Постанова від 06.07.2011 по справі 2а-7042/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2011 р. № 2а-7042/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О. ,

при секретарі судового засідання Денькович Л.І.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився

від відповідачів - не з'явились.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

Управління праці і соціального захисту населення Яворівської районної державної адміністрації

до Підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області

про про визнання протиправними дій, скасування постанови ,

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Яворівської райдержадміністрації звернулося до суду з адміністративним позовом до ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу держаної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови від 09.06.2011 року ВП № 25398275 про накладення штрафу.

Ухвалою від 22 червня 2011 року відкрито провадження у справі.

Позивач - Управління праці та соціального захисту населення Яворівської райдержадміністрації - вважає постанову про накладення штрафу від 09.06.2011 року ВП № 25398275 незаконною та безпідставною, оскільки при її винесенні відповідачем не враховано неможливості виконання рішення через поважні причини, незалежні від боржника. Позивач вважає, що оскаржуване рішення прийняте відповідачем всупереч ст. ст. 19 Конституції України. Зазначає, що ст. 17 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фінансування витрат пов'язаних з його реалізацією, здійснюється за кошти державного бюджету. Станом на час виплати щорічної разової грошової допомоги учаснику війни за 2008 рік, розмір такої виплати був встановлений Законом про державний бюджет на 2008 рік, а тому дії управління повністю узгоджувались з вимогами законодавства. Вважають, що постанова про накладення штрафу ВП № 25398275 від 09.06.2011 року винесена неправомірно, оскільки Управління праці та соціального захисту населення Яворівської райдержадміністрації є бюджетною організацією, а тому виплати здійснюються відповідно до законів України «Про Державний бюджет України»на відповідні роки.

Позивач в судове засідання не з'явився, просять справу розглядати без участі представника.

Відповідачі явки повноважних представників в судове засідання не забезпечили, заперечень на позов не подали, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 липня 2011 року.

Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити з таких підстав.

09.06.2011 року відповідачем винесено постанову про накладення штрафу по виконанню виконавчого листа №2а-748 виданого 26.05.2009 року Яворівським районним судом Львівської області про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Яворівської районної державної адміністрації провести ОСОБА_1 нарахування та виплату недоплаченої разової щорічної грошової допомоги як учаснику війни за 2008 рік в сумі 1378, 00 грн., та накладено на боржника штраф у розмірі 1360,00 грн.

Відповідно до п. 13 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року N 606-XIV (з наступними змінами та доповненнями) державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право: накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.

Статтею 17 Закону України «Про виконавче провадження»(з наступними змінами і доповненнями) (надалі -Закон) встановлено, що примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів. Відповідно до цього Закону державною виконавчою службою підлягають виконанню, зокрема, такі виконавчі документи як виконавчі листи, що видаються судами (п. 1 ч. 2 ст. 17 Закону).

Відповідно до ст.30 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.

Відповідно до ст. 89 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Позивачем не доведено та не обґрунтовано поважність причин невиконання рішення суду.

Таким чином постанова про накладення штрафу ВП № 25398275 від 09.06.2011 року прийнята відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законом України «Про виконавче провадження».

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про необґрунтованість та безпідставність позовних вимог і вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, не належить стягувати.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 160, 161, 162, 163,181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна