вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
10 червня 2011 р.
(16:27) м. Сімферополь Справа №2а-4809/11/0170/3
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Крим-Капітал-Регістр"
до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим
про скасування постанови та розпорядження, спонукання до виконання певних дій
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 115.00 від 23.05.11 р.,
від відповідача - ОСОБА_2, довіреність № 06 від 01.06.11 р.
Суть справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Крим-Капітал-Регістр" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим про скасування постанови № 47-АР від 11.04.2011 р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів; скасування розпорядження № 46-АР від 11.04.11 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери; зобов'язання Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим у рамках своїх повноважень прийняти відповідне розпорядження про анулювання ліцензії серії АВ № 376968 від 12.10.2007 р.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.04.11 р. відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду.
08.06.11 р. на адресу Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла заява позивача № 122.00 від 08.06.11 р. про уточнення позовних вимог, в прохальній частині якої позивач просить:
- скасувати постанову № 47-АР від 12.04.11 р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів;
- скасувати розпорядження № 46-АР від 11.04.11 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери;
- зобов'язати Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим надіслати матеріали справи про правопорушення для розгляду уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії для застосування санкції щодо анулювання ліцензії серії АВ № 376968 від 12.10.2007 р., виданої ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" на діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неможливість виконання постанови відповідача від 24.03.11 р. про правопорушення на ринку цінних паперів, а також розпорядження відповідача від 11.04.11 р. про відновлення необхідної кількості сертифікованих фахівців у зв'язку із тим, що 07.12.2010 р. загальними зборами учасників ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" було прийнято рішення про припинення діяльності шляхом ліквідації на підставі набуття чинності з 29.10.10 р. норми Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", Закону України "Про акціонерні товариства" щодо виключно бездокументарної форми існування акцій, про що відповідач був письмово повідомлений позивачем.
Відповідач проти позову заперечував за підстав, вказаних в запереченях на позов, основні з яких наступні: ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" повинно дотримуватись вимог Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, затверджених рішенням ДКЦПФР від 26.05.2006 р. № 348; в порушення зазначених Ліцензійних умов позивач у період з 12.11.2010 р. по 01.03.2011 р. мав одного сертифікованого фахівця замість трьох, згідно вимог п. 2 ст. 15 Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" для здійснення кожного з видів депозитарної діяльності учасникам Національної депозитарної системи видається ліцензія Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має відповідні повноваження щодо її анулювання за заявою ліцензіата.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" (ЄДРПОУ 23891763) зареєстровано 05.06.1996 р. виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим за адресою місцезнаходження: 95050, АР Крим, м. Сімферополь, пров. М.Підпільників, б. 7, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 431109 (а.с. 17) та підтверджується Витягом з ЄДР станом на 01.04.11 р. серії АЕ № 164753 (а.с. 16).
12.10.2007 р. ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1134 від 05.10.2007 р. отримало ліцензію серії АВ № 376968 на право здійснення діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів строком дії з 13.10.2007 р. по 13.10.2012 р. (а.с. 19).
12.03.2011 р. з боку Територіального управління ДКЦПФР в АР Крим у відповідності до ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" на адресу позивача було надіслано запит щодо надання інформації про призначення та звільнення сертифікованих фахівців ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" за період з 01.11.10 р. по 01.03.11 р. (а.с. 6), про що отримана відповідь листом вих.№ 20.00 від 15.03.11 р. (а.с.7). Згідно наданої ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" довідки кількість сертифікованих фахівців зі здійснення професійної діяльності на фондовому ринку за період з 01.11.10 р. по 01.03.11 р. дорівнює 1 спеціалісту (який одночасно є директором товариства) у зв'язку зі звільненням двох фахівців наказами № 8-10-К та № 9-10-К від 12.11.2010 р. (а.с. 8).
24.03.11 р. Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим була прийнята постанова № 02/04/608 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів стосовно ТОВ "Крим-Капітал-Регістр", яке в порушення п. 4 глави 2 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затверджених рішенням ДКЦПФР від 26.05.2006 р. за № 348 має одного сертифікованого фахівця замість трьох (а.с. 9).
