Ухвала від 14.02.2011 по справі 2а/2270/1834/11

Копія

Справа № 2а/2270/1834/11

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 лютого 2011 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Лабань Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними рішення та проведення перевірки Шепетівської прокуратури з нагляду за дотриманням законності при виконанні судових рішень та Хмельницької обласної прокуратури за зверненнями на протязі 2009-2010 роках засудженого на незаконні дії адміністрації ЗВК - 38 та стягнення моральної та матеріальної шкоди в сумі 30000, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визнання протиправними рішення та проведення перевірки Шепетівської прокуратури з нагляду за дотриманням законності при виконанні судових рішень та Хмельницької обласної прокуратури за зверненнями на протязі 2009-2010 роках засудженого на незаконні дії адміністрації ЗВК-58 та стягнення моральної та матеріальної шкоди в сумі 30000грн.

У відповідності до ч.1,2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною 2 ст.17 КАС України визначений вичерпний перелік категорій публічно-правових справ, на які не поширюється компетенція адміністративних судів, а саме:

· що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України;

· що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства;

· про накладення адміністративних стягнень;

· щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

У відповідності до ч.3 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що не належить вирішувати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з частинами 1,2 статті 415 Кримінально-процесуального кодексу України передбачено, що нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи людини, здійснюється прокурором. Розпорядження прокурора, що стосуються виконання вироків суду, обов'язкові для всіх органів і посадових осіб, які їх виконують.

Відповідно до вимог частини 1 статті 411 Кримінально-процесуального кодексу України питання, зв'язані із виконанням вироку, вирішуються судом у судовому засіданні з участю прокурора.

Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові спори, що належать вирішувати в порядку кримінального судочинства.

У відповідності до ст.22 КВК України нагляд і контроль за виконанням кримінальних покарань здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

Органи і установи виконання покарань зобов'язані виконувати постанови і вказівки прокурора щодо додержання порядку виконання покарання, встановленого кримінально-виконавчим законодавством.

Статтею 23 КВК України за діяльністю органів і установ виконання покарань здійснюється відомчий контроль вищестоящими органами управління і посадовими особами Державного департаменту України з питань виконання покарання.

Із матеріалів справи не можливо встановити чи позивач взагалі звертався із зверненнями в органи прокуратури на дії адміністрації ЗВК-58.

Таким чином, беручи до уваги те, що дії відповідача, які оскаржує позивач, стосуються саме виконання покарання такі дії відповідача підлягають оскарженню до прокурора, в порядку норм Кримінально-виконавчого кодексу України.

Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 3, 17, 109, 165 та 254 КАС України, суддя , -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправними рішення та проведення перевірки Шепетівської прокуратури з нагляду за дотриманням законності при виконанні судових рішень та Хмельницької обласної прокуратури за зверненнями на протязі 2009-2010 роках засудженого на незаконні дії адміністрації ЗВК - 38 та стягнення моральної та матеріальної шкоди в сумі 30000.

Копію ухвали, разом із позовною заявою та усіма доданими документами невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання.

Суддя/підпис/Г.В. Лабань

"Згідно з оригіналом" СуддяГ.В. Лабань