79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
16 червня 2011 р. № 2а-2880/11/1370
09 год. 59 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Качур Р.П.,
за участю секретаря судового засідання - Подібки М. З.
представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, представника відповідача Карпина Я. С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень -рішень та рішень про результати розгляду скарг, -
15 березня 2011 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень -рішень та рішень про результати розгляду скарг.
З урахуванням заяви про зменшення позовних вимог від 16.05.2011 року позивач просить визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення -рішення Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова № 0001091702/0/19986 від 28.07.2010 року, № 0001081702/0/19983 від 28.07.2010 року, № 00001271702/0/21580/10/17-324 від 17.08.2010 року, № 0001271702/1/21987/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001091702/1/21986/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/1/21985/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/2/29036/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001091702/2/29037/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001271702/2/29038/10/17-324 від 26.10.2010 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані податкові повідомлення -рішення прийняті з порушенням норм законодавства, оскільки позивач в періоді, що перевірявся, був платником єдиного податку, обсягу виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) не перевищував, тому не зобов'язаний сплачувати податок з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальних підставах. Крім того, враховуючи факт перевищення виручки в сумі 59263 грн. у другому кварталі 2007 року позивач вчасно подав заяву відповідачу про реєстрацію платником ПДВ, проте відповідач не видав позивачу свідоцтва про реєстрацію платником ПДВ. Відтак позивач виконав усі вимоги Закону України «Про податок на додану вартість»щодо його реєстрації як платника ПДВ та не здійснював порушень, встановлених у акті перевірки. Позивач вважає оскаржувані податкові повідомлення -рішення та рішення про результати розгляду скарг протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали, просили задоволити в повному обсязі.
Позиція відповідача викладена в запереченні № 17793/9/10-008 від 23.05.2011 року, де вказано, що позивач у другому кварталі 2007 року перевищив обсяг виручки 500000 грн. на суму 59263 грн., тому зобов'язаний був включити суму перевищення до складу загального оподатковуваного доходу та сплатити за неї податок. Крім того, позивач у 2008 році повинен був здійснювати підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, а перейти на спрощену систему міг тільки з 01.01.2009 року. Що стосується зобов'язань зі сплати податку на додану вартість, позивач починаючи з 20.07.2007 року несе обов'язки з нарахування та сплати ПДВ, а також відповідальність за його ненарахування або несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту. Оскільки позивача не було зареєстровано платником ПДВ, відповідачем було донараховано податкове зобов'язання з ПДВ за період, що перевірявся, у розмірі 226142,80 грн. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Представник відповідача проти позову заперечив, надав пояснення, аналогічні викладеним у запереченні на позов, просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Дослідивши надані суду докази в межах заявлених вимог, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Фізична особа -підприємець ОСОБА_4 зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради 31.08.2006 р., що підтверджено копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи -підприємця № НОМЕР_2 та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців № 9600872 від 13.04.2011 року.
Позивача взято на облік у ДПІ у Залізничному районі м. Львова 01.09.2006 року за № 659, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 25728/29-0 від 01.09.2006 року.
В період з 01.07.2010 року по 13.07.2010 року Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м. Львова проведено планову виїзну документальну перевірку фізичної особи -підприємця ОСОБА_4, про що складено Акт № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року про результати планової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року. Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва»; постанови Кабінету Міністрів України «Про роз'яснення Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727»; ст. 13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з доходів громадян»; ст. 13, 14 Інструкції «Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю»; п. п. 9.12.1 п. 9.12. ст. 9, п. 19.1. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», в результаті чого відповідно до п. 7.1. ст. 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»донараховано податок з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 2007 рік та 2008 рік в сумі 83739,45 грн., а також вимог п. п. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2, п. п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3, п. 9.3., п. 9.4 ст. 9, п. п. а п. 10.1., п. 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено нарахування та сплату податку на додану вартість за 2008 рік, 2009 рік та перший квартал 2010 року в сумі 226142,80 грн.
15.07.2010 року позивачем подано відповідачу заперечення на акт перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року, яке згідно відповіді № 19594/10/17-317 від 23.07.2010 року залишено без задоволення.
