Справа № 2а/1570/4411/2011
16 червня 2011 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Колесниченко О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Київського районного суду м. Одеси про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії-
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Київського районного суду м. Одеси про визнання протиправною бездіяльність Київського районного суду м. Одеси щодо здійснення судочинства з позовною заявою ОСОБА_1 та зобов'язання Київського районного суду м. Одеси здійснити судочинство по справі ОСОБА_1
Приймаючи до уваги ті обставини, що ОСОБА_1 вищезазначений позов було подано до Одеського окружного адміністративного суду в порядку, передбаченому положеннями ст.ст. 104 - 106 КАС України, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на наступному.
Виходячи із змісту ч. 1 ст. 17 КАС України “Компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ” компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
У відповідності до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Крім того, згідно с. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
У відповідності до ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: 1) що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; 2) що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; 3) про накладення адміністративних стягнень.
З позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що вона оскаржує бездіяльність Київського районного суду м. Одеси, яка стосуються здійснення ним правосуддя при розгляді цивільної справи, тобто ці правовідносини врегульовані цивільно-процесуальним законодавством України.
Порядок здійснення правосуддя регламентується відповідним процесуальним законодавством України. Процесуальні акти та дії суддів, які стосуються здійснення правосуддя регламентуються відповідним процесуальним законодавством України. Процесуальні акти і дії суддів, які стосуються вирішення питань підвідомчості судам спорів, порушення і відкриття справ, підготовки їх до розгляду, судовий розгляд справ у першій інстанції, в апеляційному і касаційному порядку та прийняття по них судових рішень, належить до сфери правосуддя, і можуть бути оскаржені лише в судовому порядку відповідно до процесуального законодавства України. Пред'явлення позову до іншого суду першої інстанції з питань оскарження актів, дій та бездіяльності суддів або судів, які стосуються правосуддя неможливий.
Відповідно до ст. 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону, основними засадами судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
У відповідності до ст. 6 Закону України „Про судоустрій і статус суддів” суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права.
Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Київського районного суду м. Одеси про визнання протиправною бездіяльність Київського районного суду м. Одеси щодо здійснення судочинства з позовною заявою ОСОБА_1 та зобов'язання Київського районного суду м. Одеси здійснити судочинство по справі ОСОБА_1, суд вважає у відкритті провадження у порядку адміністративного судочинства позивачу відмовити відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, у зв'язку з тим, що для даних правовідносин законом встановлений інший порядок судового провадження.
Керуючись статтями 3, 17, 109, 158-160, 165 КАС України, суддя, -
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київського районного суду м. Одеси про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії -відмовити.
Роз'яснити, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускаються.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.В. Колесниченко