Постанова від 21.07.2011 по справі 2а-5319/11/1270

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 липня 2011 року Справа № 2а-5319/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Чиркіна С.М.

секретаря судового засідання: Кіцени О.П.

за участю:

представник позивача: ОСОБА_1 ( довіреність від 04.07.2011 №5)

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сватівському районі Луганської області до Комунального підприємства «Троїцьктепложиткомпослуги» про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 703,57 грн., -

ВСТАНОВИВ:

23 червня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сватівському районі Луганської області до Комунального підприємства «Троїцьктепложиткомпослуги» про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 703,57 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що КП ««Троїцьктепложиткомпослуги» є юридичною особою і зареєстроване у відділенні Фонду СНВ у Сватівському районі за реєстраційним номером 1223001326, де це підприємство згідно заяви та довідки обл. статистики , в залежності від вида діяльності і КВЕДу 40.30.0 віднесено до 17 класу професійного ризику та встановлений страховий тариф 0,86 від фонду оплати праці робітників підприємства. Згідно розрахункової відомості від 13.01.2011 завіреної керівником та головним бухгалтером підприємства відповідач має заборгованість перед відділенням ВД Фонду СНВ у Сватівському районі по страховим внескам у сумі 703, 57 грн.

У зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по страховим внескам в сумі 703,57 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні, викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Правовідносини, пов'язані зі сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили трату працездатності регулюються Конституцією України, Законом України “ Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105-14 від 23.09.1999 ( далі ЗУ № 1105), який визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві (далі - страхування від нещасного випадку).

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ” від 08 липня 2010 року № 2464 - VI, яким внесено зміни до Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Пунктом 7 Прикінцевих та Перехідних положень вищезазначеного ЗУ, зокрема, передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

У зв'язку з тим, що спірні правовідносини пов'язані зі сплатою страхових внесків за 2010 рік, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України №1105 , який був чинним на момент виникнення даних правовідносин.

Пунктом 7 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно із Законом України від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.

Статтею 46 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі Закон № 1105-XIV) регламентовано, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, здійснює збір та акумулювання страхових внесків.

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідач - Комунальне підприємство «Троїцьктепложиткомпослуги» , і.к. 34970559, згідно довідки ( а.с.7) дата первинної реєстрації -21.06.2007 року, свідоцтво про державну реєстрацію -серія АОО №470198, місце-Троїцька районна державна адміністрація в Луганській області, місцезнаходження підприємства: вул.Комсомольська,б.38, смт.Троїцьке, Луганська область.

У відповідності до ст.ст. 6, 7 Закону №1105-XIV юридичні особи або структурні підрозділи із відокремленим балансом є страхувальниками з обов'язкового страхування від нещасних випадків.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач у відповідності із вимогами статті 10 Закону 1105-XIV взятий на облік у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України , що підтверджується страховим свідоцтвом № 1223001326.

Частиною 2 ст. 45 Закону встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Згідно із ч. 8 статті 47 Закону страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.

Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134, затверджено Інструкцію про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі -Інструкція).

Розділом 4 Інструкції встановлено порядок обчислення та строки сплати страхових внесків до Фонду.

Страхові внески сплачуються - страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. (п. 4.12 Інструкції).

Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду (п. 4.13 Інструкції).

У відповідності до ст.1 Закону N 2272-III відповідачу встановлений страховий тариф (у відсотках до фактичних витрат на оплату праці найманих працівників) - 0,86 %.

Відповідно до п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.

При стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються.

Згідно розрахункової відомості за 2010 рік, завіреною керівником підприємства та головним бухгалтером, відповідач має недоїмку зі сплати страхових внесків перед відділенням ВД ФСНВ України в Сватівському районі Луганської області у сумі 703,57 грн.( а.с.9).

На теперішній час сума заборгованості зі сплати страхових внесків не погашена.

Враховуючи вищевикладене, заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у розмірі 703,57 грн. обґрунтована та підтверджена матеріалами справи .

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За таких обставин, позовні вимоги слід визнати обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 34 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України ”№1105-XIV від 23.09.1999 „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сватівському районі Луганської області до Комунального підприємства «Троїцьктепложиткомпослуги» про стягнення заборгованості по страховим внескам в сумі 703,57 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Троїцьктепложиткомпослуги» (92100, Луганська область, смт.Троїцьке, вул.Комсомольська,38, код ЄДРПОУ 34970559, р/р 26003302641, філія Сватівського Ощадбанку, МФО 364069) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сватівському районі Луганської області ( 92600, Луганська область, м.Сватове, вул.Набережна-Водокачна,1а, р/р 37179412001213 в ГУДКУ м.Луганська, МФО 804013, код 25938718.) заборгованість по страховим внескам у сумі 703,57 грн.(сімсот три гривні п'ятдесят сім копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.М. Чиркін