28.07.2010 року відповідачем на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0001091702/0/19986, яким за порушення ст. 13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з доходів громадян»; ст. 13, 14 Інструкції «Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю»; п. п. 9.12.1 п. 9.12. ст. 9, п. 19.1. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб в сумі 83739,45 грн., у тому числі основний платіж 83739,45 грн., штрафні (фінансові) санкції 0 грн., а також податкове повідомлення -рішення форми «Р» № 0001081702/0/19983, яким за порушення п. п. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2, п. п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3, п. 9.3., п. 9.4 ст. 9, п. п. а п. 10.1., п. 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 339214,20 грн., у тому числі основний платіж 226142,80 грн., штрафні (фінансові) санкції 113071,40 грн.
17.08.2010 року відповідачем на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 00001271702/0/21580/10/17-324, яким за порушення вимог п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п. п. 7.8.1. п. 7.8 ст. 7, п. 10.6. ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 5610 грн., у тому числі основний платіж 0 грн., штрафні (фінансові) санкції 5610 грн.
Із вказаними податковими повідомленнями -рішеннями позивач не погодився, подав скаргу, яка рішенням відповідача № 21836/10/25-005/174 від 19.08.2010 року залишена без задоволення.
20.08.2010 року відповідачем за результатами розгляду апеляційної скарги та на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0001271702/1/21987/10/17-324, яким за порушення вимог п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п. п. 7.8.1. п. 7.8 ст. 7, п. 10.6. ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 5610 грн., у тому числі основний платіж 0 грн., штрафні (фінансові) санкції 5610 грн.
20.08.2010 року відповідачем за результатами розгляду апеляційної скарги та на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0001091702/1/21986/10/17-324, яким за порушення ст. 13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з доходів громадян»; ст. 13, 14 Інструкції «Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю»; п. п. 9.12.1 п. 9.12. ст. 9, п. 19.1. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб в сумі 83739,45 грн., у тому числі основний платіж 83739,45 грн., штрафні (фінансові) санкції 0 грн.
20.08.2010 року відповідачем за результатами розгляду апеляційної скарги та на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0001081702/1/21985/10/17-324, яким за порушення п. п. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2, п. п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3, п. 9.3., п. 9.4 ст. 9, п. п. а п. 10.1., п. 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 339214,20 грн., у тому числі основний платіж 226142,80 грн., штрафні (фінансові) санкції 113071,40 грн.
20.08.2010 року позивачем подано повторну скаргу до ДПІ у м. Львові на податкові повідомлення -рішення № 0001091702/0/19986 від 28.07.2010 року, № 0001081702/0/19983 від 28.07.2010 року, № 00001271702/0/21580/10/17-324 від 17.08.2010 року, № 0001271702/1/21987/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001091702/1/21986/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/1/21985/10/17-324 від 20.08.2010 року, яку рішенням ДПІ у м. Львові № 20210/10/25-005/294 від 22.10.2010 року частково задоволено, скасовано податкове повідомлення -рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова № 0001091702/0/19986 від 28.07.2010 року та № 0001091702/1/21986/10/17-324 від 20.08.2010 року в частині основного платежу в сумі 20394,86 грн. та скасовано податкове повідомлення -рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова № 00001271702/0/21580/10/17-324 від 17.08.2010 року та № 0001271702/1/21987/10/17-324 від 20.08.2010 року в частині штрафних санкцій в сумі 170 грн. В іншій частині скаргу залишено без задоволення.
26.10.2010 року відповідачем за результатами розгляду повторної скарги та на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0001081702/2/29036/10/17-324, яким за порушення п. п. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2, п. п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3, п. 9.3., п. 9.4 ст. 9, п. п. а п. 10.1., п. 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 339214,20 грн., у тому числі основний платіж 226142,80 грн., штрафні (фінансові) санкції 113071,40 грн.
26.10.2010 року відповідачем за результатами розгляду повторної скарги та на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0001091702/2/29037/10/17-324, яким за порушення ст. 13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з доходів громадян»; ст. 13, 14 Інструкції «Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю»; п. п. 9.12.1 п. 9.12. ст. 9, п. 19.1. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб в сумі 62804,59 грн., у тому числі основний платіж 62804,59 грн., штрафні (фінансові) санкції 0 грн.
