14 червня 2011 р. Справа № 17192/10
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Жидачівському районі Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.01.2010 року у справі за позовом управління Пенсійного фонду України у Жидачівському районі Львівської області до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ,-
встановила:
У січні 2010 року управління Пенсійного фонду України у Жидачівському районі Львівської області звернулося з позовом до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
Позивач свої позовні вимоги мотивував тим, що вони 26.11.2009 року отримали від відповідача постанову від 23.11.2009р. про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №2-а-4230/08/1370 виданого 29.10.209 року Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання позивача здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року включно та з 22.05.2008 року по 31.10.2008 року включно з врахуванням виплачених сум.
Вважаючи що дії державного виконавця щодо відкриття виконавчого провадження є незаконними, позивач звернувся до суду.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.01.2010 року у задоволенні позову відмовлено.
Постанову суду оскаржив позивач. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позов задоволити.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що постановою Львівського окружного адміністративного суду, яка набрала законної сили 29.09.2009 року зобов'язано позивача здійснити нарахування і виплату ОСОБА_1 щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року включно та з 22.05.2008 року по 31.10.2008 року включно з врахуванням виплачених сум.
Головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Стельмащук П.Я. 23.11.2009р. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №2-а-4230/08/1370 виданого 29.10.209 року Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання позивача здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року включно та з 22.05.2008 року по 31.10.2008 року включно з врахуванням виплачених сум.
Не погодившись з постановою про відкриття виконавчого провадження. управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі подало до ППВР ВДВС ГУЮ у Львівській області скаргу від 04.12.2009 року за № 5535/06-14, в якій зазначило, що виконавчий лист від 29.10.2009 року по справі № 2а-4230/08/1370, на підставі якого відкрито виконавче провадження, виданий з порушенням ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки, в ньому відсутні ідентифікаційний код боржника, дата і номер рішення за яким видано виконавчий документ, а справа № 2а-4230/08/1370 не відповідає номеру судового рішення.
Постановою ППВР ВДВС ГУЮ у Львівській області від 17.12.2009 року за результатами розгляду скарги від 04.12.2009 року, відмовлено у її задоволенні з тих підстав, що постанова від 23.11.2009 р. скасована постановою начальника підрозділу від 07.12.2009 р. у зв'язку із невідповідність резолютивної частини постанови резолютивній частині виконавчого документа. Тому виконавче провадження із врахуванням виправлених неточностей відкрито постановою від 07.12.2009 р. Отже, відсутній предмет спору.
Управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі не погодилось із зазначеною постановою про відмову в задоволенні скарги від 04.12.2009 року за № 5535/06-14 та повторно подало скаргу від 22.12.2009 р. за № 5842/06-14 на постанову від 07.12.2009 р.
Постановою ППВР ВДВС ГУЮ у Львівській області від 11.01.2010 року за результатами розгляду скарги від 22.12.2009 року, також відмовлено у її задоволенні з тих підстав, що виконавчий документ відповідає вимогам ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», оскільки наявність ідентифікаційного коду боржника не є обов'язковою, а дата і номер рішення за яким видано виконавчий документ чітко вказана - № 2а-4230/08/1370, 19.11.2009 року, а саме виконавче провадження відкрито за належним місце його виконання.
Статтею 3 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999р. встановлено, що примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувана або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 цього Закону.
У відповідності до ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» (надалі - Закон) однією з підстав для відмови у відкритті виконавчого провадження є невідповідність виконавчого документа вимогам, передбаченим ст. 19 Закону.
Стаття 19 Закону встановлює, що у виконавчому документі повинні бути зазначені, зокрема, найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувана і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника.
Крім того судом вірно встановлено, що форма виконавчого листа відповідає вимогам додатку № 25 до Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 05.12.2006 р. № 155.
У цих формах виконавчих документів, якими повинен керуватися суд, що видав виконавчий документ, відсутні реквізити з назвою «дата» і «номер» рішення, за яким видано виконавчий документ. Натомість, є реквізити «Справа №» та «Дата розгляду адміністративної справи», які відповідають номеру та даті постанови суду, за якою видано виконавчий лист.
З наведеного вбачається, що зазначення у виконавчому листі номеру справи та дати розгляду адміністративної справи є належним виконанням вимог ч. 2 ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження» в частині зазначення у виконавчому документі дати і номеру рішення, за яким видано виконавчий документ.
Доводи апелянта про відсутність у виконавчому листі ідентифікаційного коду боржника є безпідставними, оскільки відсутність цих відомостей у виконавчому документів, сама по собі, не може бути достатньою підставою для визнання порушення прав позивача, який є боржником у виконавчому провадженні.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язкові до виконання на всій території України.
Згідно ч. 2 ст. 14 КАС України постанови чи ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
З огляду на викладене, судова колегія приходить до переконання, що відповідач при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження діяв відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», а тому ознак протиправності в його діях суд не вбачає.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 197, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів -
ухвалила:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Жидачівському районі Львівської області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.01.2010 року - без змін.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: В. Улицький
Судді: І. Олендер
В. Каралюс