ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
27 квітня 2011 року 12:46 № 2а-10113/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Четвертак Я. І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Ремонтно-будівельної асоціації "Київрембуд"
до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
про визнання протиправними дій та бездіяльності, визнання неврученими, нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень
за участю представників сторін:
від позивача, Орлов П.Д., паспорт НОМЕР_1, ;
від відповідача, ОСОБА_2, довіреність № 20768/9/10-209, від 08.12.10, ;
від позивача, ОСОБА_3, довіреність № 38, від 30.04.10, ;
Ремонтно-будівельна асоціація Київрембуд»(далі -позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва (далі -Відповідач) про визнання нечинними та скасування актів перевірок, актів про розміщення на дошці оголошень податкових повідомлень-рішень, визнання дій та бездіяльності протиправними, визнання неврученими, нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем оскаржувані повідомлення-рішення направлено на юридичну адресу позивача, а не на відому відповідачу фактичну адресу позивача, не внесено до облікової картки позивача від'ємного значення між сумами податкового зобов'язання та сумами задекларованого позивачем податкового кредиту.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.07.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд справи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.12.2010 р. закрито провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинними та скасування актів перевірок, актів про розміщення на дошці оголошень податкових повідомлень-рішень.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали, з урахуванням змінених позовних вимог, просять суд визнати протиправними дії відповідача щодо розміщення на дошці оголошень податкових повідомлень-рішень № 00115531502/0 від 19.11.2009 р., № 00115951502/0 від 25.11.2009 р., №00115521502/0 від 19.11.2009 р., № 0002121501/0 від 16.02.2010 р., № 0002111501/0 від 16.02.2010 р., протиправною бездіяльність відповідача щодо ненаправлення на відому відповідачу фактичну адресу позивача вказаних податкових повідомлень-рішень, щодо не внесенння відповідачем до облікової картки позивача від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання та сумою задекларованого позивачем податкового кредиту за квітень, червень, грудень 2009 р. та січень, березень, квітень 2010 р., визнати не врученими, нечинними та скасувати податкові повідомлення-рішення № 00115531502/0 від 19.11.2009 р., № 00115951502/0 від 25.11.2009 р., №00115521502/0 від 19.11.2009 р., № 0002121501/0 від 16.02.2010 р., № 0002111501/0 від 16.02.2010 р., зобов'язати відповідача внести відповідні зміни до облікової картки позивача.
В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив, пояснив, що відповідач діяв відповідно до вимог чинного законодавства України, що заборгованість позивача виникла у зв'язку із несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань, просив у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив наступне.
Ремонтно-будівельна асоціація Київрембуд»зареєстрована державним реєстратором Печерської районної у м. Києві державної адміністрації 07.12.2001 р.
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 24.12.2001 р. № 27257/1, позивач 18.12.2001 р. взятий на облік Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва.
09.01.2002 р. позивач зареєстрований платником податку на додану вартість.
Відповідно до довідки № 16886 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, юридичною адресою Ремонтно-будівельної асоціації Київрембуд»є м. Київ, вул. Василя Яна, 3/5.
19.11.2009 р. Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва складено акти щодо порушень граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість № 1552/15-02 та № № 1553/15-02, на підставі яких прийнято податкові повідомлення-рішення № 0015531502/0 від 19.11.2009 р., яким позивачу нараховано штрафні санції у розмірі 379,23 грн. та №0015521502/0 від 19.11.2009 р., яким позивачу нараховано штрафні санції у розмірі 26 625,61 грн.
25.11.2009 р. Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва складено акти щодо порушень граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість № 1595/15-02 на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № 0015951502/0 від 25.11.2009 р., яким позивачу нараховано штрафні санції у розмірі 21 933,10 грн.
29.01.2010 р. було складено акт про невручення у зв'язку із незнаходженням Ремонтно-будівельної асоціації Київрембуд»за юридичною адресою вказаних податкових повідомлень рішень та розміщення їх на дошці податкових оголошень (повідомлень).
Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва проведено перевірку Ремонтно-будівельної асоціації Київрембуд»щодо порушень граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість та складено акти № 212/15-01 та № 211/15-01 від 16.02.2010 р., на підставі яких прийнято податкові повідомлення-рішення № 0002121501/0 від 16.02.2010 р., яким позивачу нараховано штрафні санції у розмірі 1 450,57 грн. та № 0002111501/0 від 16.02.2010 р., яким позивачу нараховано штрафні санції і розмірі 323,20 грн. на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
26.02.2010 р. відповідачем було складено акт про невручення у зв'язку із незнаходженням Ремонтно-будівельної асоціації Київрембуд»за юридичною адресою вказаних податкових повідомлень рішень та розміщення їх на дошці податкових оголошень (повідомлень).
Представником відповідача надано належні докази направлення позивачу на юридичну адресу: м. Київ, вул. Василя Яна, 3/5 оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Представники позивача в судовому засіданні пояснили, що не отримували оскаржуваних повідомлень-рішень, що направлялись відповідачем на юридичну адресу позивача: м. Київ, вул. Василя Яна, 3/5, оскільки фактичне місцезнаходження позивача є іншим, ніж юридична адреса, а саме: м. Київ, вул. Отто Шмідта, 35-37 і відповідачу було відомо фактичне місцезнаходження позивача, оскільки за фактичною адресою проводилась планова виїзна перевірка позивача 18.12.2008 р. і позивач 10.01.2007 р. направляв відповідачу повідомлення про фактичну адресу, а саме: м. Київ, вул. Отто Шмідта, 35-37.
Відповідно до вимог ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Відповідно до вимог ч. 2 ст.17 вказаного закону, в Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи
Відповідно до вимог ч. 1 ст.18 вказаного закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»(в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
Позивачем не надано доказів внесення до Єдиного державного реєстру відомостей щодо зміни місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання -це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до вимог п.п. 6.2.4. п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкова вимога (податкове повідомлення рішення) вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Пунктом 1.3 статті 1 вказаного Закону, податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 вказаного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у десятиденний термін, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, відповідно до вище наведених положень законодавства, узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків і може бути примусово стягнена за рахунок активів платника в судовому порядку.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з нормами ч. 2 ст. 19 Конституції України, визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем, який є суб'єктом владних повноважень, було виконано обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Позивача задоволенню не підлягають.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. У задоволенні позову Ремонтно-будівельної асоціації "Київрембуд" до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання протиправними дій та бездіяльності, визнання неврученими, нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Постанова у повному обсязі складена і підписана 06 травня 2011 р.
Суддя Ю.Т. Шрамко