"10" травня 2011 р. Справа № 5019/688/11
За позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області
м. Рівне
до відповідача Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області
про стягнення 850 грн. 00 коп. штрафу
Суддя Павлюк І.Ю.
Представники:
від позивача - ОСОБА_1 представник (довіреність №01-07/2374 від 29.09.2010р.);
від відповідача - не з'явився.
Представник відповідача в судове засідання 10.05.2011р. не з'явився, хоч про час та місце слухання справи був повідомлений у встановленому порядку. Отримання відповідачем ухвали суду стверджується повідомленням відділення підприємства зв'язку, наявним в матеріалах справи (а.с.24).
Суть спору: Позивач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області звернувся до суду з позовною заявою до відповідача - Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області про стягнення 850 грн. 00 коп. штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Представник позивача в судовому засіданні 10.05.2011р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання 10.05.2011р. не з'явився, витребуваних ухвалами суду від 31.03.2011р. та від 18.04.2011р. відзиву на позов, нормативного обґрунтування, доказів не подав, вимог не заперечив.
Суд вбачає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду заяви без участі відповідача відповідно до ст.75 ГПК України.
В результаті розгляду матеріалів справи господарський суд
Відповідно до пункту 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції від 24.02.2009р. № 28 (далі по тексту - Положення), інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області відповідно до пункту 1 Положення є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 р. № 65.
Згідно з пунктом 3 Положення, одним з основних завдань інспекції державного-архітектурно будівельного контролю у Рівненській області є здійснення нагляду і контролю у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Пунктом 5 Положення встановлено, що інспекція має право в установлених законодавством випадках проводити перевірки об'єктів будівництва і підприємств, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, незалежно від форми власності щодо додержання вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції; одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань; давати у межах своїх повноважень замовникам, проектним і будівельним організаціям, підприємствам, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, обов'язкові для виконання приписи щодо усунення фактів порушень вимог законодавства, державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов, затверджених проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів.
На виконання покладених повноважень, працівниками інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області було проведено перевірку виконання припису від 15 жовтня 2010 року № 806 Острожецькою сільською радою Млинівського району Рівненської області, врученого під час виконання будівельних робіт з реконструкції спортивного комплексу "Горизонт" с. Острожець Млинівського району Рівненської області.
За результатами перевірки встановлено, що припис відповідачем не виконаний, про що складений акт від 11 березня 2011 року (а.с. 8), який одержаний представником відповідача.
Протоколом про правопорушення у сфері містобудування від 11 березня 2011 року (а.с. 6) зафіксовано вказаний факт порушення - невиконання припису інспекції ДАБК у Рівненській області № 806 від 15 жовтня 2010 року. Представник відповідача ознайомлений з протоколом, в якому, зокрема зазначив, що не згідний з останнім, про що свідчить зроблений ним напис та його підпис на протоколі.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Згідно із частинами 3, 4 статті 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" у п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
На підставі зазначених документів 11 березня 2011 року начальником інспекції ДАБК у Рівненській області було винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування № 323-ю, якою згідно із абзацом 8 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.1994р. №208/94-ВР та Положенням про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. №244, було накладено на Острожецьку сільську раду Млинівського району Рівненської області штраф у сумі 850 грн. 00 коп. (а.с. 7).
У постанові зазначено, що штраф підлягає сплаті до 26.03.2011 року.
Відповідно до п. 10 Положення "Про порядок накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. №244, штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала. Пунктом 11 Положення "Про порядок накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування" передбачено, що у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).
Враховуючи зазначене в сукупності, вбачається, що вимога позивача в частині стягнення 850 грн. 00 коп. штрафу обґрунтована, підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, і підлягає до задоволення.
Доказів сплати штрафу відповідач суду не подав.
Позов обґрунтований та підлягає задоволенню в сумі 850 грн. 00 коп. штрафу. На відповідача покладаються витрати по сплаті держмита та судові витрати на підставі частини другої ст. 49 ГПК України, внаслідок його неправильних дій - доведення спору до господарського суду.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 46-49, 75, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, яка знаходиться: с. Острожець Млинівського району Рівненської області, вул. Незалежності, 28 (код ЄДРПОУ 04386775) в доход державного бюджету України 850 грн. 00 коп. штрафу.
3.Стягнути з Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, яка знаходиться: с. Острожець Млинівського району Рівненської області, вул. Незалежності, 28 (код ЄДРПОУ 04386775) в доход Державного бюджету України 102 грн. 00 коп. державного мита.
4.Стягнути з Острожецької сільської ради Млинівського району Рівненської області, яка знаходиться: с. Острожець Млинівського району Рівненської області, вул. Незалежності, 28 (код ЄДРПОУ 04386775) в доход Державного бюджету України 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя І.Ю. Павлюк
Рішення підписане суддею "10" травня 2011 р..