про залишення позовної заяви без руху
21 грудня 2010 року 2а-10067/10/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., перевіривши матеріали позовної заяви Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
21.12.2010 року до Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Сумської міжрайонної державної податкової інспекції про стягнення податкового боргу з ОСОБА_1.
Статтею 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановлених ст. 106 КАС України.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для звернення до суду позивача, є податковий борг відповідача по сплаті орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Позивач зазначає, що дана обставина стала підставою для винесення податкових вимог. Відповідно до корінців першої та другої податкових вимог ( перша податкова вимога від 05.11.2009 № 1/723 сума податкового боргу відповідача за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 03.11.2009 становила 1157 грн. 58 коп. та друга податкова вимога від 08.12.2009 № 2/797 сума податкового боргу відповідача за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 08.12.2009 становила 2581 грн. 70 коп.) дані податкові вимоги були отримані відповідачем особисто, 02.02.2010, про що свідчить його підпис у графі «Вручено»повідомлення про вручення поштового відправлення.
Частиною 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо інше не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свої прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Зі змісту п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України вбачається, що у разі необхідності позовна заява може містити заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Судом встановлено, що одночасно з позовною заявою позивачем подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
В заяві позивач зазначає наступне, що шестимісячний строку звернення до адміністративного суду був встановлений з 30.07.2010 згідно Закону України «Про судоустрій та статус суддів»від 07.07.2010 № 2453-VI, якими були внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 N 2747-IV. До 30.07.2010 діяв річний строк звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи. Також позивачем зазначено, що пропущення шестимісячного строку звернення до суду відбулося з причин, які не залежали від Сумської міжрайонної державної податкової інспекції.
Судом встановлено, що заява про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду не підписана посадовою особою Сумської міжрайонної державної податкової інспекції, тому не може братися судом до уваги як належним чином оформлений документ.
За даних обставин, у суду є підстави вважати, що позовна заява подана без додержання вимог процесуального законодавства.
Крім того силу положень ч. 3 ст. 106 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надсилання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем не приєднано до позовної заяви опису вкладення поштового відправлення, яке надсилалося відповідачу. За даної обставини у суду не має можливості встановити, які саме документи направлялися відповідачу, що також є порушенням процесуального законодавства.
Відповідно до положень ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановлює ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 12 січня 2011 року шляхом подання до суду доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви з додатками до неї та належним чином оформленої заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Водночас, суд звертає увагу позивача на те, що належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) та бланк опису вкладення, які відповідно до приписів Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, є підтвердженням надання послуг поштового зв'язку та відповідності відправлених документів.
Також суд
На підставі викладеного, керуючись статями 106, 108, 160, 165 КАС України, суд
Позовну заяву Сумської міжрайонної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу залишити без руху.
Встановити строк для усунення указаних недоліків позовної заяви шляхом подання до суду доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви з додатками до неї та належним чином оформленої заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду до 12 січня 2011 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Спиридонова В.О.