Ухвала від 09.06.2011 по справі 2-а-16655/10/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-16655/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Вєкуа Н.Г.

Суддя-доповідач: Хрімлі О.Г.

УХВАЛА

Іменем України

"09" червня 2011 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого

суддів

при секретарі Хрімлі О.Г.,

Літвіної Н.М.,

Чаку Є.В.,

Архіповій Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуртовий Автокомплект»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 грудня 2010 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуртовий Автокомплект»до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва про визнання дій протиправними, -

ВСТАНОВИЛА:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гуртовий Автокомплект»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва про визнання протиправними дій щодо проведення планової перевірки на підставі направлення № 2394/23 від 06.09.2010 року.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 грудня 2010 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, Товариством з обмеженою відповідальністю «Гуртовий Автокомплект»подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити адміністративний позов.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необґрунтована та задоволенню не підлягає.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 15 вересня 2010 року співробітники ДПІ у Оболонському районі міста Києва здійснено виїзд до магазину, що розташований за адресою: м. Київ, пр-т Московський, 21, суб'єкта господарської діяльності - ТОВ «Гуртовий Автокомплект»з метою проведення перевірки за додержанням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій.

Прибувши на вказане місце, співробітники ДПІ у Оболонському районі міста Києва надали направлення № 2394/23 від 06.09.2010 року на проведення планової перевірки.

У направленні зазначено, що на підставі п. 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», з метою здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій, доручається головному державному податковому ревізору-інспектору Юшенко В.П. та головному державному податковому ревізору-інспектору Оверчук Р.Ю. з 06.09.2010 року по 20.09.2010 року провести планову перевірку позивача з питань дотримання вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постанови Правління НБУ «Про затвердження положення про ведення касових операцій у національній валюті Україні».

Позивач не допустив посадових осіб відповідача до здійснення планової перевірки, що не заперечується сторонами.

Перевіряючи правомірність дій Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва, колегія суддів виходить з наступного.

Статтею 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.

Згідно ч. 1 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

У питаннях застосування реєстраторів розрахункових операцій Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»є спеціальним.

Інші акти законодавства, у тому числі й Закон України «Про державну податкову службу в Україні», застосовуються тільки в частині, не врегульованій Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Таким чином, підстави та порядок проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, що використовують реєстратори розрахункових операцій, визначаються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та проводяться за окремими щомісячними планами органів державної податкової служби і за наявності направлень на перевірку.

Відповідно до ст. 15 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 16 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Умови допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових виїзних перевірок визначені у ст. 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Так, посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;

2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Пунктом 3.2. Наказу Державної податкової адміністрації України від 27.05.2008 року № 355 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків»передбачено, що перевірки щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових та касових операцій, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій проводяться групою у складі не менше двох посадових осіб органів ДПС за наявності у них службових посвідчень та направлення на перевірку (примірна форма направлення наведена в додатку 8 до Методичних рекомендацій). Направлення виписується окремо на перевірку кожного суб'єкта господарювання у 2-х примірниках (один з яких оформлюється на бланку органу ДПС), що скріплюються гербовою печаткою і підписуються керівником органу ДПС.

Встановлено, що посадовими особами ДПІ у Оболонському районі м. Києва перед тим, як зайти до приміщення позивача, було пред'явлено направлення № 2394/23 від 06.09.2010 року на проведення планової перевірки.

З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що ДПІ у Оболонському районі м. Києва було виконано необхідні передумови здійснення планової перевірки «Гуртовий Автокомплект»за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій.

Оскільки позивач скористався своїм правом та не допустив співробітників податкового органу до проведення планової перевірки, судом вірно зазначено, що за таких умов права позивача з боку відповідача щодо неправомірності проведення перевірки порушені не були.

Таким чином, колегія суддів вважає адміністративний позов необґрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуртовий Автокомплект»- залишити без задоволення, постанову адміністративного суду м. Києва від 10 грудня 2010 року - без змін.

Повний текст ухвали виготовлений 14 червня 2011 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя О.Г. Хрімлі

Судді Н.М. Літвіна

Є.В. Чаку