Постанова від 18.02.2011 по справі 2а-16349/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

18 лютого 2011 року 15:04 справа № 2а-16349/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Пасулька О.М., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_2

доУправління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної державної адміністрації у місті Києві, Київської міської державної адміністрації

про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання видати дублікат посвідчення

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1,

від відповідачів: не з'явились.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18 лютого 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті, Київської міської державної адміністрації про визнання дій та бездіяльності протиправною, зобов'язання видати дублікат посвідчення.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачами безпідставно відмовлено позивачу у видачі дубліката посвідчення.

Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві в судове засідання не з'явився. До суду подано письмові заперечення.

Представник відповідача - Київської міської державної адміністрації в судове засідання не з'явився, хоча про час і місце проведення судового засідання зазначену особу повідомлено належним чином. Про причини неявки суд не повідомлено. Заяву про розгляд справи за відсутності відповідача до суду не надходило.

Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_2 з квітня 1991 року являється інвалідом ІІ групи професійного захворювання та встановлено 80% втрати працездатності у зв'язку з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується довідкою Київської обласної спеціалізованої МСЕК, серії ВТЄ-25 № 059720 (арк. № 15).

В результаті чого ОСОБА_2 видано посвідчення серії НОМЕР_2 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Експертним висновком центральної міжвідомчої експертної комісії по встановленню причинного зв'язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС № 17 від 25 грудня 1992 року встановлено, що захворювання ОСОБА_2 пов'язане з працею щодо ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (арк. № 16).

Центром Медико-соціальної експертизи Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення КЕДА підтверджено, що ОСОБА_2 обґрунтовано отримано ІІ групу інвалідності безстроково з 80% втрати працездатності «захворювання пов'язано з роботами на ЛНА на ЧАЕС».

Однак, позивачем втрачено раніше видане посвідчення № 116, про що свідчить розміщене оголошення в газеті «Хрещатик», копія якої наявна в матеріалах справи (арк. № 13, 14).

ОСОБА_2 неодноразово зверталась до Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації з проханням видати дублікат посвідчення замість втраченого, однак їй відмовлено.

Позивач вважає такі дії відповідача безпідставними та необґрунтованими.

Відповідач - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної державної адміністрації у місті Києві проти позову заперечував, в своїх письмових запереченнях пояснив, що дійсно, позивачці було видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Проте у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»потерпілим особам почали видавати посвідчення нового зразка та за встановленим порядком.

Суд з такими твердженнями відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної державної адміністрації у місті Києві не може погодитись, виходячи з наступного.

В 1991 році позивачці видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС серії НОМЕР_2 на підставі трудової книжки, як зазначає відповідач. Тобто, ще до часу прийняття Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якю було запроваджено новий зразок посвідчення та встановлено новий порядок його видачі.

Відповідачем - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної державної адміністрації у місті Києві відмовлено у видачі дубліката посвідчення, оскільки ОСОБА_2 не надано додаткові документи на підтвердження статусу учасника ліквідації наслідків аварі на ЧАЕС. Проте, як вбачається із заперечень відповідача (арк. № 27, зворотній бік, абзац третій), первинні документи, які стали підставою для видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС серії НОМЕР_2, передано до відділу захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС КМДА для подальшої передачі до міської прокуратури, що є доказом на забезпечення факту надання позивачем первинних документів.

Статтею 13 Закону України «Про статус і соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»визначено обов'язок держави перед громадянами за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме Держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов'язується відшкодувати її за: 1) пошкодження здоров'я або втрату працездатності громадянами та їх дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 2) втрату годувальника, якщо його смерть пов'язана з Чорнобильською катастрофою; 3) матеріальні втрати, що їх зазнали громадяни та їх сім'ї у зв'язку з Чорнобильською катастрофою, відповідно до цього Закону та інших актів законодавства України. На державу покладаються також зобов'язання щодо своєчасного медичного обстеження, лікування і визначення доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 безпідставно відмовлено у видачі дубліката посвідчення, оскільки всі необхідні документи позивачем надано.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись статтями 9, 11, 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Визнати дії та бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної державної адміністрації у місті Києві протиправною.

Зобов'язати Київську міську державну адміністрацію видати ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) дублікат посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ї категорії взамін втраченого посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ї категорії серії ОСОБА_1.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.М. Клименчук