26.10.2010 року відповідачем за результатами розгляду повторної скарги та на підставі акта перевірки № 1649/17-3/НОМЕР_1 від 14.07.2010 року прийнято податкове повідомлення -рішення форми «Р»№ 0001271702/2/29038/10/17-324, яким за порушення вимог п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та п. п. 7.8.1. п. 7.8 ст. 7, п. 10.6. ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено суму податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 5440 грн., у тому числі основний платіж 0 грн., штрафні (фінансові) санкції 5440 грн.
01.11.2010 року позивачем подано повторну скаргу до ДПА у Львівській області на податкові повідомлення -рішення № 0001091702/0/19986 від 28.07.2010 року, № 0001081702/0/19983 від 28.07.2010 року, № 00001271702/0/21580/10/17-324 від 17.08.2010 року, № 0001271702/1/21987/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001091702/1/21986/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/1/21985/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/2/29036/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001091702/2/29037/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001271702/2/29038/10/17-324 від 26.10.2010 року, яку рішенням ДПА у Львівській області № 30355/10/25-005/13624 від 30.12.2010 року залишено без задоволення.
05.01.2011 року позивачем подано повторну скаргу до ДПА України на податкові повідомлення -рішення № 0001091702/0/19986 від 28.07.2010 року, № 0001081702/0/19983 від 28.07.2010 року, № 00001271702/0/21580/10/17-324 від 17.08.2010 року, № 0001271702/1/21987/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001091702/1/21986/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/1/21985/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/2/29036/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001091702/2/29037/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001271702/2/29038/10/17-324 від 26.10.2010 року, яку рішенням ДПА України № 2282/Т/25-0315 від 03.03.2011 року залишено без задоволення.
Приймаючи рішення суд виходив з наступного.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.
Згідно ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Згідно ст. 2 цього ж Указу доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності.
Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно ст. 5 цього ж Указу у разі порушення вимог, установлених статтею 1 цього Указу, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).
Згідно ст. 5 цього ж Указу суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів (обов'язкових платежів): податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва), податку на додану вартість та ін.
Згідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727»від 16 березня 2000 р. N 507 в Указі Президента України від 3 липня 1998 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" у статті 1 під словом "рік" розуміється календарний рік.
Згідно ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян»№ 13-92 від 26.12.1992 року оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи.
Згідно ст. 14 цього ж Декрету громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат i сплаченого податку за звітний рік або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період).
Згідно ст. ст. 13, 14 Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України від 21 квітня 1993 року N 12, оподаткуванню підлягають доходи, одержані за звітний податковий період фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи. Фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, відповідальна за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) податок до бюджету за місцем її реєстрації у податкових органах.
Згідно п. п. 9.12.1 п. 9.12. ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.
Згідно п. 19.1. ст. 19 цього ж Закону платники податку зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджені суми податкових зобов'язань, а також суми штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих податковим органом, та пеню, за винятком сум, що оскаржуються в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п. п. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
Згідно п. п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 цього ж Закону об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України.
Згідно п. 9.3, 9.4. ст. 9 цього ж Закону особи, які підпадають під визначення пункту 2.3 статті 2 цього Закону, зобов'язані зареєструватися як платник податку у податковому органі за їх місцезнаходженням (місцем проживання).
Якщо обсяг оподатковуваних операцій особи протягом звітного податкового періоду перевищує суму, визначену підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 цього Закону, не більше ніж у два рази, така особа зобов'язана надіслати податковому органу заяву про реєстрацію протягом двадцяти календарних днів, наступних за таким звітним податковим періодом.
Згідно п. п. «а»п. 10.1. ст. 10 цього ж Закону особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платники податку, визначені у статті 2 цього Закону.
Згідно п. 10.2. ст. 10 цього ж Закону платники податку, визначені у підпунктах "а", "в", "г", "д" пункту 10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону. Особа, яка згідно з вимогами пункту 2.2 статті 2 цього Закону мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за його ненарахування або несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту.
Згідно п. п. 15.1.1. п. 15.1. ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, -за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Дослідивши наявні у справі докази, Суд встановив, що позивач з 01.01.2007 року по 01.07.2007 року та з 01.07.2008 року по 31.12.2010 року перебував на спрощеній системі оподаткування згідно Свідоцтв про сплату єдиного податку (а. с. 26-29). В період з 01.07.2007 року по 01.08.2008 року позивач перебував на загальній системі оподаткування.