01.04.11 р. ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" на адресу відповідача були надані письмові пояснення щодо постанови про порушення справ про правопорушення на ринку цінних паперів, в яких зазначено про те, що загальними зборами учасників товариства було прийнято рішення про припинення діяльності у зв'язку із набуттям чинності з 29.10.10 р. норм Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", Закону України "Про акціонерні товариства" щодо виключно бездокументарної форми існування акцій, про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 31.03.11 р., розпочато процедуру ліквідації товариства. (а.с. 12).
01.04.11 р. Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим була винесена постанова про розгляд справи про правопорушення ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" на ринку цінних паперів № 02/04/658 та призначення розгляду справи (а.с. 10), складено акт № 45-АР від 01.04.11 р. (а.с.11).
11.04.11 р. Територіальним управлінням ДКЦПФР було винесено постанову № 47-АР про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді попередження стосовно ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" за порушення вимог чинного законодавства про цінні папери (а.с. 14).
11.04.11 р. Територіальним управлінням ДКЦПФР в АР Крим було винесено розпорядження № 46-АР про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с. 13), що було надіслано ліквідатору товариства листом вих.№ 02/03/731, яким позивачу у термін до 11.05.11 р. на підставі п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 р. № 448, п. 2 розділу 14 Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 р. № 2272 було приписано усунути порушення чинного законодавства про цінні папери шляхом виконання умов та вимог п. 4 глави 2 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затверджених рішенням ДКЦПФР від 26.05.2006 р. № 348.
Відповідно до ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, згідно з якими визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин.
Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України закріплено поняття суб'єкту владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства України, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст.5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996 року № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка відповідно до ст. 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” є державним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи згідно з ч.1 ст. 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ч.2 ст. 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).
Згідно з Положенням про Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим, затвердженим Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 585 від 14.10.2005 року, Управління є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, підпорядкованим та підзвітним їй та реалізує в АРК завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
Отже, Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим є суб'єктом владних повноважень, яке у правовідносинах з фізичними та юридичними особами реалізує надані владні управлінські функції.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 5 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів ДКЦПФР виносити попередження, зупиняти на термін до одного року розміщення (продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента, дію ліцензій, виданих ДКЦПФР, анулювати дію таких ліцензій.
Відповідно до п. 8 ч. 5 Положення про Територіальне управління ДКЦПФР управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює заходи щодо усунення порушення законодавства про цінні папери, зокрема шляхом надання особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства (п. 4 ч. 6), накладати адміністративні стягнення, штрафи та інші санкції в межах наданих повноважень (п. 7 ч. 6).
Відповідно до ст.9 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: Голова та члени Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.
Відповідно до п. 1 розділу 13 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 2272, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 р. за №120/14811 (далі - Правила № 2272), за розглядом справи про правопорушення уповноважена особа приймає рішення за справою, яке оформлюється у вигляді постанови.
Відповідно до п. 1, 4 розділу 14 Правил № 2272 розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто, яке може бути винесено в тому числі начальниками територіальних органів Комісії відповідно до наданих їм повноважень.
Постанова Територіального управління ДКЦПФР в АРК від 11.04.11р. та розпорядження Територіального управління ДКЦПФР в АРК від 11.04.2011р. з урахуванням їх ненормативного характеру індивідуальної дії породжують певні обов'язки ТОВ "Крим-Капітал-Регістр", зокрема щодо виконання вимог зазначених постанов. Отже, зазначені рішення є рішеннями суб'єкта владних повноважень, на спори стосовно яких поширюється юрисдикція адміністративних судів згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України.
Дана справа є справою адміністративною юрисдикції, яку належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" № 710 від 10.12.97 р. юридичні особи, які згідно з цим Законом є учасниками Національної депозитарної системи, зокрема в даному випадку прямі учасники - реєстратори власників іменних цінних паперів (абз. 32 ст. 1), здійснюють в тому числі такий вид діяльності як ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" контроль за діяльністю Національної депозитарної системи здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 3 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” № 448 державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у тому числі у формі прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів, видачі ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів та забезпечення контролю за такою діяльністю (абз. 2, 4 ст. 3).
