.

Згідно з п. 3.4. договору оренди від 09.07.2004р. розмір орендної плати може бути переглянутий за згодою сторін. Усі зміни, які вносяться в даний договір мають бути оформлені додатковою угодою. У випадку внесення змін у договір, він підлягає перереєстрації у встановленому законом порядку.

Згідно з п. 7.2. договору оренди від 21.02.2007р. зміна умов договору здійснюється у письмовий формі за взаємною згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди.

Згідно з п. 7.2. договору оренди від 21.02.2007р. зміна умов договору здійснюється у письмовий формі за взаємною згодою сторін шляхом укладення додаткової угоди.

Згідно з п. 7.2. договору оренди від 09.07.2004р. зміна умов договору здійснюється у письмовий формі за взаємною згодою сторін та підлягає нотаріальному посвідченню.

Відповідно зі ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю".

Статтею 23 Закону України «Про оренду землі», якою передбачаються випадки зміни орендної плати, можливість зміни розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної форми власності, які передані в оренду для несільськогосподарського використання, в односторонньому порядку не встановлена.

Згідно з ст. 13 Закону України «Про плату за землю» підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Таким чином, законодавством та договором оренди, який укладений між сторонами, зміна умов договору щодо розміру орендної плати в односторонньому порядку не передбачена.

В свою чергу, підставою для нарахування орендної плати є договір оренди.

Рішення міської ради не може бути підставою для зміни орендної плати в односторонньому порядку без внесення змін у договір оренди.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю» ПП «Стройсервіс-2000» згідно з договорами оренди розраховував розмір орендної плати та надавав органу податкової служби податкову декларацію.

Відповідно до ст..19 ч.2 Конституції України органи державної влади (яким є відповідач), їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Аналогічні обов'язки відповідача передбачені і ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України та ст.11 ч.1 п.1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні". Відповідно до ст.19 ч.1 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, що порушується відповідачем.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Судові витрати, понесені позивачем, підлягають стягненню на його користь у розмірі 3 грн. 40 коп. з Державного бюджету України на підставі ч. 1 ст. 94 КАС України.

Вступна та резолютивна частина постанови оголошені в судовому засіданні - 28.05.2008р.

Постанова оформлена та підписана відповідно до ст. 160 КАС України -02.06.2008 р.

На підставі викладеного, та керуючись ч.1 ст.94, ч.ч 1-3 ст. ст.160,162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити .

2. Визнати протиправним податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Сімферополі від 11 грудня 2007р. № 0019332301/0

3. Скасувати податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Сімферополі від 11 грудня 2007р. № 0019332301/0.

4. Стягнути з Державного бюджету України (р/р № 31115095700002, отримувач Державний бюджет м. Сімферополя, код платежу 22090200, ЄДРПОУ 34740405, Банк ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026) на користь Приватного підприємства «Стройсервіс-2000» (95000 Україна, АРК, м. Сімферополь, вул. Данилова, 43, ОКПО 30450943) 03,40 грн. державного мита.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду через господарський суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі, з подальшим поданням апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та в порядку передбаченому ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у разі не подання відповідної заяви ( ст. 254 КАС України)

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Омельченко В.А.