25 червня 2011 року Справа № 2а/0370/1517/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Камінь-Каширської міжрайонної державної податкової інспекції до Фермерського господарства «Господарочка» про стягнення податкового боргу,
Камінь-Каширська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася з позовом до Фермерського господарства «Господарочка» про стягнення податкового боргу в розмірі 961 грн. 62 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є суб'єктом господарювання, зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни. За відповідачем станом на 31.05.2011 року рахується податковий борг в розмірі 961 грн. 62 коп., в тому числі з податку на додану вартість в розмірі 282 грн. 16 коп., по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 679 грн. 46 коп. Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме відповідачу було надіслано першу податкову вимогу № 4/10 від 29.11.2010 року. Проте вказані заходи не спричинили погашення податкового боргу відповідачем. Позивач просить надати дозвіл на погашення податкового боргу в розмірі 961 грн. 62 коп. з розрахункових рахунків Фермерського господарства "Господарочка".
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що 18.04.2007 року Фермерське господарство «Господарочка» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Камінь-Каширською районною державною адміністрацією Волинської області та взяте на облік як платник податків з 23.04.2007 року за № 744, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.16), копією довідки Камінь-Каширської міжрайонної державної податкової інспекції про взяття на облік як платника податків від 18.04.2007 року № 744 (а.с.15).
Податковий борг з податку на додану вартість виник внаслідок несплати: штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170 грн. 00 коп., нарахованих за несвоєчасне подання податкової звітності відповідно до акта перевірки № 436/16-35097418 від 22.12.2010 року та податкового повідомлення-рішення № 0000281601/0 від 22.12.2010 року (а.с.26-27); штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170 грн. 00 коп., нарахованих за несвоєчасне подання податкової звітності відповідно до акта перевірки № 27/16-35097418 від 26.01.2011 року та податкового повідомлення-рішення № 0000021601/0 від 28.01.2011 року (а.с.23-24). Податковий борг з податку на додану вартість з урахуванням переплати в розмірі 57 грн. 84 коп. становить 282 грн. 16 коп.
Податковий борг з податку на прибуток виник внаслідок несплати: штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 340 грн. 00 коп., нарахованих за несвоєчасне подання податкової звітності відповідно до акта перевірки № 263/15-35097418 від 20.09.2010 року та податкового повідомлення-рішення № 0001381501/0 від 06.10.2010 року (а.с.35-37); штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170 грн. 00 коп., нарахованих за несвоєчасне подання податкової звітності відповідно до акта перевірки № 403/15-35097418 від 30.11.2010 року та податкового повідомлення-рішення № 0000031501/0 від 26.01.2011 року (а.с.32-34); штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170 грн. 00 коп., нарахованих за несвоєчасне подання податкової звітності відповідно до акта перевірки № 63/15-35097418 від 14.03.2011 року та податкового повідомлення-рішення № 0000301501 від 21.03.2011 року (а.с.29-31). Податковий борг з податку на прибуток з урахуванням переплати в розмірі 0 грн. 54 коп. становить 679 грн. 46 коп.
Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені.
Сума податкового боргу не сплачена, тому за відповідачем станом на 31.05.2011 року рахується заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів в розмірі 961 грн. 62 коп.
Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме: відповідно до пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) від 21.12.2000 року №2181-ІІІ відповідачу було надіслано першу податкову вимогу № 4/10 від 29.11.2010 року (а.с.20). 04.01.2011 року головним державним податковим інспектором Шелест О.О. складено акт № 4 про неможливість вручення першої податкової вимоги (а.с.22).
Після застосування вказаних заходів податковий борг Фермерське господарство «Господарочка» не погасило, а в зв'язку з введенням в дію Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI після настання терміну друга податкова вимога не формувалася і не надсилалася. Рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків Камінь-Каширською міжрайонною державною податковою інспекцією не приймалося.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж 60 днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
Оскільки за відповідачем рахується податковий борг, вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до абзаців 2, 3 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України органи державної податкової служби звертаються до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок платника податків, що перебуває в податковій заставі. Рішення суду щодо надання дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази та наведені норми законодавства в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення повністю.
20.06.2011 року позивачем подано заяву про розстрочення виплати податкового боргу в розмірі 961 грн. 62 коп. щомісячно рівними долями.
Відповідно до статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд зазначає, що підставою для розстрочення виплати податкового боргу є наявність постанови суду та відкритого виконавчого провадження відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
З огляду на викладене, суд вважає, що заява про розстрочення податкового боргу в розмірі 961 грн. 62 коп. розгляду не підлягає.
Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. Отже, постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», суд
Адміністративний позов задовольнити.
Надати Камінь-Каширській міжрайонній державній податковій інспекції дозвіл на погашення податкового боргу в розмірі 961 грн. 62 коп. з розрахункових рахунків Фермерського господарства "Господарочка".
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю. Ю. Сорока