Відповідно до п. 9 ст. 4 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” № 448 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку у встановленому нею порядку видає ліцензії на певні види діяльності, в тому числі - діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів.
Позивач отримав ліцензію ДКЦПФР на ведення депозитарної діяльності - ведення реєстру власників іменних цінних паперів 12.10.2007 р. (а.с.19).
Згідно п. 2 глави 2 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстру власників іменних цінних паперів, затверджених рішенням ДКЦПФР від 26.05.2006 р. № 348, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.08.2006 р. за № 973/12847, діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів для реєстратора є виключним видом його діяльності, який не може поєднуватися з іншими видами діяльності, крім депозитарної.
Відповідно до п. 9 глави 5 розділу 3 Порядку та умов видачі ліцензій на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензій, видачі дубліката та копії ліцензії, затвердженому рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006р. № 345, зареєстрованому в МЮ України 28.07.2006р. № 890, реєстратор може здійснювати професійну діяльність за наявністю не менше ніж трьох сертіфікованих працівників.
Відповідно до преамбули Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.10.2006р. № 1000, зареєстрованого в МЮ України 22.01.2007р. № 49, облік прав власності на іменні цінні папери здійснюється реєстратором виключно відносно цінних паперів випущених у документарній формі.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480, ч. 2 ст. 20 Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008 р. № 514 в редакції згідно із змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 11.06.2009 р. № 1522, що діють з 29.10.2010 р., акції існують виключно в бездокументарній формі.
07.12.2010 р. рішенням загальних зборів учасників ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" було вирішено припинити діяльність товариства шляхом ліквідації, про що зазначено в протоколі № 02/2010 (а.с. 15); стан припинення товариства відображений у Єдиному державному реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 31.03.11 р., розпочато процедуру ліквідації товариства. ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" були звільнені 2 сертифікованих фахівця з зазначеного виду діяльності товариства, залишено лише керівну особу (а.с. 8).
Відповідно до п. 4) ч. 1 ст.7 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” до основних завдань Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку входить, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Відповідно до п.14 ст.8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів ДКЦПФР виносити попередження, накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.
Відповідно до п. 4 розділу 12 Правил № 2272 при накладенні стягнення враховуються характер учиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до п. 5 розділу 1 Правил № 2272 рішення за справою повинно бути законним та обґрунтованим, ґрунтуватись на всебічному, повному й об'єктивному з'ясуванні обставин справи та наявних доказів.
Рішення суб'єкта владних повноважень про застосування заходів відповідальності до правопорушника відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України повинно бути засновано на принципах обґрунтованості, розсудливості та пропорційності, тобто демонструвати досягнення сталого балансу між публічним інтересом, який наслідує суб'єкт владних повноважень під час реалізації владних повноважень на користь держави, цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, та несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи, а також між цілями та засобами їх досягнення при застосуванні будь-яких мір відповідальності.
Даний критерій у діяльності суб'єкта владних повноважень відображає принцип адекватності вчиненого правопорушення застосованій мірі покарання (обмеження), що, в свою чергу, є досить важливим при визначенні якісного рівня правової системи держави та внутрішнього її функціонування у вигляді, зокрема, дозвільного та обмежувального її характерів.
Розділом 17 п. 1 Правил розгляду справ № 2272 передбачено декілька видів санкцій, у тому числі фінансових та інших, за правопорушення на ринку цінних паперів, а також нормативно-правових актів Комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема п.п.1.16 передбачено анулювання дії ліцензії, виданої Комісією.
Згідно п. 1.2. ч. 1 гл. 4 Порядка зупинення дії та анулювання ліцензії на окремі види професійної діяльності на фондовому ринку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.06.2006 р. № 432, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.08.2006 р. за № 976/12850 (далі - Порядок № 432), підставами для анулювання ліцензії є повідомлення відповідного державного органу про внесення до ЄДРПОУ запису про початок відповідно до законодавства процедури ліквідації ліцензіата та/або проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (ліцензіата) у результаті її ліквідації.
