Ухвала від 21.04.2011 по справі 32/135

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 32/13521.04.11

За скаргою Історико-архітектурної памятки-музею "Київська Фортеця" на дії державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у місті Києві щодо відкриття виконавчого провадження у справі № 32/135

За позовомЗаступника військового прокурора Дарницького гарнізону в інтересах держави в особі

1. Міністерства внутрішніх справ України.

2. Військової частини 3027 внутрішніх військ МВС України

до

проІсторико-архітектурної пам'ятки музею "Київська фортеця"

стягнення заборгованості

Суддя О.О. Хрипун

Представники сторін:

Від прокуратури не з'явилися

Від заявника Кулініч В.Я. -директор

Від позивача не з'явилися

Від позивача-2 ОСОБА_1. - юристконсульт

Від ДВС не з'явилися

Обставини справи:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.04.2010 повністю задоволено позов заступника військового прокурора Дарницького гарнізону, стягнуто з Історико-архітектурної пам'ятки-музею "Київська фортеця" на користь Військової частини 3027 внутрішніх військ МВС України 445 430,06 грн. заборгованості, а також стягнуто зі відповідача до Державного бюджету України 4 454,30 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

25.08.2010 на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 28.04.2010 видано відповідні накази на примусове виконання.

28.02.2011 боржник, Історико-архітектурна памятка-музей "Київська фортеця", звернувсь до Господарського суду міста Києва зі скаргою на дії державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у місті Києві, в якій просить визнати незаконними дії державного виконавця з винесення постанови ВДВС Печерського районного управління юстиції у місті Києві про відкриття виконавчого провадження від 31.01.2011.

В обґрунтування поданої заяви Історико - архітектурна пам'ятка музей "Київська фортеця" посилається на невідповідність назви боржника, вказаної у графі "Боржник", та на відсутність платіжних реквізитів стягувача.

У відповідності до ст. 121 2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.

Розглянувши скаргу, заслухавши пояснення представників, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

Заступник військового прокурора Дарницького гарнізону звернувся до Господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства внутрішніх справ України, Військової частини 3027 внутрішніх військ МВС України з позовом до Історико-архітектурної пам'ятки-музею "Київська фортеця" про стягнення з Відповідача на користь Позивача-2 заборгованості у сумі 445 430,06 грн.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.04.2010 позов задоволено повністю. Стягнуто з Історико-архітектурної пам'ятки музею "Київська фортеця" на користь Військової частини 3027 внутрішніх військ МВС України заборгованість у розмірі 445 430,06 грн.

25.08.2010 на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 28.04.2010 видано відповідні накази на примусове виконання.

Постановою від 31.01.2011 відділом державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м. Києві відкрито виконавче провадження з виконання наказу Господарського суду міста Києва № 32/135 від 25.08.2010.

Згідно зі ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження", в редакції від 07.07.2010, примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом, зокрема судових наказів.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", в редакції від 07.07.2010, державний виконавець відкриває виконавче провадження за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа. Частиною 2 статті 24 вищевказаного Закону встановлено, що державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Також в ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження", в тій же редакції, зазначено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Вимоги до виконавчого документа на час відкриття виконавчого провадження були визначені ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження". У виконавчому документі повинні бути зазначені, серед іншого, найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо.

Таким чином, Законом не встановлена обов'язковість зазначення платіжних реквізитів сторін виконавчого провадження.

Як вбачаться з матеріалів справи, у резолютивній частині рішення Господарського суду міста Києва та у наказі Господарського суду міста Києва у цій же справі розрахунковий рахунок стягувача не вказано, в той же час заявник у скарзі на дії ДВС повідомляє про часткову сплату боргу, на підтвердження чого додає квитанції. Отже, якщо одна сторона здійснює часткове погашення боргу, а інша отримує ці кошти на рахунок, суд приходить до висновку, що боржнику відомі розрахункові рахунки і відсутність інформації щодо них не є перешкодою для фактичного і повного виконання рішення.

Частиною 2 ст. 4 Законом України "Про виконавче провадження" передбачено, що під час виконання рішень державний виконавець має право на безпосередній доступ до баз даних і реєстрів, у тому числі електронних, що містять інформацію про боржників, їхнє майно та кошти. Порядок доступу до таких реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України спільно з відповідними центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.

Як вказано у ч. 1 ст. 5 Законі України "Про виконавче провадження", вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України. Порядок надання такої інформації визначений наказом № 209/153/5 від 03.04.2007 "Про затвердження Порядку надання інформації органами державної податкової служби на запити органів державної виконавчої служби".

Таким чином, відсутність номерів розрахункових рахунків боржника або стягувача в виконавчому документі жодним чином не порушує права боржника, не має за собою наслідком визнання постанови про відкриття виконавчого провадження такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Дослідивши зміст оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження, суд вважає безпідставним твердження заявника про неправильність зазначення його найменування у графі "боржник", оскільки найменування відповідає найменуванню боржника, вжитому у родовому відмінку.

Враховуючи викладені обставини, скарга Історико-архітектурної пам'ятки-музею "Київська фортеця" задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 121І, 86 Господарського процесуального України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

Скаргу Історико-архітектурної пам'ятки-музею "Київська фортеця" залишити без задоволення.

Суддя О.О. Хрипун