ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
06 квітня 2011 року № 2а-4950/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В. І., ознайомившись з адміністративним позовом
ОСОБА_1
доКабінету Міністрів України Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
треті особи: Київська районна у м. Донецьку рада, Комунальне комерційне підприємство Донецької міської ради "Донецькміськтепломережа"
прощодо визнання незаконними та скасування Постанови КМУ №630 і Приказу Міністерства №4
ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами про визнання незаконними та скасування Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" та Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року N 4 "Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 26.07.2010 Київська районна у м. Донецьку рада відмовили позивачу у видачі дозволу на відключення квартири, яка належить позивачу від мережі ЦО та ГВС, посилаючись на норми оскаржуваних нормативно-правових актів. Тобто, саме з 26.07.2010 позивачу стало відомо про порушення його прав.
Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 99 КАС України).
Згідно штемпеля вхідної кореспонденції Окружного адміністративного суду міста Києва до суду позивач звернувся 04.04.2011, тобто з пропуском шестимісячного строку встановленого КАС України.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що позивачем пропущений строк звернення до суду.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи, що позивачем пропущено строк звернення до суду, відсутність клопотань про поновлення строку звернення до суду, суд приходить до висновку про доцільність застосування наслідків пропуску строку звернення до суду та залишення адміністративного позову без розгляду.
Враховуючи викладене та керуючись статтями ст. ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити адміністративний позов ОСОБА_1 без розгляду.
2. Роз'яснити позивачу його право повторного звернення до суду з тотожними вимогами одночасно з мотивованим клопотанням про поновлення пропущеного строку.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено.
Суддя В. І. Келеберда