Відповідно до п. 1 глави 1 Порядку № 432, анулювання ліцензії - позбавлення ліцензіата (професійного учасника фондового ринку, який має ліцензію на здійснення окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку) Комісією права на провадження окремого виду професійної діяльності на фондовому ринку.
Відповідно до п. 2 глави 1 Порядку № 432 Комісія у разі виявлення порушення законодавства застосовує до ліцензіата санкції, установлені цим законодавством відповідно до Правил розгляду справ.
З урахуванням викладеного, законодавчих змін щодо існування акцій виключно в бездокументарному вигляді, виключного характеру діяльності позивача щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів (у документарному вигляді), повідомлення про розпочату процедуру припинення шляхом ліквідації внаслідок неможливості здійснення подальшої діяльності за отриманою ліцензією, постанова Територіального управління ДКЦПФР № 47-АР від 11.04.11р. про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, розпорядження № 46-АР від 11.04.11р. про усунення порушень законодавства про цінні папери прийняті відповідачем, не відповідають вимогам, встановленим ст. 2 КАС України, Правилам розгляду справ № 2272.
Таким чином, позовні вимоги в даній частині підлягають задоволенню.
Приймаючи до уваги вимоги п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України щодо повноважень адміністративного суду, положення ч. 2 ст. 11 КАС України в частині можливості суду вийти за межі позовних вимог в разі необхідності повного захисту прав, свобод та інтересів сторін, суд вважає за можливе вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними та скасувати постанову Територіального управління ДКЦПФР № 47-АР від 11.04.11р. про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, розпорядження № 46-АР від 11.04.11 р. про усунення порушень законодавства про цінні папери.
Відповідно до п. 1 розділу 2 Правил № 2272 справи про правопорушення юридичних осіб у межах повноважень розглядаються уповноваженими особами, в тому числі начальниками територіальних органів Комісії.
Згідно з п. 5 розділу 2 Правил № 2272 Начальник територіального органу Комісії розглядає справи про правопорушення та застосовує санкції до учасників ринку цінних паперів, що передбачені в підпункті 1.16 розділу XVII цих Правил, у межах повноважень, наданих Комісією.
Положенням про Територіальне управління Державної комісії з ценних паперів та фондового ринку в АР Крим, яке затверджене рішенням ДКЦПФР № 585 від 14.10.2005р., Територіальному управлінню не надані повноваження для виконання дій щодо анулювання ліцензій, що підтвердив в судовому засіданні представник відповідача.
Згідно з п. 7 розділу 2 Правил № 2272 якщо уповноважена особа територіального органу Комісії при розгляді справи про правопорушення вбачає необхідність застосувати санкцію, застосування якої не входить до її компетенції, то вона протягом трьох днів надсилає матеріали справи про правопорушення для розгляду до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії. Уповноважений підрозділ центрального апарату Комісії протягом п'яти робочих днів після отримання матеріалів справи про правопорушення передає їх члену Комісії, до компетенції якого відповідно до розподілу обов'язків та/або письмового доручення Голови Комісії належить розгляд даної справи про правопорушення.
Таким чином, позовні вимоги ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" в частині зобов'язання Територіального управління ДКЦПФР в АР Крим надіслати матеріали справи про правопорушення для розгляду до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії для застосування санкції щодо анулювання ліцензії серії АВ № 376968 від 12.10.2007р. на діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів відповідають чинному законодавству, підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
У судовому засіданні 10.06.11 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 15.06.11 р.
Керуючись ст.ст. 94, 158, 160-163, 167 КАС України, суд
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправною та скасувати постанову № 47-АР від 11.04.2011 р. Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.
3. Визнати протиправним та скасувати розпорядження № 46-АР від 11.04.2011 р. Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим про усунення порушень законодавства про цінні папери.
4. Зобов'язати Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим надіслати матеріали справи про правопорушення для розгляду до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії для застосування санкції щодо анулювання ліцензії серії АВ № 376968 від 12.10.2007 р. ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" на діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів.
5. Стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ "Крим-Капітал-Регістр" 3,40 грн. судових витрат.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.