Стосовно донарахування відповідачем позивачу податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 2007 рік в сумі 8889,45 грн., Суд дійшов висновку про протиправність податкових повідомлень -рішень в частині цієї суми, оскільки звіт суб'єкта малого підприємництва -платника єдиного податку за другий квартал 2007 року позивачем подано 04.07.2007 року, останній день граничного строку подання податкової декларації по податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за другий квартал 2007 року сплинув 05.07.2007 року, а відповідачем в порушення п. п. 15.1.1. п. 15.1. ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»донараховано податкове зобов'язання 14.07.2010 року, тобто без застосування строку давності.
Заслуговують на увагу твердження позивача стосовно протиправності податкових повідомлень -рішень відповідача з донарахування податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 2008 рік в сумі 74850 грн., оскільки дохід в сумі 499000 грн., отриманий позивачем з 01.07.2008 року по 31.12.2008 року в період дії Свідоцтва про сплату єдиного податку (а. с. 27) та був відображений в Звітах за третій та четвертий квартал 2008 року (а. с. 80, 81).
Суд не бере до уваги покликання відповідача на те, що позивач у 2008 році повинен був здійснювати діяльність на загальній системі оподаткування та сплачувати податок з доходів фізичних осіб, а перейти на спрощену систему оподаткування міг тільки з 01.01.2009 року, оскільки позивач з 01.07.2007 року по 01.07 2008 року (календарний рік) перебував на загальній системі оподаткування. Крім того, відповідачем видано позивачу Свідоцтво про сплату єдиного податку з 01.07.2008 року, тобто дозволено перейти на спрощену систему оподаткування.
Суд дійшов висновку про протиправність донарахування позивачу податкового зобов'язання з податку на додану вартість за 2008 рік, 2009 рік та перший квартал 2010 року на загальну суму 226142,80 грн., оскільки в цей період позивач перебував на спрощеній системі оподаткування та не перевищував обсягу виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) за календарний рік, встановленого ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», що підтверджується його податковою звітністю, долученою до матеріалів справи. Відтак у відповідача були відсутні правові підстави для донарахування податкового зобов'язання з податку на додану вартість та застосування штрафних (фінансових) санкцій за заниження податкового зобов'язання.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем переконують у підставності позовних вимог.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що відповідачем зроблено не було.
Таким чином, з урахуванням змісту ст. 162 КАС України, податкові повідомлення -рішення Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова № 0001091702/0/19986 від 28.07.2010 року, № 0001081702/0/19983 від 28.07.2010 року, № 00001271702/0/21580/10/17-324 від 17.08.2010 року, № 0001271702/1/21987/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001091702/1/21986/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/1/21985/10/17-324 від 20.08.2010 року, № 0001081702/2/29036/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001091702/2/29037/10/17-324 від 26.10.2010 року, № 0001271702/2/29038/10/17-324 від 26.10.2010 року є протиправними і підлягають скасуванню, оскільки судом встановлено відсутність порушень позивачем вимог ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва»; постанови Кабінету Міністрів України «Про роз'яснення Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727»; ст. 13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з доходів громадян»; ст. 13, 14 Інструкції «Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю»; п. п. 9.12.1 п. 9.12. ст. 9, п. 19.1. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а також вимог п. п. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2, п. п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3, п. 9.3., п. 9.4 ст. 9, п. п. а п. 10.1., п. 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість».
Суд присуджує з Державного бюджету України, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, всі здійснені стороною, яка не є суб'єктом владних повноважень, та документально підтверджені судові витрати, на користь якої ухвалене судове рішення.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд -
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 28 липня 2010 року №0001091702/0/19986, № 0001081702/0/19983, від 17 серпня 2010 року № 00001271702/21880/17-324, від 20 серпня 2010 року № 0001271702/1/21987/10/17-324, № 0001091702/1/21986/10/17-324, № 0001081702/1/21985/10/17-324, від 26 жовтня 2010 року № 0001081702/2/29036/10/17-324, № 0001091702/2/29037/10/17-324, № 0001271702/2/29038/10/17-324.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 40 (тридцять) грн. 80 коп. судового збору.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови складено та підписано 21 червня 2011 року.
Суддя Качур Р.П.